• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości 2017 w N

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#21
Kilka tygodni temu kontaktowałem się w tej sprawie z Lemke i taką dostałem odpowiedź:

Im Moment planen wir das Modell noch nicht.
Wir haben leider mit den letzten PKP Loks nicht so viel Erfolg gehabt wie gedacht.
Mit freundlichen Grüßen
Christian Lemke
Dziękuję za tą wiadomość. Niestety pozytywna nie jest, ale chyba po czterech taurusach, jednym br189 się wyprztykali. Nowe za ok. 100 euro nie schodzą, a na eBay'u nie przekraczają 60 euro, chyba, że z dekoderem. Ciekawe, czy w kontekście polskiego taboru, myślą również o vectronie DBSRP, który jako nowy schodzi za ok. 80-parę euro.

Przy okazji - wczoraj dostałem wiadomość z Pi.R.A.T.A. Models w sprawie wagonów z Kiepury. Wychodzi na to, że w końcu na lato 2017 się pokażą (po zapowiedziach z katalogu 2015 ;) ). Wkrótce więcej info, jak tylko przedstawiciele firmy wrócą z Norymbergii.
 
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#22
Zapowiadany na wrzesień 2017 model lokomotywy parowej BR82 od PIKO w skali N. Cena sugerowana 970zł. Źródło: Facebook PIKO POLSKA:

Obok brata w skali H0 :):

BR89 PIKO.jpg


...i mały ZOOM na eNkę:

BR89 PIKO_pow.jpg
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#23
No nie ukrywam że czekam jak PIKO znów wejdzie w Nkę ze swoimi wyrobami ;)
 
Ostatnio edytowane:

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#26
Też bym sobie tego życzył, bo jedyna dostępna wersja, po podwyżce, jest absolutnie poza moim zasięgiem :(
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#27
Koledzy.... kiedyś i w skali 1:87 te modele były dla nas nierealne w normalnej cenie. Myślę że za jakiś czas PIKO się zdecyduje przeskalować jeden model i wydać go w tej skali. Wagony pewnie też jakieś wyda. Mając dokumentację jaki to problem. Myślę że wielu mieszkańców Niemiec tez by kupiło taki model ;) Cierpliwości.....chyba że Kamil z Bielska coś nam tu wykombinuje ;)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#28
W sumie, to na taką Stonkę łatwiej mi uzbierać 500-1000pln niż 3000 za sztukę ( nie ujmując nic rękodziełu na zacnym poziomie - wiem, handmade kosztuje ). Ale proza życia swoje robi i wiele z pozoru tanich rzeczy już tak w rzeczywistości rodzinnej tanimi już mogą nie być...

Pozdrawiam z MMz:)
 
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#29
Optymizm optymizmem, ale chyba trochę odjechaliście z tymi stonkami. Szczerze - to ja nie bardzo wierze w produkcję seryjną stonki w skali 1:160 (choćby PIKO), bo rynek skali N w PL jest wąziutki, węższy niż TT - a i w TT stonki weilkoseryjnej PIKO nie zdecydowało się wypuścić. TT-tkowcom zostaje więc jak na razie wersja z manufaktury UMF. Z tego co wiem to UMF miało też w ofercie i wersję w N.

Podobnie było z ST44 od Roco. Wyszła najpierw 003 w H0, potem puścili 002 w TT, która od wersji H0 w zasadzie rózniła się tylko brakiem czerwonych świateł (tylko markowane miała). Gdy wyszła wersja z wiadrami w H0 od Roco, to TT-tkowcy napalili się, że skoro po 003 wyszła 002, tak teraz wyjdzie pewnie z wiadrami w TT..... niestety..... nie wyszła do dziś dnia, mimo że w H0 natłukli tego trochę numerów. Jak myśłicie dlaczego nie wyszła w TT? Bo ktoś w Roco coś sobie policzył po ofercie ST44-002 i mu wyszło że się nie opłaca.

Na moje oko to z grubsza rynek w PL ma się tak na obecna chwilę:

80% H0;
15% TT;
5% N.

Gdzie 100% to ludzie zainteresowani modelarstwem kolejowym (jeśli chodzi o nasz piekny kraj, to skale 1, 0, Z - pominąłem - choć wiem, że trafiają się zapaleńcy :) ).
Za zachodnią granicą H0 też króluje, choć proporcje N i TT są inne (N więcej od TT), jak i więcej jest 1, 0 jak i Z niż u nas.

W każdym bądź razie u nas H0 króluje i dlatego tu najbardziej się producentom PKP opłaca robić. Co tu dużo gadać....
 
Ostatnio edytowane:

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#30
Z tego co wiem to UMF miało też w ofercie i wersję w N.
Dalej ma w ofercie. Kit do samodzielnego montażu za "500+", natomiast złożony model to już prawie 6x"500+" ;)

Ja osobiście nie wierzę w wersję seryjną jakiejkolwiek polskiej lokomotywy poza tymi, które da się przerobić z istniejących modeli, a i tutaj pole manewru jest niewielkie.
 
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#33
Żeby to jeszcze z dźwiękiem było...
No tak :) trzeba jeszcze pewnie dołożyć "trochę" do tej trójki za dźwięk. Ale ona chyba już jest mimo to w DCC i światłami manewrowymi?
eNka ma swój urok, ale dla mnie to już jednak trochę przymałe modele są - szczególnie do grzebania w nich.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#34
Ma światła manewrowe. I czerwone "tylnie".
Jak DCC nie pasuje to przecież można zamówić w analogu.

Tamara tak samo.
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#35
^^ Można zamówić, ale po co ;)

No tak :) trzeba jeszcze pewnie dołożyć "trochę" do tej trójki za dźwięk. Ale ona chyba już jest mimo to w DCC i światłami manewrowymi?
eNka ma swój urok, ale dla mnie to już jednak trochę przymałe modele są - szczególnie do grzebania w nich.
Ja tam zamiast grzebania wolę, jak jeździ :cool: Pytanie tylko, czy ten dźwięk się zmieści, bo sama buda jest szczelnie wypełniona już istniejącymi bebechami dawcy. Ktoś coś wie czy się da?
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#36
Zestaw Minitrix 15698 z WLAB-em Warsu w N-ce - na stronie Modelmanii pojawiła się informacja, że wypust będzie dnia...

28.12.2017 :D Ciekawe, czy chociaż wysyłka zamówionych w przedsprzedaży będzie wcześniej by załapać się rzeczywiście na 2017...

To "se" poczekamy :gwizd:
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#37
Piraci się ogarnęli:

Na stronie ichniejszego sklepu pojawiły się kuszetki z Jana Kiepury :


Mogę sobie dać rękę uciąć, że to forma L.S. Models, tylko trochę droższa, choć i tak tańsza od ostatnio przeze mnie widzianych L.S. na eBay'u ;) Coś im się tylko rąbnęło z oknami od toalet, bo zabielone są szyby od strony korytarza:ROFL: Czekamy zatem na zapowiedziane wcześniej przez L.S. Models sypialne (chyba w 2010 roku), które mają dopiero wyjść pod szyldem Piraty (zapowiedzi od 2015?) :)
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#38
Coś im się tylko rąbnęło z oknami od toalet, bo zabielone są szyby od strony korytarza:ROFL:
Okna toalet są dobrze, to nie jest korytarz. To, co widać przez okna przedziałów, to drabinki do wchodzenia na górne leżanki, oparte o górną ramę okna (właściwie o specjalny uchwyt nad oknem).
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 118
Tabor 8
Tabor 24
W
Tabor 62
W
Tabor 166

Podobne wątki