• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowa Makieta Kolei USA {nie planowana ,a budowana }

OP
OP
M

Mariusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#21
Larry napisał(a):
Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepsza niż Twoje poprzednie arcydzieło. Na Twoje prace patrzę z wielką przyjemnością. Czekam na postęp prac

Pozdrawiam.
Dzięki
czy lepsza to nie wiem,na pewno nie ma co tego porównywać do budowanej makiety modułowej bo to dwa inne światy i inne założenia .
Tu się buduje kolejkę do zabawy ,a tamto to jest model kolei .
Niedziela spędzona też po modelarsku .
Właśnie powstają pierwsze budynki do budowanej makiety .
No i blacha trochę przyrdzewiała .
Patyna zrobiona oryginalna rdzą ,wtarta na sucho z zmatowany papierem ściernym plastyk .
 

Załączniki

OP
OP
M

Mariusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#22
Dzisiaj czas i natura zadziałała na zbiorniki zbożowe ,technika ta sama .
Sucha patyna mineralna wtarta w zmatowiony plastyk .
I fotka realna co by o profanację nie posądzać.
To białe to tak dla kontrastu żeby było wiadomo co z czego ;)
 

Załączniki

OP
OP
M

Mariusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#25
Dzisiaj poszły pierwsze przymiarki do peronów na stacji osobowej .
Stacyjka wyszła 340 cm ,więc powinna zmieścić skład na 8 wagonów .
jak na domowe warunki to chyba wystarczająca ilość .
 

Załączniki

OP
OP
M

Mariusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#28
Kamil Feliks Sztarbala napisał(a):
Mariusz C napisał(a):
Dzisiaj czas i natura zadziałała na zbiorniki zbożowe ,technika ta sama .
to wedle doktryny 'ma być ładne' czy 'ma być realistyczne'? z ciekawości pytam..
Trochę tak i trochę tak .
Jakby miało być super realistycznie to zbiorniki bym z betonu powylewał ,z odwzorowaniem śladów szalunków poziomych .
Ale to nie jest ta makieta .
 
OP
OP
M

Mariusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#30
Kamil Feliks Sztarbala napisał(a):
Mariusz C napisał(a):
to zbiorniki bym z betonu powylewał
oryginalnego amerykańskiego, zza ody sprwadzanego?
Próbujesz się nabijać. :?: .
Nie lubię plastyku i to wszystko ,dla mnie łatwiej jest coś wykonać z oryginalnego materiału ,
jak tworzyć jakieś udawanki , a potem mazać to farbkami .
 

pawelasty44

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#31
Mariusz C napisał(a):
Nie lubię plastyku i to wszystko ,dla mnie łatwiej jest coś wykonać z oryginalnego materiału ,
jak tworzyć jakieś udawanki , a potem mazać to farbkami .
A kiedyś.
Mariusz C napisał(a):
Tu jest gość co potrafi wyczuć smak tego co robi i od niego watro się uczyć ,ja bynajmniej uczę się od najlepszych .
http://public.fotki.com/ChuckDoan/model_projects/
Nigdy nie czepiam się jak ludzie sobie robią. Dla mojej przyjemności mogą sobie nawet z plasteliny lokomotywki lepić ale Ty przeczysz sam sobie bo Chuck Doan właśnie mazia farbkami, a nie wciera rdzy, sadzy, błota, łupieżu itd.
 
OP
OP
M

Mariusz C

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#35
I chcesz mi powiedzieć ,że te plastykowe drewno wygląda lepiej jak te drewniane
Chucka Doana.
Ja rozumiem ,że Tobie lepiej się pracuje na plastyku ,ale rób z tego zasady .
Nie wiem czy zauważyłeś ostatnie trędy modelarskie ,firmy produkujące plastykowe modele ,
zaczynają schodzić na drugi plan ,a palmę pierwszeństwa przejmują laserowe wycinanki z drewna ,więc jednak coś w tym jest .
 

pawelasty44

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#36
Mariusz C napisał(a):
I chcesz mi powiedzieć ,że te plastykowe drewno wygląda lepiej jak te drewniane
Chucka Doana.
Nie chcę tego powiedzieć ponieważ Doan i tak to co zrobi zamalowywuje więc może zrobić nawet z gipsu i będzie tak samo wyglądało. Chcę powiedzieć, że nie ma znaczenia z czego się robi jak się patynuje profesjonalnie, ot co. Ja robię z plastiku bo mam wprawę w tej materii.

Mariusz C napisał(a):
Nie wiem czy zauważyłeś ostatnie trędy modelarskie ,firmy produkujące plastykowe modele ,
zaczynają schodzić na drugi plan ,a palmę pierwszeństwa przejmują laserowe wycinanki z drewna ,więc jednak coś w tym jest .
No pewnie, że coś w tym jest ale akurat nie to co masz na myśli.
1 - nie trzeba robić drogich form wtryskowych.
2 - elementy z lasera są bardziej filigranowe niż z wtrysku.

Zobacz na amerykańskie fora weatheringowe i pokaż mi jeden budynek z drewna który nie jest pomalowany tylko są w niego powcierane jakieś syfy z podłogi lub bejce.
 

spex

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#37
Ja się nie będę kłócił nad o wyższości jednego materiału nad drugim.
Ale spytam się o praktycznie zastosowanie tego plastiku. Bo jak widziałem, to budując coś z papieru lub tej cieniutkiej deseczki, wystarczy tylko gotowe arkusze materiału ciąć jak dusza zapragnie (ręcznie laserem itp) a potem to tylko ładnie skleić.

A jak to jest z budową takiego silosa z plastiku?
 

pawelasty44

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#38
spex napisał(a):
Ja się nie będę kłócił nad o wyższości jednego materiału nad drugim.
Ale spytam się o praktycznie zastosowanie tego plastiku. Bo jak widziałem, to budując coś z papieru lub tej cieniutkiej deseczki, wystarczy tylko gotowe arkusze materiału ciąć jak dusza zapragnie (ręcznie laserem itp) a potem to tylko ładnie skleić.

A jak to jest z budową takiego silosa z plastiku?
Tak jak napisałem, nie ma znaczenia z czego bo żeby wyglądało trzeba i tak pomalować.
Ja się czuję dobrze w plastiku wię z niego robię, tnę go nożem olfy, na małej cyrkularce proxxona, piłką włosową. Zależy jaka grubość i wielkość detalu, kleję CA lub Tamiyą.
Natomiast być może się mylę ale podświadomie wydaje mi się, że jest dużo trwalszy od kartonu, gipsu czy cienkiej sklejki, a przy modułach i ich transportowaniu ma to chyba znaczenie.
 
D

Dariusz

Gość
#39
Mariusz C napisał(a):
palmę pierwszeństwa przejmują laserowe wycinanki z drewna
pokaż..[/quote]
Tak wlasnie jest w USA w ostatnich latach. A i przedtem takie firmy jak Scale Structure, Campbell Scale Models, Durango Press robily piekne modele drewniane do sklejania (niektore z nich osiagaja na gieldach spore ceny). Pewnie ze mozna robic drewniane modele wykorzystujac plastyk ale zdecydowanie wole budynki z drewna.
 

Podobne wątki