• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości Rietze.

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
#24
Nie narzekajcie tyle znowu, cieszmy się, że są kolejne poloniki. Jedyną bolączką jaka mi się rzuciła w oczy są niezbyt wyraźne oznaczenia z przodu, w starych Solarisach dużo lepiej im to wychodziło.
 

pj-pauli

Znany użytkownik
Reakcje
142 8 0
#26
Niestety, to co pokazał Maciek na modelu Solarisa z Płocka, zdarza się na każdym modelu Rietze, nie dotyczy to tylko "naszego" modelu. Wystarczy wejść na profil firmy i sprawdzić opinie klientów wypowiadających się co do jakości produktów.
 

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
#29
Powiem szczerze, że przyglądałem się swojemu i dopiero przy odpowiednim ustawieniu pod bezpośrednie światło zauważyłem podobne rysy, jak u Ciebie. Normalnie na pierwszy rzut oka tego nie widać. Gdybyśmy się mieli przyglądać szczegółowo poszczególnym modelom jakichkolwiek firm z naszych gablotek, to w każdym znaleźlibyśmy jakieś podobne wady. Ale nadruk na przodzie jest skopany, to widać dobrze na Twoim zdjęciu.
 

pj-pauli

Znany użytkownik
Reakcje
142 8 0
#31
Pomijając fakt niedociągnięć jakościowych, to i tak modele wielkoseryjne mają dużą przewagę nad modelami, które powstają w manufakturach z żywicy. Cena do jakości i tak jest większa.

A teraz coś miłego dla nas jako kolekcjonerów z Polski.

W katalogu listopad grudzień będzie Solaris U18 (IV) z KM Płock (PL) nr kat. 73106
Można zamawiać przez link poniżej
http://www.toysandmodels.pl/pl/p/Rietze-73106-Autobus-Solaris-U18-IV-KM-Plock-PL/4271

73106A.jpg


Dodatkowo w specjalnym dodatku na październik planowane jest ukazanie się modelu

Volkswagen T5 Straż (PL) nr kat 51878

http://www.toysandmodels.pl/pl/p/Rietze-51878-Volkswagen-VW-T5-Straz-PL/4272
51878a.jpg
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#35
Te rysy na szybach są zastanawiające. Pracowałem kiedyś w fabryce wytwarzającej elementy plastikowe dla VW i pamiętam, że bardzo starano się tam o czystość. Chodzio o to aby formy wtryskowe nie były zakurzone. Szybki do panelu zegarów po wyjeciu z formy oglądało się dokładnie i każda rysa którą mogła spowowodać drobina kurzu była odrzucana już przez obsługujacego maszynę. Może Chinczycy sa trochę z porządkiem na bakier?
 

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
#38
Zazwyczaj po wbiciu numeru operacyjnego w Google, dostajemy zdjęcia i linki do stron z galeriami pojazdów pożarniczych. Tutaj jednak nic nie wyskakuje, więc pewnie takiego pojazdu nie ma w rzeczywistości. Prefiks S sugeruje, że niby powinien być z województwa śląskiego. Jest za to kilka autobusów/mikrobusów z innych województw z takimi numerami.
 
Ostatnio edytowane:

RYSA13

Znany użytkownik
Reakcje
37 4 0
#40
Szczeciński to VW T5 LONG (długi) a ten jest zwykły (krótki) gdyby miał w NR [Z] to by był prawie taki sam ale ten ma [S] więc nie mam pojęcia co Autor miał na myśli :). Ogólnie mi się podoba więc trzeba nabyć :podstepny:.
 

Podobne wątki