• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Niemiecki tabor z DDR

Reakcje
0 0 0
#1

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#2
Te DDR-owskie modele z tymi szarymi, plastikowymi kółkami nie nadają się na tory. Jeżdżą fatalnie na Code80 (a na Code55 wogóle). Miałem kiedyś węglarkę VILLACH z takiej produkcji to wiem. Wymiana kółek na metalowe z niższymi obręczami jest niezbędna. Ten wspomniany VILLACH made in DDR w porównaniu do np. węglarki Roco (Es) z obecnej produkcji na takich właśnie metalowych kółkach to niebo i ziemia...
 
OP
OP
pjmo
Reakcje
0 0 0
#3
Zdaje sobie z tego sprawę, zresztą te "koła" są tak usyfione że strach je kłaść na szyny. Chciałem po prostu je zaklasyfikować do konkretnego katalogu...
 

wiygN

Użytkownik
FREMO Polska
KMK N-orma
Reakcje
0 0 0
#6
pjmo napisał(a):
Z tej samej formy był robiony "model" wagonu PKP serii Kdt. Na zdjęciach odmiana "przedrapidowa" (szara) oraz późniejsza. Ot, taka ciekawostka nieprzystająca już do dzisiejszych standardów :)
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 2
W
Tabor 4
W
Tabor 5
T
Tabor 182
H
Tabor 4

Podobne wątki