• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowe malowanie EP09

chudy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
odpowiednio do nowego koloru dziewiątek warszawiacy (czytaj warszawscy maszyniści) wołają na nie jagodzianki, z tego co się orientuję to EP09-07 i 08 jeżdżą w tych barwach, nie jestem pewien czy jest jeszcze jeden numer tak przemalowany, oprócz nich jest jeszcze parę EP08 tak przemalowanych
 

pyro

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#7
Misiek napisał(a):
według worldrailphoto są trzy numery 007,008,016
przy czym jedna z nich ma podobno stare reflektory
Tak. Z ZNLE wyjechały na razie trzy epoki 007 ze starymi światłami, 008 i 016 z nowymi halogenami. Następna chyba będzie 017 a po niej 005, bo tak zjeżdżały na modernizacje.

Nie wiem czy Koledzy zauważyli, ale poza zmianą świateł, pantografów i malowania, ubyło jednej skrzyni pod pudłem i widać teraz świetnie sprzęg międzywózkowy.

Pod palnik trafiła również 012 z okropnymi pionowymi światłami, nie wiem jak możnabyło tak zrobić światła.

Pozdrawiam.
 
Reakcje
0 0 0
#8
O ile niebieskie malowanie chyba faktycznie lepiej pasuje do koloru wagonów IC to jednak co jak co, ale jakoś nie podobają mi się te nowe światła. (i tu akurat nie ważne, czy w modernizowanych EZT czy choćby w EP09) jakoś te stare "wiadra" były takie bardziej swojskie, no i były cechą charakterystyczną lokomotyw PKP...
 

mario84

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Jak dla mnie ten kolor tylko pogłębia odczucie złomu jaki nas otacza. O ile jeszcze EP jakoś z bólem ujdzie tak siódemka to totalna porażka. Dziwny jakiś ten nowy kolor. Lepiej by zasięgneli porady jakiegoś plastyka. Powinien być to jakiś żywy kolor żeby podkreślił dynamike, świeżość że i na PKP coś idzie ku lepszemu. Do takiego składu z chęcią by sie wsiadało. A tu co szary zimny dzień, pociąg spóźniony i jeszcze do tego wpada jakieś szare dziwadło lokomotywa jak by ją malował jakiś daltonista z nagiętym "blacharzem". Aż żal patrzeć. Nie chodzi mi tu o malowanie a'la wóz cyrkowy ale przydało by sie troche słońca, ciepła.
 
P

ps

Gość
#10
makieciarz napisał(a):
Larry, nie mów że te najohydniejsze reflektory na świecie ci się podobają - załamka.
Są gusta i guściki....
Ta wersja jednak lepsza niż w 012, nieprawdaż ?
mario84 napisał(a):
Jak dla mnie ten kolor tylko pogłębia odczucie złomu jaki nas otacza. ....
Nic dodać, nic ująć. Mało tego - .... a szkoda gadać. W tym problem, że .... "zasięgneli porady jakiegoś plastyka"...
 

mauser

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#11
Panowie, wy możecie gadać, wściekać się, a PKP i tak zrobi swoje. A malowanie EP09 mnie się podoba, ta zmiana reflektorów odmłodziła tą lokomotywę, no i pozbyła się tej lornetki z mordki. I jak już wspomniał kolega pyro to na tej lokomotywie było więcej zmian miż tylko lakier i reflektory, ale widzę że skupiliście się tylko na wyglądzie zewnętrznym i tyle. Ocenia się całą lokomotywę, czyli część mechaniczną, część elektryczną, ergonomiczność, wygląd zewnętrzny itd, panowie i panie. Więc zbierzcie wszystkie fakty na temat modernizacji lokomotyw EP09 i dopiero wtedy ją oceniajcie.
 

mario84

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Mauser tu chodzi o coś więcej niż to ,czy nam sie to podoba czy nie. Pora zmienić myślenie na PKP. Czasy komuny sie skończyły. Koniec działania metodą pokrzykiwań na klientów. Trzeba sie stać konkturencyjnym , a konkurować można także sprzętem. Tabor powinien przyciągać ,a nie odpychać. Wygląd jest bardzo ważny bo przyciąga. Na pierwaszy rzut oka co pasażera będą obchodziły nowe silniki trakcyjne czy jakiś inne modernizacje jeżeli skład będzie wyglądał na wyciagnięty ze złomowiska, nowoczesny wygląd daje także poczucie bezpieczeństwa. Decydenci w PKP powinni sie zastanowić w którym kierunku idą. W większości krajów kolej jest dofinasowywana pieniędzmi od państwa, jednak o pasażera należy troche powalczyć, a nie zawalć wszyto na państwo
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
mauser napisał(a):
Więc zbierzcie wszystkie fakty na temat modernizacji lokomotyw EP09 i dopiero wtedy ją oceniajcie.
Ale po co jak temat brzmi "Nowe malowanie EP09"
A wracając do tematu fajnie mogło by wyglądać jakby loki zaczęli malować farbą zmieniającą kolor pod odpowiednim kątem lub pod wpływem temperatury :razz:
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Pomarańczowe malowanie było najlepszym kolorem pasującym do sylwetki tej lokomotywy. To nowe malowanie jakoś nie za bardzo jest trafione pod względem zgrania z kształtem. Prawdopodobnie ludzie odpowiedzialni za dobór koloru nawierzchni lakierniczej poszli na kompromis z doborem tak by w niewielkim stopniu uciec od idealnego dopasowania a zarazem dopasować do składu złożonego z wagonów w malowaniu ICC. Do takiego wyboru mogły przyczynić się inne powody które w sumie dały taki wynik jaki możemy teraz obserwować na lokomotywach które już przeszły modernizację.
 

pyro

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#15
Niestety wszystkie malowania Epok zaproponowane Cargo były do bani, a facet który je wymyślił nie powinien nawet być dopuszczony do projektu modernizacji lokomotyw serii EP09. Poprostu mega wizjoner bez odrobiny gustu.
 

pyro

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#17
Meggido Zgadzam się jeżeli chodzi o indywidualne zdanie każdego człowieka. Wolność słowa w końcu mamy. Ale jeżeli ktoś na siłę forsuje swoje zdanie i wmawia że tak będzie wyglądać atrakcyjnie, zwłaszcza w projekcie komercyjnym.
Powinien był odbyć się konkurs na malowanie lokomotywy i rozpatrzone koncepcje z różnych źródeł, a nie cztery pomysły od jednej osoby.
Zresztą po co ta gadka ? Rozdrabniamy się nad faktem dokonanym, nikt tego nie zmieni i wkrótce wszystkie 47 lokomotyw będzie w malowaniu "jagodzianki"

Pozdrawiam.
 

chudy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
pyro napisał(a):
i wkrótce wszystkie 47 lokomotyw będzie w malowaniu "jagodzianki"
nie był bym tego taki pewien, na szopie w Grochowie słyszałem już pogłoski jakoby te jagody miały przejść pod Intrcity, ale ponoć tak się nie stanie, myślę że to malowanie to jakiegoś rodzaju umowa pomiędzy Cargo a Intercity, bo jak wiemy wszystkie loki stanowią własność Cargo nawet te przemalowane na barwy Przewozów Regionalnych również stanowią póki co własność Cargo, stąd myślę że dygnitarze umówili się co do barw aby w szeregach Cargo były loki pasujące wyglądem do składów Intercity, która to spółka przecież wynajmuje, i myślę że taka sama sytuacja odnosi się do wspomnianych siódemek przemalowanych na barwy Przewozów Regionalnych. Ale mogę się mylić :D

A tak w ogóle to dlaczego jeszcze w Polsce nikt nie wpadł na pomysł aby na lokach dorobić dodatkowe pieniądze poprzez upiększanie ich reklamami tak jak to na zachodzie czynią, wszak pieniądz jest pieniądz, a lokomotywa na tym nie ucierpi
 

mauser

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#19
To że EP09 przechodzą pod ICC to było wiadomo jak EP09-007 zjechała na NG do Gliwic, czyli jakiś rok temu, a angliki te co są i te co będą w malowaniu Przewozów Regionalnych są własnością PR, to jest jakieś 60 lokomotyw. A co do malowania EP09, to powstało on pod przyszłego właściciela, czyli PKP ICC i odpowiednie logo też jest w planie jak już lokomotywy przejdą do nowego właściciela. Gdyby te lokomotywy, czyli EP07 nie przeszły pod nowego właściciela to niestety ale PKP CARGO nie dostała by kasy z unii na modernizację taboru, a tak kasa jest, lokomotywy jeżdżą, a nowy właściciel ma swój tabor i jest niezależny (przynajmniej częściowo).
 

Podobne wątki