• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Niemiecki transport wojskowy pod koniec wojny.

Reakcje
1.469 12 6
#1
Przeglądając forum Odkrywca zobaczyłem taki wagon towarowy z załogą jako obsługa - ochrona przeciwlotnicza. transportu wojskowego. Zakupiłem taki wagon w skali 0, moje pytanie brzmi, gdzie mogę nabyć takie karabiny przeciwlotnicze jak na tym zdjęciu, wiem że w skali 1/45 takich nie dostanę, ale może są takie zestawy w skali 1/48.
beztytuu_copy1339.jpg
Zdjęcie0033.jpg
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#2
Możliwe że w jakichś żywicznych dodatkach do samolotów coś trafisz. Wyglądają na MG08/18. Przy czym zdjęcie nie jest z końca wojny, a raczej na pewno sprzed niej, osobiście obstawiałbym raczej pierwszą połowę lat 30tych.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk
Reakcje
1.469 12 6
#3
A czy pod koniec wojny w składach transportów wojskowych znajdowały się wagony obrony przeciwlotniczej?. To zdjęcie które wstawiłem to tylko taki przykład, moim zamiarem jest stworzenie zestawu paru wagonów ze sprzętem wojskowym umiejscowionym czasowo w okresie lipiec - sierpień do końca 1944 roku. Może być również inny zestaw przeciwlotniczy.
 
Ostatnio edytowane:

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#4
Znajdowały się, oczywiście najczęściej w formie wagonów improwizowanych. Wyposażane zaś były tym co akurat było pod ręką, więc całą gamą karabinów na podstawach plot jak i działek.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#5
Możliwe że w jakichś żywicznych dodatkach do samolotów coś trafisz. Wyglądają na MG08/18. Przy czym zdjęcie nie jest z końca wojny, a raczej na pewno sprzed niej, osobiście obstawiałbym raczej pierwszą połowę lat 30tych.
A dlaczego tak sądzisz? Jeśli dlatego że na wagonie jest napis Deutsche Reichsbahn to nie jest żaden dowód, bo już widziałem "Tygrysy" na tak opisanych wagonach.

umiejscowionym czasowo w okresie lipiec - sierpień do końca 1044 roku.
To raczej szukałbym coś z rycerstwa :D Obrony przeciwlotniczej wówczas nie było.
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#7
A dlaczego tak sądzisz? Jeśli dlatego że na wagonie jest napis Deutsche Reichsbahn to nie jest żaden dowód, bo już widziałem "Tygrysy" na tak opisanych wagonach.
Ze względu na umundurowanie. Gapy na klapą kieszeni już są, ale fason pagonów i patek jeszcze weimarski. No i hełmy mają niedrugowojenne. Z pierwszą połową przesadziłem, fakt, ale to raczej lata 35-37.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk
Reakcje
1.469 12 6
#8
Do tego wagonu zakupiłem taki zestaw przeciwlotniczy, skala 1/48. Mam również samą ramę od takiego wagonu węglarki jak ta ze zdjęcia i postanowiłem
Zdjęcie0042.jpg
Zdjęcie0036.jpg
Zdjęcie0047.jpg
Zdjęcie0046.jpg
sfgh.jpg
hhh_imagesia-com_6bvm_large.jpg
ją przerobić na wagon platformę która jako ładunek będzie miała sam. osobowy. Muszę wykonać podłogę, założyć zderzaki oraz sprzęgi.
 

Załączniki

OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#11
Zapytam się w firmie gdzie to nabyłem czy to jest plexi, moim zdaniem tak. Zauważ że ten kawałek jest całkowicie przezroczysty. Dla mnie ważna była grubość tego kawałka materiału, ja potrzebowałem coś o grubości 1mm, i ten kawałek w tym rozmiarze dostałem.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#12
Zapytałem się o ten kawałek plastiku i uzyskałem odpowiedz że jest to PET-płyta Poliestrowa.
Przykleiłem imitację desek do tej płyty, wkleiłem zderzaki i tak to na razie wygląda. Przymierzyłem również ładunek który może być umieszczony na tej platformie.
Zdjęcie0059.jpg
Zdjęcie0062.jpg
Zdjęcie0069.jpg
Zdjęcie0080.jpg
Zdjęcie0082.jpg
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#15
W skali 1/43, tylko takie zbieram. Jak do mnie przyszła paczka i ją otworzyłem, też byłem zaskoczony wielkością. Tu małe porównanie wielkości tego typu sprzętu w oryginalnych rozmiarach.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#16
Wykonałem kilka zdjęć w calach porównawczych wielkości niemieckich pojazdów wojskowych. Wszystkie modele są w skali 1/43. Pantera czeka na wagon platformę kolejową Ssy 45
Zdjęcie0019.jpg
Zdjęcie0007.jpg
Zdjęcie0014.jpg
Zdjęcie0015.jpg
Zdjęcie0029.jpg
Zdjęcie0030.jpg
Zdjęcie0038.jpg
Zdjęcie0044.jpg