• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Niektóre szczegóły wnętrz w wagonach PKP lat 60-tych: zasłony, tapicerka, kolorystyka

Reakcje
27 0 0
#1
Przymierzam się do "uatrakcyjnienia" wnętrza jednego z moich modeli wagonu pasażerskiego PKP z epoki IIIc.

Próbuję ustalić jaki kolor mogły mieć tapicerki kanap w wagonach w tym okresie: zielony, brązowy, bordowy?
Z dzieciństwa kojarzę zielony, ale po tylu latach pamięć może być zawodna. Wiecie coś może o kolorystyce wnętrz wagonów w latach 60-tych?

Drugi mój problem polega na tym, że postanowiłem wyposażyć wagon w zasłony. To bardzo uatrakcyjnia wygląd i poprawia realizm.
Wzór na zasłonach udało mi się ustalić na podstawie etiudy Marka Piwowskiego "Przedział na sto i więcej osób" (1965)


A kolor? Zielony? Brązowy? Mam kadr z filmu Barei "Przygoda z piosenką" (1968) Na którym widać zielone (seledynowe?) zasłonki.

Czy znalazłby się wśród Was ktoś, kto na podstawie kadrów z "Przedziału..." opracowałby wzór do wydruku, tak jak zrobił to ffox z młodszymi zasłonami?
Miłośnicy IIIc byliby mu dozgonnie wdzięczni :)

Pzp.jpg
PNSOiW.jpg
PNSOiW2.jpg
PNSOiW3.jpg
PNSOiW4.jpg
PNSOiW5.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki