• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nity, niten, rivets

OP
OP
H

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.967 6 0
#62
- nakrętki śrub z plastiku prasowane na zimno , kolumnę rozpoczyna rozmiar- 1mm ( 8 cm w skali 1:1 ) i dalej 0,7 mm, 0,5 mm i 0,3mm to jest kres możliwości , obok kopia nakrętki śruby ze stojaka francuskiej 141R Jouef( żywica)


 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.265 103 84
#64
No to teraz juz przynajmnie znamy technikę: "plastik prasowany na zimno". Myślę, ze pod odlewy zywiczne z matek silikonowych wydruk z SLA tez by sie udal. Pozniej tylko tą drobnice trzeba bylo by umiejetnie, odpowiednio poumieszczać na modelu.
 
OP
OP
H

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.967 6 0
#65
-
Wiesz co, zaczynasz mnie złościć.;)
;)
No to teraz juz przynajmnie znamy technikę: "plastik prasowany na zimno". Myślę, ze pod odlewy zywiczne z matek silikonowych wydruk z SLA tez by sie udal. Pozniej tylko tą drobnice trzeba bylo by umiejetnie, odpowiednio poumieszczać na modelu.
-Pójdę specjalnie do takiej firmy specjalizującej się w takich usługach i zapytam ,czy takie coś mi zrobią(śruby, nakrętki)i zobaczymy ..

Wyjaśniając "prasowanie plastiku na zimno" -dokładnie co to znaczy, mianowicie takie "prasowanie" dzieje się na wydziale prasowni na zimno, czyli podczas fazy produkcyjnej materiał ( w przypadku tych śrub) plastik miękki ze stalowni Whalters'a) jest podawany "prasowaniu" w odpowiednich kawałkach na zimno na metalową formę w prasach : wpierw średniego nacisku i następnie dużego nacisku, po czym obiekt jest odkuwany od formy i odcinany od kołnierza(spraski)i dalej wędruje na linię nadania ostatecznego kształtu .Prasowanie - inaczej można powiedzieć tłoczenie , ale ( na tej prasowni) nikt nie mówi "tłoczenie" .Również tu nikt nie powie w prasowni tylko "na " prasowni " ale tu również nikt nie powie " idę na stołówkę" , " na stołówce" tylko " idę do stołówki", "w stołówce"
Ze śrubami to jest pierwsza przymiarka , wyszła wg mnie nieżle , ale ciąg dalszy z próbami przy przeprojektowanej nieco formie metalowej, zobaczy się co z tego wyjdzie.
 
OP
OP
H

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.967 6 0
#68
Wracając do nitów - przykład zastosowania mych nitów (na kalkomanii wodnej) o wielkości 0,25 mm (kolumny nitów poziome i pionowe ) i 0,15 mm (kolumny skośne), wg mnie można jeszcze zmniejszyć ..
uwaga !- nity na bulaju i obudowach reflektorów nie moje ,tylko Herpy


model na którym wykonałem test to model Herpy H0 ostro potraktowany przeze mnie
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 12

Podobne wątki