• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowe malowanie

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#4
kto się odważy zinterpretować logo PKP Cargo, najpierw logo samo, ja próbuję rozkminić i jak na razie nic- nic nie rozumiem , o co chodzi ? ,stylizowany o łagodnych rogach kwadrat w środku jakiś łap , cycków , dziobów orleńskich , uchwytów -sprzęgów ??????
Póżniej jeszcze o kolorkach
 

uboottd

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 0 0
#6
A czego chcecie, tu ten niebieski całkiem nieźle sie prezentuje. "zielony" już gorzej, ale można by coś pokombinować i dobrać... No nie jest to malowanie historyczne, ale nie znaczy że tylko dlatego brzydkie ;)
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Hoart napisał(a):
kto się odważy zinterpretować logo PKP Cargo, najpierw logo samo, ja próbuję rozkminić i jak na razie nic- nic nie rozumiem , o co chodzi ? ,stylizowany o łagodnych rogach kwadrat w środku jakiś łap , cycków , dziobów orleńskich , uchwytów -sprzęgów ??????
Póżniej jeszcze o kolorkach
Nowe logo to chyba modernistyczna wersja trumienki wraz z łepkiem gwoździa do niej samej.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#11
u zielono niebieskich w ich logo jest kwadratura koła - tego nie rozumiem Rocketman trumnę masz w swoim logoniku wytłumacz dlaczego masz trumnę LAMy w swoim logoniku
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#12
.....może jakby w koło wpisany był kwadrat i z tymi strzałko kierunko dziobami po obu stronach ? ... koło - jako symbol kolei (?), kwadrat symbol frachtu(?), strzałko kierunko dzioby symbol ruchu(?) to może takie coś miałoby jakiś sens , może w ogóle sam OKRĄG z kwadratem , i bez tych kierunków plus normalna typografia pekapowska , taka jak na przykład napis "GRUPA PKP"... ..... bo ....co symbolizuje ten kwadrat z tymi zaoblonymi rogami? Typografia nazwy tej spółki pekapowskiej to nastepny cwancik do obgadania , ale to innym razem
 

zuk

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
159 8 1
#13
To logo jest nawiązaniem do tradycji i przedstawia sprzęg samoczynny SA-3 zwany także "pięścią Breżniewa" :)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#15
"Spółka PKP Przewozy Regionalne jest bowiem właśnie w trakcie prac nad zmianą nazwy, nowym logo i kampanią promocyjną."
...oraz zapewne zmianą malowania.

Czyli za jakiś czas możemy się znów spodziewać zmian w wyglądzie taboru należącego do tego przewoźnika.
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Zobaczcie grafike, która była podlinkowana wyżej w salonie odrzuconych koncepcji!

-Niektóre loga nawiżaują tylko fragmentami do tradycji. W Nr 2 krój czcionki. No i może w nr 3 tradycyjna strzałka symbolizuje ruch a te kreski symbolizują szyny.
-Kolor zielony to zrozumie (ekologiczny srodek transportu, pamietamy też zieloną trawkę na EU43 PKP CARGO) ale gdzie zielony zniknął w projekcjie nr 2? Czyżby z tą ekologią to tak tylko wtedy kiedy jest im wygodnie? W projekcie 3 zielona powinna być strzałka jako ekologiczny pojazd (patrz zielone pasy jakie teraz maluja na lokomotywach) a nie zielone szyny - chyba że maja symbolizować że są zarośnięte trawą!
-Niech ktoś mi wytłumaczy jak takie kulkopochodne pojazdy (aerodynamiczne, pomijając fakt że na PKP CARGO nie występują) mają się kojarzyć z przewozami towarowymi-flagowym produktem PKP CARGO gdzie nawet w założeniach prędkośc nie odgrywa najistotniejszej roli. No chyba że ja czegoś nie wiem lub nie rozumie to poprawcie

To moje wyłacznie zdanie: jakiś debil to rysował nie znając założeń albo jakiś debil robił założenia do projektu loga a grafik zrobił swoją robotę doskonale. Byłoby perfect gdyby nie ta różnorodność. jeden projekt niby tradycyjny ale pozostałe ni w ząb nie pasują do firmy i dlaczego tylko dwa ekologiczne?

Chyba nie ma się co dziwić więc, że wybrali strzałko kierunki z kwadraturą koła bo to logo było najmniej nieodpowiednie.

Źródło: http://www.2arts.pl/portfolio_logo-pkp-cargo_i19.htm
"Logo PKP Cargo:
Firma PKP Cargo ogłosiła przetarg na przeprowadzenie rewitalizacji swojego znaku graficznego. Między innymi nasza agencja została zaproszona do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. Główne zadania, jakie zostały postawione przed nami to: zmiana dotychczasowego wizerunku firmy z typowego przewoźnika w operatora logistycznego, przedstawienie firmy jako tej z ogromnymi tradycjami oraz potencjałem, przyjaznej środowisku naturalnemu. Powyżej przedstawiamy Państwu projekty wstępne, jakie zostały zaprezentowane firmie PKP Cargo.Cel projektu:
Rewitalizacja znaku PKP Cargo
Zakres prac:
- Projekty logo
Termin realizacji:
2007"
 

Załączniki

Gajowy

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Ten jest dopiero w malowaniu. Czyli też będzie podobnie do reszty. Ciekawe czy będzie miał ten zielony pasek.
A czy ktoś wie co wymyślili dla wagonów?
Węglarki od jakiegoś czasu lecą na niebiesko.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#19
Kuba K. napisał(a):
spójrzcie co z fiaciorami będą robić
Nowy silnik, reflektorki, klima, a do tego będzie nowe malowanko. Całkiem gitesik. :grin:
No i nawet oznaczenie teraz będzie inne: ST45.

I to PKP zamówiło taka modernizację? Ciekawe. Mają w planach zmodernizować większą ilość tych maszyn, czy na razie próbnie tylko jedną?
 

Podobne wątki