• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Niemiecka makieta kolejowo - wojskowa

Darek

Użytkownik
Reakcje
19 18 3
#41
W czasie I wojny byl jeszcze przystojnym facetem i znakomitym pilotem
Może i był dobry, ale czy znakomitość polega na dobijaniu postrzelanych przez swoich kolegów?-dla chwały tym bardziej???...dyskusyjne. To tak jak żart czym różni się kobieta od mężczyzny - jak mężczyzna już leży to ten co go pobił zaprasza pobitego na piwo, a jeżeli kobieta już leży to druga kobieta i tak będzie ją kopać dalej :)

... ale to tak na marginesie :) nie związane z tematem, ku wiedzy :)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#43
Darek napisał(a):
znakomitość polega na dobijaniu postrzelanych przez swoich kolegów?-dla chwały tym bardziej???...dyskusyjne.
oj, tam,
w ten sam sposób ZSRR miał asów myśliwskich pokroju Kodżeduba i Pokryszkina - cała eskadra pracowała a on sobie gwiazdki kolejne na burcie samolotu domalowywał.
 

Twardy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#44
Darek napisał(a):
To tak jak żart czym różni się kobieta od mężczyzny
Żart kiepski .
A co do asów lotniczych to proponuje zapoznać się z takim epizodem w rolach głównych
Adolf Galland i Douglas Bader .

cytat;
W czasie II wojny w 1941 roku Niemcy zestrzelili beznogiego brytyjskiego asa Douglasa Badera, nazajutrz brytyjski samolot Blenheim zrzucił nad niemieckim lotniskiem St. Omer na spadochronie skrzynkę ze znakiem Czerwonego Krzyża i napisem: "Wewnątrz znajdują się protezy nóg podpułkownika Douglasa Badera".

Tak jak podczas poprzedniej wojny jeńca zaprosił na obiad niemiecki as myśliwski płk Adolf Galland. A gdy Douglas Bader uporczywie usiłował uciec z obozu w Colditz, jedyną karą, jaka go spotkała, było odbieranie protez na noc.


i z czasów pierwszej woiny
cytat;
Gdy ginął wybitny pilot, nad szczątkami jego maszyny albo nad konduktem pogrzebowym zjawiały się nieatakowane maszyny przeciwników i zrzucały wieńce. Tak uhonorowano między innymi koniec niemieckiego asa - barona von Richthofena. Alianci umożliwili niemieckim samolotom zrzut kilku wieńców i dostarczenie nowego munduru dla poległego. Przez trzy dni zwłoki Richthofena leżały na katafalku ozdobione liśćmi laurowymi i gałązkami nieśmiertelnika.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#47
jednak dorwałem link ........................
co do tematu wątku ,to parę fotek ze słynnej makiety Hermana Geringa , znajdującej się w powstałym w 33 roku założeniu pałacowym Karinhall.
Były tam dwie makiety , jedna na poddaszu i druga w piwnicy. Z filmu o tej rezydencji ( z PLANET) , a późniejszym sztabie dowodzenia Luftwaffe, gdyż do Ministerstwa Lotnictwa -Berlin marszałek nie skory był jeździć, pewnie nie mógł się oderwać od makiet..... dowiedziałem się ,ze po II W.Ś. jeszcze długo dzieci z NRD zbierały wagoniki i lokomotywy w sąsiadującej puszczy, o dziełach sztuki i fragmentach budowli nie wspominam. Bowiem rezydencja została wysadzona przez zbliżającymi się wojskami Armii Czerwonej. Ciekawe czy skale makiety poddasza i piwnicy się różniły ?
 

Załączniki

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.048 20 1
#48
Napotkałem na zdjęcia tej ciekawostki.
Wielka makieta kolejki elektrycznej z 1935 roku. Znajdowała się na poddaszu posiadłości właściciela.

hg.1.jpeg ah.1a.jpeg hg.2.jpeg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.048 20 1
#50
No to nie zabłysnąłem...:(
Muszę jeszcze dokładniej studiować forum. :p Ale bardzo ciekawa sprawa.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.048 20 1
#51
Do końca nie jestem pewien czy były dwie makiety.
Najprawdopodobniej ta z poddasza mogła być przeniesiona do piwnicy.
Też oglądałem ten film na Planet.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Podobne wątki