• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Niepowstrzymany"

Reakcje
0 0 0
Dzięki wielkie, ale jak dla mnie nie osiągalne. Nie mam konta i nie chce mieć a po drugie cena :x a a i nie doczytałem czy jest lektor? Więc lipa. Poczekamy, zobaczymy nie pali się....
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Ostatnio oglądałem film "Kod Nieśmiertelności", gdzie akcja dzieje się częściowo w pociągu. Amerykańskim.

Pomysł na fabułę fajny, całkiem zgrabne zdjęcia plenerowe, ale akcja i zawartość kolei w tym filmie conajwyżej słaba. Tragedia. Nie polecam.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
Mateusz napisał(a):
po 13stej był tez kolejowy chyba Operacja Barbarossa czy jakoś tak.
żebym wiedział, ze tam są pociągi to bym obejrzał ;-)
Przez chwilę zerkałem, aktorzy dziwnie podobni do tych z "Komandosów z Nawarony"
Nie ma to jak jugosłowiańska kinematografia ;-)
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
Mateusz napisał(a):
Dziś o 20stej na TVP Historia jest film Tajemnica 13go wagonu, a coś po 13stej był tez kolejowy chyba Operacja Barbarossa czy jakoś tak.
Jak ktoś nie widział to w niedzielę 29.01 bodajże o 13 jest powtórka ;)
 
Reakcje
1 0 0
Dobry Wieczór Panom.

Ten post chyba najbardziej zainteresuje Zbyszka, konesera "Pociągów pod Specjalnym Nadzorem". Moi czescy przyjaciele są jednak niezawodni, nie dość, że pod choinkę przysłali mi "Limonadovego Joe" (Doktor Strosmajer, czyli Milos Kopecky, jako zbrodzień "Hogo-Fogo", mniam!!!), to teraz starają się wygrzebać dobrą kopię filmu "Prvák" (w Polsce jako "Sztubak", choć powinno być "Pierwszak") z roku 1959. Ot taki "porankowy" filmik dla dzieci o pierwszoklasiście zafascynowanym piękną lokomotywą 477. Zdjęcia parowozu, bajeczne!

Pozdrawiam

Jeż Jerzy.
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Wątek jest otwarty cały czas. A to, że nikt dawno nie pisał, to znaczy, nikt nie natrafił na sensowny film z koleją w tle lub roli główniej.
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.253 18 1
Ja trafiłem :)
"Zgorszenie publiczne".
Piękne, śląskie, familokowe klimaty, mała nieczynna stacyjka, poczucie humoru które mi odpowiada, taniec brzucha w wykonaniu Mariana Dziędziela, a na koniec nawet stacyjka ożywa :) Polecam
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Nieco odkopię temat. Dzisiaj (23.12.13) na kanale Kino Polska, właśnie w tej chwili, oglądam polski film "Droga na zachód". Z 1961 roku. O kolejowym transporcie amunicji na front. Podoba mi się, mimo że stary i czarno-biały :)
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Znalazłem! :) Co prawda....po hiszpańsku, ale znalazłem :)
Liebe, Tod und Eisenbahnen - Zgubne Hobby
cz. I
cz. II
:D
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.271 28 2
"Pociąg" produkcja francusko-amerykańska, czarno-biały, 1964
II wojna światowa, Francja. Paryż wkrótce zostanie wyzwolony przez siły alianckie. Szykujący się do odwrotu Niemcy planują zgromadzenie najważniejszych dzieł sztuki z francuskich muzeów i przewiezienie ich do swojego kraju. Akcję nadzoruje pułkownik von Waldheim (Paul Scofield), wielki miłośnik i znawca sztuki. Dzieła mają zostać wywiezione specjalnym pociągiem. Tymczasem kustoszka muzeum panna Villard (Suzanne Flon) prosi o pomoc pracownika kolei i jednocześnie członka ruchu oporu, Paula Labiche'a (Burt Lancaster). Ma on zatrzymać pociąg...
Akcja filmu odbywa się na stacjach kolejowych, wewnątrz parowozu, w warsztatach naprawiających parowozy (odlewanie panewek), pociągi jadą, wykolejają się, obrzucane są bombami...
Wczoraj w TVP Kultura była... "premiera" tego filmu. Kolejny raz do zobaczenia we wtorek tj. 22.10. o godz 00:30.
Film widziałem kilka lat temu w marnej wersji. Tutaj z lektorem nabrał nowego wymiaru. Świetnie się ogląda i naprawdę goraco go polecam! Nawet obojętne mi parowozy SNCF nabrały nowego charakteru dzięki fantastycznym ujeciom parowozow 230B.