• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Nogi, nogi, setki nóg.

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.164 68 6
#42
Ja mam wrażenie że przesadzacie, ja materiał na nogi kupiłem w Ciastoramie, też stałem ze 20 minut i wybierałem bo wszystkie pokrzywione jak materiał na beczkę.
Znalazłem najprostszy jaki się dało i skrzynka normalnie stoi i nic się nie buja. Może niech autor wrzuci filmik jak się to zachowuje? Bo na razie oczyma wyobraźni widzę jak tak skrzynka się chwieje na wszystkie strony :)
 

kosia51

Aktywny użytkownik
Reakcje
209 0 0
#43
Ja mam wrażenie że przesadzacie, ja materiał na nogi kupiłem w Ciastoramie, też stałem ze 20 minut i wybierałem bo wszystkie pokrzywione jak materiał na beczkę.
Znalazłem najprostszy jaki się dało i skrzynka normalnie stoi i nic się nie buja. Może niech autor wrzuci filmik jak się to zachowuje? Bo na razie oczyma wyobraźni widzę jak tak skrzynka się chwieje na wszystkie strony :)
Ja przeglądnąłem ponad 50 i żaden, podkreślam żaden nie był na tyle prosty żeby mógł robić za nogę. Ponadto wszystkie były owalne mniej lub bardziej. A że potrzebuję tych nóg 20 (5 skrzynek) to jest wyzwanie. Proste dopiero kupiłem w LM ale niestety sosnowe. Postaram się nagrać filmiki i jak się uda to je wrzucę.
 

kosia51

Aktywny użytkownik
Reakcje
209 0 0
#45
Witam wszystkich.
Zamieniłem stopki wachliwe
STOPKA-REGULOWANA.jpg
na stałe
stopka-m8-fi-25mm.jpg
Po wkręceniu w mufę zakontrowałem nakrętką, tak że noga ze stopką jest stabilną całością.
Segment w dalszym ciągu się chwieje, zdecydowanie mniej, ale jest to kwestia sprężystości nogi a nie luzów na złączach. Wymienię nogi na fi 36 mm i zobaczymy. Powinno się przestać chwiać.