• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowe malowanie EP09

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#1
Przy okazji innego wątku na temat lokomotyw EP09, moją uwagę zwróciło zdjęcie tej lokomotywy w nowym, malowaniu. Jest to już 4 schemat malowania tych maszyn, tym razem jest to PKP ICC.

Autorem zdjęcia jest Keram z forum www.forum.magik.biz.
Na zdjęciu EP09-026 na bocznicy ZNLE Gliwice, sfotografowana 13.01.2009.

http://keram.lisek.org.pl/Train%20Simulator/EP09-026%20IC.jpg
 

keylan

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Super chociaż poprzednie całkowicie jagodowe bardziej mi się podoba, EPoczce bardzo do twarzy w tych ICkowych barwach, w obleśnej Cargulowej czerwieni czy paskudnej PKPowej pomarańczy nie było widać jaki to ładny loczek.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#3
Wcześniej nie wygłaszałem swojej opini o malowaniach, może uczynię to teraz.

pomarańczowe - w porządku, najbardziej znane i charakterystyczne, jak dla mnie może być,
czerwone - brzydkie i niepasujące do tej lokomotywy, jednak przyznam, że model EFC w tym malowaniu wygląda chyba nawet ładniej niż ten pomarańczowy,
niebieski - jak dla mnie ekstra i bomba, najbardziej mi się podoba, lokomotywa w tym malowaniu wygląda naprawdę wspaniale i bardzo dobrze ono do niej pasuje, nabrała aż jakiegos takiego nowocześniejszego wyglądu, to malowanie, które ma w sobie to coś,
najnowsze szaro niebieskie ICC - mnie się nie podoba, lokomotywa wygląda w nim całkowicie inaczej, jakby jakaś inna zupełnie maszyna, nie pasuje to do niej, lokomotywa wcale nie wygląda na naszą najszybszą, tylko jak jakaś towarowa.

To moje zdanie, nie musi się z nim ktoś inny zgadzać.
 

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
878 1 0
#4
Moim zdaniem jest to najgorsze malowanie epoki, jakie dotychczas widziałem. Wogóle mi nie pasuje i zgadzam się z CoCu - wygląda jak jakaś towarowa, a co dopiero będzie jak przemalują taką z wiadrami - to już wogóle. Najlepsza była moim zdaniem była niebieska z małymi lampami (bez wiader) lub pomarańczowa, ale ze względu na to, że nie widziałem jej za wiele razy w takim malowaniu to najlepsza była niebieska. Moim zdaniem pas dolny pudła (czy jakoś tak) wogóle nie pasuje barwą do reszty, bo jest za ciemny w stosunku do reszty, a głównie do tego srebrnego. Co innego EU07 - jej to malowanie nawet pasuje (najbardziej z telewizorami) i "unowocześnia" jej wygląd, a epoka wygląda jak jakaś przemalowanka i moim zdaniem ją odwrotnie - postarza, a to w końcu jedna z nowszych lokomotyw PKP. Mam nadzieję, że jak trochę pojeźdźi i zabrudzi się to będzie bardziej przekonująco wyglądać :grin: .

Oczywiście to moje zdanie, a o gustach się nie dyskutuje, więc możecie się ze mną nie zgadzać.
 

Załączniki

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Z perspektywy czasu mogę ocenić tak:
-najnowsza niebieska IC wogóle mi się nie podoba a nawet niebardzo pasuje do lokomotywy pociągów ekspresowych
-chyba najbardziej pasowała jagódka (fioletowa ze srebrnym numerem i czarnym pasem żaluzjowo-okiennym)
-CARGO (czerwono kremowa z niebieskim pasem) to moje ulubione barwy, jednak samo rozmieszczenie wzorów, pasy i czcionka były fatalnie dobrane
-pomarańczowo-brązowe to klasyka i nie wymaga komentarza
 

Larry

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
CoCu napisał(a):
lokomotywa wcale nie wygląda na naszą najszybszą
Bo już nie jest :razz:

BTW. Zgadzam się z wami, że najnowocześniej i w ogóle najlepiej wyglądała jagoda z małymi światłami. Po prostu wyglądała jak nowoczesna lokomotywa ekspresowa. Ogólnie uważam, że nowe malowanie PKP IC jest przekombinowane i zbyt skomplikowane. W innych krajach lokomotywy są zazwyczaj jedno lub dwukolorowe i tak wyglądają najlepiej. Tego błedu nie popełniło na szczęście PKP Cargo i ich nowe malowanie jest bardzo ładne (oprócz tych jakiś kłosów i traw na bokach EU43, które wyglądają jak z PGRu).
 
Ł

Łukasz K

Gość
#10
Schemat malowania EP09-026 nie jest najgorszy - kargulowy schemat był gorszy.
Aczkolwiek najnowszy schemat dla EP09 pasuje - także moim zdaniem - do EU/EP07. I jest stosowany w dwóch odmianach: np. z pomarańczowym pasem po bokach pudła, pod rynienkami dachowymi np. EU07-323, lub zamiast pomarańczowego ten pas jest niebieski: EU07-150, 491.
 

Załączniki

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Jak dla mnie pokazana powyżej EU07-323 wygląda kiepsko :???:

Schemat Cargo dla "dziewiątek" prezentował się całkiem dobrze. Może napisy mogły być lepsze ale barwy były ok. Choć najbardziej odmładza tę lokomotywę "denaturat" vel "jagoda".

Co nie zmienia faktu, że nawet wizualnie odmłodzone jeździ to to za rzadko, bo jest tego za mało! (i wygląda na to, że jeszcze długo tak będzie...)
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#12
W zasadzie, to i na EU/EP07 to nowe malowanie IC jakoś nie za bardzo wygląda. Chyba zgodzę się tu z Larry'm, że jest ono "przekombinowane". I faktycznie, malowania proste, z dwoma głównymi, góra trzema barwami są najlepsze.

Larry napisał(a):
CoCu napisał(a):
lokomotywa wcale nie wygląda na naszą najszybszą
Bo już nie jest :razz:
Czy jest coś, o czym nie wiem? Czemu niby EP09 nie jest już naszą najszybszą? Jest jakaś lokomotywa szybsza, bądź przynajmniej jeżdżąca z taką sama prędkością maksymalną? Domyślam się, co możesz mieć na myśli, ale jestem ciekaw co napiszesz.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#14
psz, kurde, nie podpowiadaj żesz...
Nie Ciebie pytano.

Daj się wykazać autorowi, bom ciekaw, co miał na myśli. Później ja skomentuję to sam.
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
CoCu napisał(a):
psz, kurde, nie podpowiadaj żesz...
Nie Ciebie pytano.

Daj się wykazać autorowi, bom ciekaw, co miał na myśli. Później ja skomentuję to sam.
O co ci chodzi? Takie coś to żadna zagadka. Po co dzielić włos na czworo?
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#17
Nic nie chcę dzielić, konfliktów żadnych z nikim zaczynać też nie zamierzam. Jednak skoro się coś pisze, to dobrze by było, gdyby zgodne to było z prawdą. Wszyscy chyba chcemy, by to forum było składnicą wiedzy. Czytają je również Ci młodsi i Ci mniej się znający. Po co więc wprowadzać ich w błąd, że na naszych kolejach jest lokomotywa szybsza od EP09?

Niestety, chociaż to prawda smutna, ale EP09 wciąż zostaje naszą najszybszą maszyną. Nawet z tego co wiem, żaden prywaciaż na chwilę obecną nie ma nic szybszego, czy równie szybkiego.
A co do Husarza, to jest to sprawa przyszłościowa. Nie piszmy o czymś co ma być, w taki sposób, jakby już było. Jedna maszyna która znajdowała się na terenie Polski była tu jedynie na próbach. Wymalowali ją tak, jak rzekomo będą te maszyny wyglądały jak już przybędą. I według informacji z forum, już wróciła tam, skąd przybyła. Obecnie PKP IC czeka na zamówione maszyny. Dopiero jak już będą u nas i zostaną wpisane na stan, a dodatkowo będą prowadzić pociągi szybciej niż 160 km/h, to będziemy mogli napisać, że mamy szybszą lokomotywę.
A póki co, EP09 wciąż zostaje naszą najszybszą lokomotywą.
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
CoCu napisał(a):
A póki co, EP09 wciąż zostaje naszą najszybszą lokomotywą.
Zgadza się. Zresztą loki szybsze od EP09 już były testowane przed dekadą na naszych kolejach i to w całkiem sporej liczbie. I co z tego? :???:

Według mnie Intercity nie będzie teraz miało kasy na inwestycje. O przetargu na szybkie składy zespolone już bym zapomniał. Dobrze będzie, jeśli uda im się zapłacić za 10 Taurusów. Wolałbym też, żeby jeździły one z jak największą liczbą pociągów na CMK z Vmax=200km/h, a nie tłukły się do Berlina z BWE...
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#19
Pożyjemy, zobaczymy. Byle tylko w dobie kryzysu nie skończyło się z tymi "Husarzami" tak, jak kiedyś z EU43. Bo to już byłaby lipa po raz drugi. Czyli lipa do kwadratu. :grin: W końcu kryzysem można teraz wiele rzeczy usprawiedliwiać.
 

Larry

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
CoCu napisał(a):
Nic nie chcę dzielić, konfliktów żadnych z nikim zaczynać też nie zamierzam. Jednak skoro się coś pisze, to dobrze by było, gdyby zgodne to było z prawdą. Wszyscy chyba chcemy, by to forum było składnicą wiedzy. Czytają je również Ci młodsi i Ci mniej się znający. Po co więc wprowadzać ich w błąd, że na naszych kolejach jest lokomotywa szybsza od EP09?

Niestety, chociaż to prawda smutna, ale EP09 wciąż zostaje naszą najszybszą maszyną. Nawet z tego co wiem, żaden prywaciaż na chwilę obecną nie ma nic szybszego, czy równie szybkiego.
A co do Husarza, to jest to sprawa przyszłościowa. Nie piszmy o czymś co ma być, w taki sposób, jakby już było. Jedna maszyna która znajdowała się na terenie Polski była tu jedynie na próbach. Wymalowali ją tak, jak rzekomo będą te maszyny wyglądały jak już przybędą. I według informacji z forum, już wróciła tam, skąd przybyła. Obecnie PKP IC czeka na zamówione maszyny. Dopiero jak już będą u nas i zostaną wpisane na stan, a dodatkowo będą prowadzić pociągi szybciej niż 160 km/h, to będziemy mogli napisać, że mamy szybszą lokomotywę.
A póki co, EP09 wciąż zostaje naszą najszybszą lokomotywą.
Nie czepiaj się szczegółów :razz:
 

Podobne wątki