• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

(Nieistniejąca) nastawnia dysponująca Lb w Lubsku

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#1
Witam Szanownych Forumowiczów.

Piszę z zapytaniem, czy posiada ktoś jakieś fotografie, rysunki lub informacje na temat nieistniejącej już od 2004 r. nastawni dysponującej Lb w Lubsku? Jest, a raczej była to nota bene jedyna nastawnia, która charakteryzowała się tak niespotykaną architekturą jak na ówczesne pruskie budownictwo. Garść informacji znalazłem w KMiD w numerze 2/3 2004. Są to jednak informacje ogólne a zdjęć też jest jak na lekarstwo. Szukam czegoś więcej, ponieważ chcę odtworzyć tę piękną nastawnię w miniaturze, oczywiście w skali H0. Jeśli ktoś byłby tak uprzejmy podzielić się jakimiś materiałami, bardzo bym prosił o pomoc. Ja ze swojej strony w miarę możliwości chętnie służę pomocą.



Pozdrawiam userów forum.
 

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
No jeśli o nią chodzi to polecam koledze kupić ten model... jest świetnie wykonany, troszkę rewolucyjnie względem poprzednich budynków SM ... to znaczy jest fabrycznie postarzony a dachówki i cegły to nadruk autentycznie wyglądających cegieł i dachówek...
Problem polega jedynie na tym, że w zasadzie nie możliwe jest sklejenie modelu bez makiety, wymusza to konstrukcja budowli i to, że znajduje się ona na nasypie...
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#5
Dziękuję kolegom za odpowiedzi. Tak to jest ten budynek :) Model ten posiadam tylko z KMiD nr.2/3 2004, który został niegdyś dołączony do ww. zeszytu podwójnego. Teraz mam w planach stworzyć tę nastawnię z plastikowych cegiełek Auchagena :) Tylko potrzebne mi najbardziej fotki oryginału... :roll:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 1
Koleje w Polsce 1
Koleje w Polsce 7

Podobne wątki