• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowość PKP - Tillig - Zestaw 3 wagonów osobowych

Krzysztof29it

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Re: Nowość PKP

Elvis napisał(a):
Rafał PKP napisał(a):
...Jeśli ktoś zamówi zestaw i nie będzie chciał wagonu sypialnego to odkupię lub zamienię na KL.2...
I tym sposobem będziesz miał dwa wagony sypialne o tym samym numerze bocznym, a inna osoba dwie "dwójki", których numery boczne równierz się będą powtarzać.
To akurat nie jest wielki problem , mam po kilkanaście takich samych wagonów z takimi samymi numerami i nie przeszkadza mi to .Jak skład jest w ruchu to nie bardzo jest jak dostrzec numery wagonów.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#2
Re: Nowość PKP

Krzysztof29it napisał(a):
To akurat nie jest wielki problem , mam po kilkanaście takich samych wagonów z takimi samymi numerami i nie przeszkadza mi to .Jak skład jest w ruchu to nie bardzo jest jak dostrzec numery wagonów.
No i tu jesteś w błędzie mam 11 cystern DEC'a, każda z innym numerem. Na impreze modułowej w Rybniku dopięliśmy jeszcze cysterny od Dominika w ilości 13 sztuk (no i tu już się numery powtarzały). Zostało to zauważone przez oglądających, mimo że skład był w ruchu. A poza tym trochę realizmu. 8)
 
OP
OP
K

Krzysztof29it

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Re: Nowość PKP

Elvis napisał(a):
Krzysztof29it napisał(a):
To akurat nie jest wielki problem , mam po kilkanaście takich samych wagonów z takimi samymi numerami i nie przeszkadza mi to .Jak skład jest w ruchu to nie bardzo jest jak dostrzec numery wagonów.
No i tu jesteś w błędzie mam 11 cystern DEC'a, każda z innym numerem. Na impreze modułowej w Rybniku dopięliśmy jeszcze cysterny od Dominika w ilości 13 sztuk (no i tu już się numery powtarzały). Zostało to zauważone przez oglądających, mimo że skład był w ruchu. A poza tym trochę realizmu. 8)
No cóż , wiedząc ,że Sachsen/GECONVVN wypuścił 11 różnych numerów - to skład dłuższy ąże się z obligatoryjnym powtórzeniem numerów.Trochę logiki .To oczywistość a nie dostrzeżenie szczegółu.To jak skład szutrówek z Roco - więcej jak 4 nie da rady bo numery się powtórzą .A co bardziej realne - skład 20 szutrówek z 4 numerami czy 4 szutrówki i basta?
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#4
Re: Nowość PKP

Krzysztof29it napisał(a):
To akurat nie jest wielki problem , mam po kilkanaście takich samych wagonów z takimi samymi numerami i nie przeszkadza mi to .Jak skład jest w ruchu to nie bardzo jest jak dostrzec numery wagonów.
Ja też mam 3 Bdn Gdynie i wszystkie mają takie same numery, i jakoś mi to nie przeszkadza. Ciężko zrobić jakiś realistyczny skład, w którym każdy wagon będzie miał indywidualny numer (no chyba że zrobi się samemu). Także albo w składzie każdy numer jest inny, albo każdy się powtarza i mamy to w poważaniu ;)

A co do czerwonej 1 kl., raczej nigdy nie powstanie model, który odzwierciedlałby rzeczywistość, a na pewno Tillig tego nie zrobi. Więc musimy cieszyć się z tego co jest dostępne bo ten model jest najlepszy ze wszystkich (czyli aż z dwóch - PIKO).
 

Załączniki

Doris

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#5
Re: Nowość PKP

Zasięgnęłam "języka" w tej sprawie więc może pomogę bo widzę, że się robi zamieszanie :
- po pierwsze - wagony można zamawiać w każdym sklepie modelarskim w Polsce (pod warunkiem że dany sklep zechce sie w to bawić)
- po drugie - wagony są sprzedawane handlowcom jako set ale mają osobne pudełka więc tylko od sprzedawcy zależy czy będzie sprzedawał je pojedyńczo czy tylko jako set
- po trzecie - taką sprzedaż wymyśliła firma AMC więc tam należy kierować "podziękowania"
- po czwarte - rabat 3% lub 6% dostaje handlowiec (plus chyba jeszcze dochodzi jakiś stały rabat) więc od sprzedającego zależy ostateczna cena
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#6
Re: Nowość PKP

Doris napisał(a):
- po trzecie - taką sprzedaż wymyśliła firma AMC więc tam należy kierować "podziękowania"
No proszę, jak byłem w AMC informowali mnie tylko o 2 kl. po nowym roku ;) troszkę szok.
 

wespe

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Re: Nowość PKP

odnośnie składu prponuję jak większość:
- 2x 2kl
- 1x 1kl

Później podobnie jak zestawy cystern zrobić 2-3sety 3x Sypialny/Kuszetka ICC z różnymi nr bocznymi
 

wespe

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Re: Nowość PKP

Dodam też że zamiast Tillig robić coś swojego tzn 1,2 kl z innymi nr bocznymi aby stworzyć pełny skład, wagony kuszetka/sypialny ICC KOPIUJE wymysły PIKO w tych samych barwach...porównywał może ktoś nr boczny sypilanego PIKO z tym Tilliga? hmm...
 

Samer

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Re: Nowość PKP

karol_mar napisał(a):
Samer napisał(a):
Może być 4.2 a może i być 3.8. Kwota w złotówkach będzie podana bliżej realizacji ww projektu.
Nie, nie, nie chodziło mi o podanie kursu, tylko informację, że rozliczenie nastąpi np. wg kursu sprzedaży NBP z dnia realizacji zamówienia, lub dnia wystawienia f-ry przez Tilliga, itp.

Tak, aby zasady były czytelne.
Kurs euro będzie przeliczany wg faktury którą otrzmamy od przedstawiciela. Jest możliwość zrobienia pełnej przedpłaty. Informacje proszę kierować na PW

Doris napisał(a):
Zasięgnęłam "języka" w tej sprawie więc może pomogę bo widzę, że się robi zamieszanie :
- po pierwsze - wagony można zamawiać w każdym sklepie modelarskim w Polsce (pod warunkiem że dany sklep zechce sie w to bawić)
- po drugie - wagony są sprzedawane handlowcom jako set ale mają osobne pudełka więc tylko od sprzedawcy zależy czy będzie sprzedawał je pojedyńczo czy tylko jako set
- po trzecie - taką sprzedaż wymyśliła firma AMC więc tam należy kierować "podziękowania"
- po czwarte - rabat 3% lub 6% dostaje handlowiec (plus chyba jeszcze dochodzi jakiś stały rabat) więc od sprzedającego zależy ostateczna cena
Ad 1 Nie chce się wypowiadać za innych. Napewno set będzie dostępny na www.e.gds.pl

http://e-gds.pl/product_info.php?products_id=2030


Ad 2 Jako sklep zakupujemty set i tak sprzedajemy. Jest możliwość rozłożenia setu na poszczególne wagony. Warunek jest tylko jeden. Set musi zejść w całości. Jak są osoby zainteresowane zakupem poszczególnych wagonów zapraszam zapraszam na PW. Może uda się zebrać kilka setów w ten sposób. Koszt 1 wagonu to. Kwota / 3.

Ad 3 .... nic dodać nic ująć. Dotyczy także pytań i typ wagonów w secie !!!

Ad 4 Rabaty. Wszystkie rabaty opisane są tutaj http://e-gds.pl/product_info.php?products_id=2030. Wszystko jasne czytelne i uczciwe.

Osoby które zamówiły sety w pełnej kwocie 130 E oczywiście mają zniżki zgodnie z Ad 4.

Pozdrawiam
 

Doris

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#10
Re: Nowość PKP

Skoro tu wstawiamy swoje oferty handlowe to ja też - przyjmuję zamówienie na w/w sety na pw (można zamawiać pojedyńcze wagony) i podwyższam rabat do 10%. Kto następny :D
 
A

Adam-H0

Gość
#11
Re: Nowość PKP

ciekawy system rywalizacji na rabatach :roll:

wydawalo mi sie ze sklep powinien zachecac asortymentem i kompetentna, mila obsluga ;)
 
Reakcje
0 0 0
#13
A AMC sobie poczyta o niszczycielach rynku i powie - a to kuku, mamy was w nosie jak macie zepsuć rynek to nie będzie wagonów i róbcie sobie zapisy oraz coraz to większe rabaty :D Najlepiej jeszcze dołóżcie do interesu.
 

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
#14
Nie wiem jak Wy to widzicie,ale moj znajomy prowadzi sklep i zamiast miec duzej marzy sprzedaje z mniejsza i wiecej mu to schodzi.Sam mi mowil,ze lepiej zeby towar schodzil niz lezal na polkach.Gosciu poprostu sprzedaje na ilosc i ma przy tym dosc duze obroty.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#15
Pytanie tylko, czy jakby sprzedawał po wyższych cenach nie uzyskał by większego obrotu? To pytanie każdy handlowiec stawia sobie co pewien czas i nie znając odpowiedzi, próbuje zwiększyć lub zmniejszyć ceną (oficjalnie lub przez upust), tak aby sprawdzić, czy zwiększy to obrót, czy nie...

PS. Bardzo mi się podobają te zjawiska:
:arrow: Paradoks Veblena
:arrow: Efekt owczego pędu
:arrow: Efekt snoba
:D
 

Rafał PKP

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Samer napisał(a):
Ad 2 Jako sklep zakupujemty set i tak sprzedajemy. Jest możliwość rozłożenia setu na poszczególne wagony. Warunek jest tylko jeden. Set musi zejść w całości. Jak są osoby zainteresowane zakupem poszczególnych wagonów zapraszam zapraszam na PW. Może uda się zebrać kilka setów w ten sposób. Koszt 1 wagonu to. Kwota / 3.

To ja poproszę ten niebieski właśnie i tylko ten, zielone, czerwone i dwukolorowe mam.

Pozdrawiam Rafał
 
Reakcje
0 0 0
#17
No GBB wreszcie jakiś Twój post przypadł mi do gustu, te opisy z wiki są the best, najlpsza jest: Teoria klasy próżniaczej, gdzie przedstawia teorię, wg której ludzie kupują dobra materialne by używać ich na pokaz (tzw. konsumpcja na pokaz)
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Jakie 303 mm? :shock: Będa miały 282 mm tak jak poprzednie tego typu Tilliga!

Bardzo prosimy/oczekujemy że w zestawie będą dwa wagony drugiej klasy poniweaż w bardzo dużym stopniu odpowiadają rzeczywistości. Róznią się one zewnetrznie wywietrznikami, drzwiami czołowymi i oknami. Oznaczenia i długości odpowiadłayby rzeczywistości co dawałoby możliwośc posiadania prawie modeli.

Wagon 1 klasy i kuszetka odpowiadają liczba przedziałłów, malowaniem i długością jednak wszystkie szczegóły pochodzą z inngo typu wagonu. To czy będzie 1 klasa czy kuszetka to nie ma większego znaczenia bo oba to kolorowanki. A z dwojga złego lepsza juz kuszetka bo 1 klasa już jest ze stacji Szczecin.

Na projekcie są oznaczenia na wózkach i ucha do przeprawy promowej których Tillig nie odtwarza w modelu. Czy i tak będzie tym razem? Czy będą napisy na szybach drzwi kuszetki zgodnie z projektem?
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 327
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 382

Podobne wątki