• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nieczynne lub rozebrane linie na makiecie

OP
OP
garcia ramirez
Reakcje
1.115 50 6
#24
Wygląda na to, że najwięcej niczynnych linii można znaleźć za wielką wodą. Nieczynna linia prowadząca do zamknietego tunelu też wydaje się być fajnym motywem makietowym. Znalazłem tylko 1 zdjęcie.
 

Załączniki

uboottd

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 0 0
#29

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#40
Swego czasu zrobiłem moduł z rozejściem dwóch torów, z czego jeden nieczynny, z ubytkami szyn z powodu tzw. zbieraczy złomu.
Podkłady wykonałem z listewek drewnianych, nasączonych przepracowanym olejem silnikowym,
dzięki czemu modelarstwo uzyskało dodatkowy piaty wymiar - imitację zapachu oleju kreozotowego
(ledwie wyczuwalny, bo w podziałce 1:87).

rozejscieDSCF3163.jpg

Nie zdążyłem skończyć tego modułu, gdy się okazało,
że na Hobby2010 pilnie potrzebne jest rozejście z działającymi obiema torami.
Musiałem więc dokonać reaktywacji bocznej linii, co było o tyle łatwe, że podkłady były przylepione do dwustronnej taśmy samoprzylepnej - wystarczyło ją zerwać z ławy torowiska i nakleić działający tor.
Od tego czasu moduł wiele razy służył jako rozejście i nikt już nie kradł szyn :)
 

Podobne wątki