• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości 2017 w N

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.040 18 0
#3
Toż to szok!

Strona 32
Zestaw Minitrix 15698 - trzy wagony z EC "Moliere" 1991/1992 (Ep. V), a w nim:

WLABu Warsu w N-ce :)

http://streaming.maerklin.de/public-media/TRIX_nh2017_DE.pdf

Dodatkowo w zestawie WLAB Mitropa (DR) oraż WLAB 52 Kolei Sowieckich :)

W wątku dotyczącym bardziej H0 czacza już wkleił z pdf-a ;)
[DOUBLEPOST=1484251321][/DOUBLEPOST]
Wiem że fanów PKP w Polsce mało w tej skali...ale ciekawe czy Piko wyda jakiś wagon w 1:160. Wszak kiedyś to zrobiło....
Może i fanów mało, ale jak są, to ratują się konwersjami (ileż kasy na to idzie, jak ktoś nie ma zdolności artystycznych ;) i czatowaniem na eBay'u na to, co zostało w barwach PKP (czy naszych prywaciarzy) wydane... Ja dziś dorzuciłem do listy zakupów wspomniany w poprzednim poście zestaw Trixa z sypialnym WARSu ;)
 
Ostatnio edytowane:

KamilW

Aktywny użytkownik
Reakcje
62 0 0
#6
Ja na pewno w I lub najpóźniej w II kwartale 2017 pokażę EU07 typ 303E w skali N.
Cena jeszcze niestety nieustalona będzie znana dopiero po zmontowaniu prototypu.
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.040 18 0
#9
Ej! Że ja tego nie zauważyłem.

Minitrix wypuszcza cysternę DB Schenker... z PKP Cargo ;) Chyba jednak będę musiał kupić ichniejszego (DB Schenker Rail Polska) vectrona...

KLIK

 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.040 18 0
#10
Odnośnie zestawu Minitrixa z WARS-em.

Wstępna cena: 140 euro
Ceny zaczynają spadać. Najniższa jaką znalazłem to 116 euro. Nie jest źle ;)

Przy okazji - to są wagony z naszego Ost-West Express :)
Tu jest więcej: https://euromodeltrains.com/cgi-bin/search.pl?manu=Trix&search_id=15698

Przy okazji, są już nowe katalogi Brekiny, Brawy i Arnolda:

Wszystko tutaj: http://www.mbs-sebnitz.de/downloads-2017

Mnie osobiście nic nie interesuje i z niecierpliwością czekam na katalogi ostatniej szansy Hobbytrain i LS Models ;-)
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.040 18 0
#11
http://www.lemkecollection.de/media/files_public/oscxnkrvpcu/LEMKE Neuheiten 2017.pdf

Jest nowy katalog Hobbytrain i... gdzie jest, K*$@# Vectron PKP CARGO?! :mad: No gdzie się pytam?! :(

Jak dla mnie, to nic ciekawego, więc nie pozostanie mi nic, tylko zakup tego vectrona DBSRP. Tak się kolonizuje polską kolej ;)

Ewentualnie mogą kogoś zainteresować jakieś małe wagoniki towarowe z III epoki, ewentualnie kolejny Plasser.
 
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#12

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.040 18 0
#13
^^ Ja akurat zestaw kupię, a że znalazłem już za 116 euro, to nawet zaczyna być znośnie. Zrobię takiego małego "Ost-West Express" z z tymi Y-grekami i E...;).

Chodzi o tego Y-greka drugiej klasy z 2008 roku? Już widzę, że tak - w secie 12-wagonowym... Maskara. Na szczęście po latach można go było kupić luzem w znośnej cenie, choć raz widziałem na niemiecki eBay'u, jak poszedł za 82 euro :eek:

Podsumowując - jest lepiej. Zestaw 3-wagonowy, to nie zestaw 12-wagonowy :ROFL:
 
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#14
Podsumowując - jest lepiej. Zestaw 3-wagonowy, to nie zestaw 12-wagonowy :ROFL:
Owszem, tego Warsa można mieć teraz taniej niż tamtego Y-eka drugiej klasy, bo i set mniejszy :) . Jeden raz widziałem tego Y/B70 trixa z tego 12-sto wagonowego seta na allegro, bodajże za 300zł... też nie tanio, ale z tego co pamietam to sprzedal się. I weź człowieku skali nie zmień na większą :) . Za droga ta PKP-eNka :)
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.040 18 0
#15
Owszem, tego Warsa można mieć teraz taniej niż tamtego Y-eka drugiej klasy, bo i set mniejszy :) . Jeden raz widziałem tego Y/B70 trixa z tego 12-sto wagonowego seta na allegro, bodajże za 300zł... też nie tanio, ale z tego co pamietam to sprzedal się. I weź człowieku skali nie zmień na większą :) . Za droga ta PKP-eNka :)
Doczytałem w archiwum Forum Normy, że ten wagon był sprzedawany również oddzielnie (tj. sklep zamawiał cały zestaw i sprzedawał wagony z niego luzem). Pamiętam ten z allegro za 300 złotych. Trochę mniej niż to 82 euro ;). Na szczęście ja najwięcej za sztukę zapłaciłem z przesyłką do Polski 39,5 euro, więc sporo taniej.

PS. KiskuN Modell wznowił w tym roku (wcześniej były w 2014) nasze restauranty na bazie Arnolda (set 4147, były przez pewien czas w okolicach 50 euro), ale już niestety wyprzedane. Co ciekawe, cena w forintach wynosiła w przeliczeniu na nasze ok. 250 złotych, natomiast cena w euro 400 złotych.

http://www.kiskunmodell.hu/index.html


 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.040 18 0
#17
^^ Będę też takie miał, ale z krajowego źródła :) Bazy (arnold 4147) kupiłem jakiś czas temu i teraz przygotowuję wysyłkę do przemalowania.
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.297 23 0
#19
Jest nowy katalog Hobbytrain i... gdzie jest, K*$@# Vectron PKP CARGO?! :mad: No gdzie się pytam?! :(

Kilka tygodni temu kontaktowałem się w tej sprawie z Lemke i taką dostałem odpowiedź:

Im Moment planen wir das Modell noch nicht.
Wir haben leider mit den letzten PKP Loks nicht so viel Erfolg gehabt wie gedacht.
Mit freundlichen Grüßen
Christian Lemke


Doczytałem w archiwum Forum Normy, że ten wagon był sprzedawany również oddzielnie (tj. sklep zamawiał cały zestaw i sprzedawał wagony z niego luzem).
Nie też, ale dokładnie tak. To nie był żaden zestaw, wagony były pakowane oddzielnie i tak, w detalu, sprzedawane. Jedynie w sprzedaży hurtowej lub półhurtowej były sprzedawane całe displaye.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 118
Tabor 8
Tabor 24
W
Tabor 62
W
Tabor 166

Podobne wątki