• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości 2020 w N

Reakcje
39 0 0
I oczywiście jest też błąd. Kol. Harry Potter dobrze to przewidział....Czy to już taki firmowy "podpis" Fleischmanna?
Jaki to błąd? - wózki!
Na modelu założyli 25Y z serii "jak leci, węglara to węglara i tak sie nie pokapują" a powinna być szwajcarska odmiana 25Y z odlewu, a nie spawana, z charakterystyczną "rurką" jako poprzecznicą:
http://www.wgk.cal.pl/details.php?image_id=22322&mode=search
Co ciekawe jak zwykle na reklamowych foto jest wszystko cacy. W HO chyba jest ok, chociaż nie widziałem modelu. Warto zbadać czy w innych szwajcarskich wagonach też jest taki error, bo może wózek dałoby się podmienić np. z jakiejś cysterny?
Pozdraw!
Storch
ps. Poguglałem, posprawdzałem - moja pierwotna myśl że nie maja formy na takie wózki wiec dają z takiej formy jak mają (co może i trochę usprawiedliwiałoby producenta, bo nowa forma kosztuje), ale zwróciłem uwagę na taki set:
https://www.ebay.de/itm/Fleischmann...990436&hash=item3d9bf823b8:g:mVoAAOSwlTFeKwH0
Konkretnie na szarego Eaosa SBB... jaki tam mamy wózek?
Ciekawi mnie jaki jest problem z zestawieniem Ecco węglarek z takimi wózkami... (aha, czekajcie - czarny plastik może nie pasować do formy od szarego wózka, to przecież oczywiste....)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.038 18 0
Ciekawi mnie jaki jest problem z zestawieniem Ecco węglarek z takimi wózkami... (aha, czekajcie - czarny plastik może nie pasować do formy od szarego wózka, to przecież oczywiste....)
Poza niedopatrzeniem jest jeszcze jedna odpowiedź, wcale nie mniej oczywista: forma tego starego wózka mogła pozostać w masie spadkowej nieprzejętej przez Roco części Fleischmann'a, która poszła pod młotek z końcem ubiegłego roku.

Opracowanie wózka od nowa w tym przypadku mijałoby się z celem, skoro już mają podobny...
 
Reakcje
39 0 0
Zaraz...mi się wydawało że 2008 zbankrutowało Roco a nie Fleisch? I Flesiu łaskawie wykupił masę spadkową i zaczął trzepać modele na formach rocowskich? Nic nie wiem o wyprzedaży masy spadkowej Fleischmanna w ubiegłym roku...a Eaosy z wózkami z "rurką" (dla odmiany różowe) były w produkcji jeszcze w 2015 roku. Dział spare parts Flesia wykazuje nr katalogowy wózka do tych (różowych) Eaosów. Nie wiem czy oni maja zapasy części zamiennych, czy może jednak coś tam z formy wytwarzają? Ciekawe co by odpisali jakby spytac ich grzecznie o wózek nr katalogowy 31828336....a najlepiej o zdjęcie....wózek do ecco na nr katalogowy 00318252 czyli części różne.
Pozdraw
Storch
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
Roco było górą w tym układzie - wystarczy spojrzeć, że badziewne Roco DCC pozostało na rynku a zniknął Fleischmann Twin Center, Nawet w tej nowej wersji - wydany chwile przed katastrofą.
Widocznie Uhlenbrock nie chciał dalej sygnować swoich produktów jakąś tam marka Roco ;-)

Poza niedopatrzeniem jest jeszcze jedna odpowiedź, wcale nie mniej oczywista: forma tego starego wózka mogła pozostać w masie spadkowej nieprzejętej przez Roco części Fleischmann'a, która poszła pod młotek z końcem ubiegłego roku.
A ten deal to jakie efekty przyniósł? wiadomo kto stał się właścicielem masy spadkowej?
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.038 18 0
A ten deal to jakie efekty przyniósł? wiadomo kto stał się właścicielem masy spadkowej?
Przeprosiny małe - pamięć jednak zawodzi. To był styczeń tego roku.

O samej aukcji czytałem tu: KLIK Generalnie z tego co wyczytałem z pomocą gugla, to pod młotek poszły pozostałości, których nie wywieziono do Austrii. No nie powiem, trochę ciekawostek w tym było (w tym jakieś plany, chyba też formy), a gdzieś w postach są linki do zdjęć z aukcji. W zdecydowanej większości w aukcji brali udział handlarze na eBay'u, a nie jakiś podmiot instytucjonalny.
 
Reakcje
39 0 0
Jeszcze w kwestii wózków. Weźmy OFICJALNY sklep Fleischmanna:
https://www.fleischmann.de/de/product/231983-0-0_1000_0-1-0-0-0-003001-1/products.html
Kolor pasuje, wagon jest DOSTĘPNY, czyli w produkcji, wózek jest jak trzeba, powinien siedzieć też w Ecco Rail, ale nie siedzi.
Oczywiście może to być babol identyczny jak w Ecco czyli "na reklamie jest dobrze, może klient nie zauważy", ale jak zrobimy mały searching ebaya to:
https://www.ebay.pl/itm/Tombereau-E...184547?hash=item5b76255ee3:g:TRwAAOSw0ild7Uts
i to nie wygląda na fabryczną, retuszowaną reklamkę.
Wniosek? Flm się nie chce....
Pytanko teraz, jakby się napisało w ramach gwarancji epistołę typu "Wózki zupełnie nie pasują! Wymieńcie nam to" to co będzię. I czy warto przesyłać dodatkowe dane po sieci do flm, bo takie maile mogą z automatu do kosza trafiać:)
Pozdraw
Storch
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.038 18 0
Wniosek? Flm się nie chce....
Że o braku kół hamulca ręcznego nie wspomnę... Żałośnie przy tym wygląda dzisiejsza wrzuta na FB Fleischmanna informacji o wagonach ECCO, gdzie dalej jest wizualizacja oparta o wagony Roco w H0. Mogliby przynajmniej zrobić już zdjęcia na stronę.

No nic, trzeba będzie te hamulce dorobić we własnym zakresie.
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.038 18 0
Zmiana statusu - faktycznie IV kwartał, ale planowana wysyłka Trix-owych Res-ów to październik 2020. Czyli idzie ku dobremu i Trix wygląda na to, że wywiąże się z zapowiedzi na 2019 rok ;):cool: Mogliby jednak zrobić w brązowym malowaniu;)
Potwierdzone. Już jadą do sklepów, czyli niedługo zdjęcia

Zatem Trix zaliczył niespełna roczne opóźnienie w wydaniu Res-ów
 
Reakcje
39 0 0
Wracając do tego wątku - w DM Toys (czy przypadkiem nie prowadzi go Polak?) jest coś takiego:
https://www.dm-toys.de/de/produktdetails/Arnold_HN6413.html
Jak to wypada w porównaniu z AliExpresem?
Może te Arnoldy wato przemalowywać na .pl?
Pozdraw
Storch
PS. Przy okazji w DM Toys jest rzeczywista fotka węglarek Ecco Rail Flm z fałszywymi wózkami, a nie fotomontaż reklamowy producenta.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Wracając do tego wątku - w DM Toys (czy przypadkiem nie prowadzi go Polak?) jest coś takiego:
https://www.dm-toys.de/de/produktdetails/Arnold_HN6413.html
Jak to wypada w porównaniu z AliExpresem?
Może te Arnoldy wato przemalowywać na .pl?
Mam te Arnoldy w Barwach brązowych DR z IV epoki jak dobrze pamiętam. W wolnej chwili zrobię im fotki i wrzucę tutaj. Kupiłem je z myślą o przemalowaniu na PL.... ale one nie do końca są takie zgodne z naszymi.... a drogi jak diabli....

PS. Przy okazji w DM Toys jest rzeczywista fotka węglarek Ecco Rail Flm z fałszywymi wózkami, a nie fotomontaż reklamowy producenta.
a moje ręcznie zrobione sa prawidłowe zwłaszcza w temacie wózka :D
20201014_233212.jpg
Mimo to wagony Flesia po patynie będą się nadawały na półkę ;)
 
Reakcje
39 0 0
Pado a Twoje wózki do Ecco to własny wydruk czy z Flm wzięte?
Misiek- podejrzenie padło, bo oprócz nazwiska w ofercie ma jeszcze Wddo z PKP w III epoce i małego fiata. Sklep tej wielkości jeśli nie miałby jakiegos specjalnego zamiłowania do PKP zapewne nie miałby takich modeli w ciągłej sprzedaży:)
 
OP
OP
techno

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.038 18 0
DM Toys to chyba największy sklep z N w Niemczech, więc dlaczego nie mieliby mieć polskich wypustów w N?

Węglarki to produkt ich marki własnej czyli MU, zatem skoro mieli już formę i pewnie jakąś bazę klientów w Polsce, to czemu nie mieliby zaoferować polskiej wersji?
 
Reakcje
39 0 0
W sumie racja. Chociaż czy sami robią - nie wiem. Modellbahn Union to zdaje się dawny Bachmann? Ktory zapewne podnajmuje się jako podwykonawca...A DM-toys sprzedaje też modele pod marką DM-toys:)
 
Reakcje
90 0 0
Z tego co wiem w praktyce (mając kilka kitów i wagonów), to wszelkie kity drukowane 3d i cięte laserowo Modellbahn Union robi sam w Niemczech, a tylko na wagonach jest napis "Made in China". Czy ten podwykonawca z Chin to Bachmann to nie wiem. Bachmann ma natomiast na pewno teraz markę Liliput, i jak porównywałem np. różne dodatki i poręcze krytych wagonów towarowych, to te z Modellbahn Union są nieco bardziej filigranowe niż w Lilipucie. Stosują też inne rozmiary kół (MU mniejsze) i wydaje się, że kryte wagony MU są odrobinę niższe optycznie (górna krawędź ściany) niż Liliputa - z tym że porównywałem wagony Gls 205 z Gbs 245 więc to może też jest przyczyna że to różne typy. Ale to wszystko może też kwestia projektu-zlecenia do fabryki w Chinach.
 
Reakcje
39 0 0
Hahaha! Super pomysł, bo różowe wagony są ciągle w sprzedaży! Dodatkowo takie wózki ma szwajcarski Res, np. https://www.fleischmann.de/de/product/239814-0-0_1000_0-2-0-0-0-003001-0/products.html
(tak wiem, fotka fabryczna, wszystko może się zdarzyć), a zdaje się w SBB akurat Res-y jeździły na wszystkich rodzajach wózków (Minden-Siegen, Y25 odlewy i Y25 spawane tez), chyba że się mylę? W każdym razie robiąc przekładkę między platformami i węglarkami wydaje mi się że i w dziale węglarek i platform będzie jako-taki porządek i jako- taka zgodność z oryginałem:)
Ps. Oczywiście córka natychmiast wychwyciła różnicę, że jej wózki podmieniłeś?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 54
Tabor 8
Tabor 24
W
Tabor 62
W
Tabor 166

Podobne wątki