• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Niskobudżetowa diorama

poziomek72

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
NAMR
Reakcje
76 3 0
#1
Witam .Jako że to mój pierwszy wątek wypada się przedstawić .Mam na imię Grzesiek i w tym roku kończę 40 więc pora zacząć się bawić kolejkami tym bardziej że zawodowo związany jestem z koleją a mianowicie PKP ENERGETYKĄ
Moja makieta jest próbą więc wszystko jest robione metodą doświadczalną i praktycznie poza trawką ,torami i budynkami wszystkie materiały są domowej produkcji.Jest tu pomieszane wiele stylów ale chcę wypróbować wszystko co może mi się przydać przy budowie większej makiety. Pozdrawiam i proszę o opinie
 

Załączniki

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Nie jest źle! A wręcz przeciwnie bardzo mi się spodobała dioramka. Ja bym trochę przedłużył tor na którym jest kozioł i tam wstawił jakiś magazyn z rampą ;). Jeżeli drzewa są robione własnoręcznie to ja przyjeżdżam na weekendowe warsztaty :)
 
OP
OP
poziomek72

poziomek72

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
NAMR
Reakcje
76 3 0
#4
Kozioł jest wstawiony prowizorycznie i tam właśnie będzie magazyn .Wszystkie drzewa są mojej produkcji ale ciągle udoskonalam technikę
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#6
Jak na pierwszą dioramkę, to mnie również się podoba. Fajny budynek, drzewka, tory fajnie pomalowane.
Ciekawy fragment, na którym coś się dzieje. Mam nadzieję, że dokończysz dzieło :)
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#8
Heloł :). Jak to fajnie, że są jeszcze inni, którzy mają podobnego fiołka i dotychczas pozostawali w ukryciu. Ja, to bardzo lubię zagadnienia związane z urządzeniami sterowania ruchem kolejowym. Dość zaskakująca nastawnia, która nie ma okien od strony torów (czy zostało to uzgadnione z inżynierem ruchu i naczelnikiem stacji ;)?) Jakie będą te urządzenia srk ? Czy wysoka, stara nastawnia sugeruje mechanizmy pędniowe? czy może stacja uległa modernizacji z wykorzystaniem starej infrastruktury? No bo przestawianie zwrotnic przy gruncie raczej nie wchodzi w rachubę. Czy związki z "PKP Energetyką" rokują elektryfikację stacji?
 
OP
OP
poziomek72

poziomek72

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
NAMR
Reakcje
76 3 0
#9
Dość zaskakująca nastawnia, która nie ma okien od strony torów (czy zostało to uzgadnione z inżynierem ruchu i naczelnikiem stacji ;)?) Jakie będą te urządzenia srk ? Czy wysoka, stara nastawnia sugeruje mechanizmy pędniowe? czy może stacja uległa modernizacji z wykorzystaniem starej infrastruktury? No bo przestawianie zwrotnic przy gruncie raczej nie wchodzi w rachubę. Czy związki z "PKP Energetyką" rokują elektryfikację stacji?
Nastawnia uległa raczej degradacji na pomieszczenia socjalno-magazynowe ,okno zamurowano a pędnie poszły na złom (sporo tego było):cry: .Myślałem może o ręcznym przestawianiu zwrotnic ale jeszcze zobaczymy .W założeniu stacyjka jest raczej poślednia do jakiegoś małego ruchu lokalnego.Co do trakcji to nie jestem miłośnikiem tego typu rozwiązań(dziwne co nie:) ).Wolę parowo-spalinowe rozwiązania(chociaż w swojej skromnej kolekcji mam jeden loczek elektryczny)
 
OP
OP
poziomek72

poziomek72

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
NAMR
Reakcje
76 3 0
#10
Kolejna porcja fotek. Zazieleniła się druga część dioramy oraz powstała droga dojazdowa z "kocich łbów".W trakcie sklejania i patynowania jest magazyn. Wyrosły też nowe drzewka z drutu.
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#11
bstok70, bo to nie jest nastawnia, tylko posterunek odstępowy w oryginale. Gdzieś był spory artykuł o takich budowlach w Niemczech.
A diorama bardzo klimatyczna jak na początek.
 
OP
OP
poziomek72

poziomek72

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
NAMR
Reakcje
76 3 0
#12
Witam ponownie.Trochę przerwy spowodowanej remontem u teściowej,niestety byłem głównym wykonawcą więc czasu było mikro ale coś tam dłubałem.
Żeby nie było że następny słomiany zapał kolejne fotki z dioramy. Dość kiepskie ale aparat jest jaki jest.W planach jest już większy projekt modułowy ale na razie dojrzewa;).
Tak na marginesie BR260 przedstawiona na zdjęciach poszukuje nowego właściciela .analog stan bdb.
 

Załączniki

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#14
"Coś tam dłubałem"....jaaaaassne :podstepny: Widzę, że ostro dłubałeś ! :)

Efekt super. Trochę przybrudzić te płyty betonowe, przy złomie oraz tu i ówdzie więcej krzaczorów i spoko skończona diorama :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 106
Buduję makietę 1089
Buduję makietę 20
Buduję makietę 49
Buduję makietę 10

Podobne wątki