• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Niepowstrzymany"

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.962 6 0
#65
-w filmie "Barwy walki" - w wykolejonym eszelonie "wystąpiły" na pewno dwa kryte amerykańskie wagony dwuosiowe z powojennych dostaw unrowskich (seria Kdn), pierwszy za parowozem ( co to za seria parowozu ?) wagon jeszcze oszalowany sklejką (bok) natomiast w filmie "Podziemny front " scenograf Wiesław Śniadecki w serialu wojennym( czas akcji filmu 1944 rok) kręconym w 1965 roku z pośród bodaj największej liczby przeróżnych serii czynnych parowozów na sieci PKP świadom lub nie zgodził się na "występ" ( skreślona w MD Nasielsk 1974 roku ) akurat amerykańskiej unrowskiej ex USATC 3563 Lima z !! 1944 roku produkcji S 160 pekapowskiej Tr203-379 ,
- w komiksie z serii"Podziemny front" rysownik (Wróblewski?) narysował w kilkunastu różnych ujęciach tej akcji ale akurat z kolei ... typowy angielski parowóz ( z epoki), gdyby narysował francuskie amerykany serii 140 (Baldwin "Pershing" , ALCo)wszystko by się zgadzało ,- w filmie "Krzyż walecznych" http://www.youtube.com/watch?v=pH7QGs72E48 parowóz jest jak najbardziej odpowiedni ,wagony też z wyjątkiem tego z rozwalonymi drzwiami stojącym za tendrem , bo to chyba już powojenny model 23K Pafawag
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.962 6 0
#66
jeszcze nigdy nie widziałem porządnej ikonografii kolejowej w polskim filmie zawsze " to" jest , było i będzie traktowane niesolidnie " ... i kto to zauważy?" , często przez ignorancję scenograficzną w tej materii jak na ironię losu zostały zarejestrowane "perełki" to niejako zadość uczynnienie dla takiego kogoś jak ja -poszukiwacza tej prawdziwej epoki, -w filmie fabularnym 'Barwy walki" scenograf wykombinował motyw wykolejenia po przez wysadzenie toru tuż przed nadjeżdżającym pociągiem w ten sposób , że skład tego niby eszelona pojawia się właściwie wyłania się z prawej strony kadru przy narastającym u widza napięciu oczekiwania , tor jest na łuku i dlatego nie widać jaki to na prawdę długi ten eszelon (dobre moim zdaniem rekwizyty na platformach)i przede wszystkim co go pcha , te wydechy parowozowe na pewno nie wydobywają się z tego (nierozpoznana seria ) "zimnego" zabytkowego parowozika poświęconego na rozwałkę , z komina tej lokomotywki snuje się słomkowy dymek lekko palącego się ogniska "zrobionego" w dymnicy , asystent scenografa się nie popisał nie polał tej dymnicy choćby ropą żeby dym był bardziej obfity "prawdziwy"czarny "parowozowy" ,biel pary zawsze w parowozie jest wydmuchiwana z komina przez pracę silnika (podczas jazdy)albo dmuchawki (podczas postoju) nigdy nie ma postaci snucia - to objaw nieprawdziwy albo kolosalnej nieszczelności w kotle na granicy eksplozji ! te dżwiękowe wydechy parowozowe , niewykluczone , że pochodzą od parowozu , który autentycznie pchał na plan zdjęciowy ów skład (niby widać jaki to długi eszelon a tu nagle ciach jest cięcie żeby się nie okazało jak to jest/było na prawdę ) albo po prostu dżwięk ten podłożono póżniej podczas montażu filmu, , , poza tym w budce w oknie scenograf nie posadził manekina po stronie pomocnika co dodatkowo "robi" wrażenie ,że to nieprawdziwe , ale za to saperzy pirotechnicy dali do wiwatu, tam nie czuje się lipy ,-pełna rozpierducha wszystko fruwa na oczach i w uszach widza ,- ogólnie słaby efekt (jak dla mnie) i jak na taką inwestycję w latach sześdziesiątych u.w. i rozmach ideologiczno propagandowy w opowieściach o dzielnych partyzantach aelowskich, -autentyczne wysadzanie w powietrze parowozów za pomocą dynamitu czy trotylu w złomowni Zębiec pod Starachowicami mogło być lepszym efektem działalności dywersyjnej na planie jakiejś fabuły w Świętkrzyskiem na przykład złomownia robić mogła za jakąś stację na której to stały lokomotywy niby oczekujące wolnej drogi i wtedy partyzanci robiliby swoje , loki "szłyby " w drzazgi i tak dalej i tak tam w tej złomowni los lokomotyw niejednokrotnie zabytków (Tr20, Ty4) był przesądzony, dym z kominów lokomotyw wraków ale podpicowanych dla potrzeb ujęć filmu mógłby się właśnie snuć , ponieważ stały po prostu "pod semaforem", sapanie i syczenie wiadomo dodane w montażu a sam finał akcji również jak nie bardziej spektakularny -jak się ma wysadzenie w powietrze wagonu ,wagonów do wysadzenia parowozu, -tu popis dla pirotechników jak "zrobić" dym biały udający obłok pary z rozsadzonego kotła materiałem wybuchowym na prawdę prawdziwej lokomotywy i tak dalej...
można byłoby również wymyślić w owym Zębcu na którymś torze odstawczym wersję dynamiczną, że taki parowóz niby ciągnie jakiś skład, jest ciemno niby noc światło księżyca , żeby było coś tam widać i akcja ...i tak dalej
 

SynchroCyklotron

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#69
Flotoma napisał(a):
Jak rozwinęła sie dyskusja o filmach "kolejowych", może ktoś pamięta tytuł radzieckiego filmu, którego akcja toczyla się wokół zerwanej od składu chyba dwuczłonowej lokomotywy (prawdopodobnie diesel). Oczywiście załoga nie mogła jej zatrzymać i pędziła ona na zlamanie karku. Pamiętam scenę jak na przejeździe rozwaliła ZIŁ-a 130 skrzyniowego. Film oglądałem w TV pod koniec lat 80-tych i do teraz nie natknąłem się na niego.
Też szukam ten film. Oglądałem go prawdopodobnie w TV w dzieciństwie. Czy pod koniec filmu lokomotywa wpada na kozła oporowego, przed którym jest dużo piachu?
 

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#71
TeERa203, Masz może link albo namiary na film LIEBE, TOD (Zgubne Hobby)?? Szukam tego jak głupi ostatnio ;/
 

Azrael

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#72
Dokładny tytuł to:

Liebe, Tod und Eisenbahn, produkcja RFN, rok 1989.

W sieci nie znalazłem mimo najszczerszych chęci :(
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#73
Tez chtnie bym obejrzal. W sieci nie ma ale podobno w ZDF mozna kupic, ok 40 Euro. Wyslalem maila, zobaczymy czy odpowiedza.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.962 6 0
#75
kadr (fotos) z filmu "Yanks" J.Schlesingera ( gazeta "Film" /1979)
na którym widać kolejne zatrudnienie S 160 zakupionego od PKP Tr203-474 w 1977 roku przez wyspiarzy/kolejarzy z Worth Valley
 
Reakcje
1 0 0
#76
Azrael napisał(a):
Dokładny tytuł to:

Liebe, Tod und Eisenbahn, produkcja RFN, rok 1989.

W sieci nie znalazłem mimo najszczerszych chęci :(
Twoja obecność na tym forum staje się męcząca: informowanie ludzi o tym o czymś, o czym co najmniej dwu ludzi pisało wcześniej w innym miejscu forum ma być próbą ukazania się z innej, lepszej strony, czy kolejnymi próbnymi balonami? Z kogo robisz idiotów, zanwco kinematografii? Zniknij! Stąd też!

Jeż Jerzy
 

Azrael

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#77
ST44-613 napisał(a):
Twoja obecność na tym forum staje się męcząca: informowanie ludzi o tym o czymś, o czym co najmniej dwu ludzi pisało wcześniej w innym miejscu forum ma być próbą ukazania się z innej, lepszej strony, czy kolejnymi próbnymi balonami? Z kogo robisz idiotów, zanwco kinematografii? Zniknij! Stąd też!

Jeż Jerzy
Masz pecha.
Bo będę nadal Cię nękał, dociera?

Podałem pełny, dokładny tytuł. Szybko zauważyłeś post...
 
Reakcje
1 0 0
#78
Azrael napisał(a):
ST44-613 napisał(a):
Twoja obecność na tym forum staje się męcząca: informowanie ludzi o tym o czymś, o czym co najmniej dwu ludzi pisało wcześniej w innym miejscu forum ma być próbą ukazania się z innej, lepszej strony, czy kolejnymi próbnymi balonami? Z kogo robisz idiotów, zanwco kinematografii? Zniknij! Stąd też!

Jeż Jerzy
Masz pecha.
Bo będę nadal Cię nękał, dociera?

Podałem pełny, dokładny tytuł. Szybko zauważyłeś post...

Właśnie dotarło. Tyle tylko, że to, iż można ci w oczy pluć a ty, niczym ta świnia z przypowieści, obetrzej ryj i powiesz, że deszcz pada. Takiś pewny swego? To kto tu ma większego pecha dzięki własnej pazerności i głupocie? A było kupować kradzione? Niestety, jak powszechnie wiadomo, nie tuczy! Wiedziałeś, prawda? Ale paluszki swędziały, nie? A co do nękania... nie rozśmieszaj mnie, paserzyno nieudolny i kolekcjonerze od siedmiu boleści. Nie bądź bezczelny i pamiętaj, jak w starym dowcipie; nie wk****aj Wujka Jurka!!! Zniknij! A kysz!!! Oby na jak najdłużej, tak, żeby tu nawet smród po tobie nie został!
Czy teraz, było wystarczająco jasno? Czy zrozumiałeś? Do 30-ego tylko parę dni, tylko czy jesteś pewien, że później też ci się uda? Że skoro wykryto popełnione przez ciebie przestępstwo w "realu", to będzie ci się tak łatwo pojawić tutaj, w przestrzeni wirtualnej? Łudzisz się, prawda?
Paaaa...

Jeż Jerzy

P.S. A za uznanie i docenienie (cokolwiek złośliwe, co prawda) dla zamiłowania do kinematografii dziękuję, no cóż, przyjmuję ten komplement, choć może pochlebca niezbyt pochlebny, ale zawsze...
 

ST44-613

Ostrzeżony
Reakcje
1 0 0
#80
Hoart napisał(a):
Niestety, pełna wersja filmu usunięta ze względu na naruszenie praw do własności intelektualnej wytwórni. A przy okazji przypomina się sprawa, z wyjątkową starannością skrywana, rzeczywistych hitlerowskich transportów kolejowych przejeżdżających przez terytorium Szwajcarii od roku 1939 do 1945.

Pozdrawiam

Jeż Jerzy