• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nie do końca modelarstwo.

OP
OP
Sklejacz

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#45
Mocarny. On jest "3D" czy tylko plaski profil ? Czy coś pomiędzy ?
Jak najbardziej 3D jeśli chodzi o formę tyle, że jest to mniej więcej połowa czołgu, bo tylko tyle się zmieści w oprawce ;) W sumie jest to prawie 80 elementów metalowych plus trochę plastiku w środku dla utrzymania kształtu.
Ile mm mają te Twoje Leopardy w Zetce?
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#46
Jak najbardziej 3D jeśli chodzi o formę tyle, że jest to mniej więcej połowa czołgu, bo tylko tyle się zmieści w oprawce ;) W sumie jest to prawie 80 elementów metalowych plus trochę plastiku w środku dla utrzymania kształtu.
Ile mm mają te Twoje Leopardy w Zetce?
Długość korpusu czołgu to 35mm
 
OP
OP
Sklejacz

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#51
Dawno nic nie wrzucałem w tym wątku, ale nadal coś powstaje. Co prawda stricte technicznych tematów ostatnio nie ma, ale klimaty modelarskie trwają w najlepsze. Co powiecie na mini aerograf? ;)
IMG_20190808_172837[1].jpg
 
OP
OP
Sklejacz

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#55
Z czego zrobiłeś młynek.
Zeszlifowanym fornirem okleiłem kwadratowy profil Plastructa z HIPSu. Kilka detali z zegarka poszło na górę (jakieś zembatki, "dyszelek" i śrubka jako gałka. Uchwyt do otwierania szufladki z zacisku do włosa w balansie (zegarka). Na fotce (z komórki więc takiej se) jest przed malowaniem wykonanym farbami olejnymi dla plastyków.
IMG_20190818_234909.jpg
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.030 494 29
#56
Przepraszam że tu wrzucę zdjęcie, ale nie będę zakładał nowego wątku, a poza tym to Twoja wina bo zainspirowały mnie Twoje prace i tak na szybko ulepiłem sobie szachownicę, teraz kombinuję jak zrobić szachy, nie jest tak mała jak Twoje cacka, ale i tak mi się podoba, zdjęcie fatalne, nie mogłem złapać ostrości.

P1260819-crop.JPG
 
OP
OP
Sklejacz

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#57
Pawle, za nic nie przepraszaj. Szachownica jest fantastyczna, a ja jestem zachwycony tym, że te moje dziwadła kogoś zainspirowały.

Przyznam Ci się też, że sam jakiś temat szachowy mam nie od dziś w głowie. Poszukam, żeby pokazać bo mam gdzieś część, oczywiście z zegarka, która idealnie pasuje na laufra! Szkoda, że nie mam ich więcej i że nie wiem z jakiego mechanizmu pochodziły.

Mam nadzieję, że na szachownicy nie skończysz i coś tu jeszcze w wątku pokażesz :)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.030 494 29
#58
Będę się starał, figury chciałem wytoczyć z drewna, zobaczę, jak sobie zrobię tokareczkę do tychże.
Na zdjęciu szachownica wygląda beznadziejnie, w rzeczywistości jest ładniejsza.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 8
Tabor 6
Tabor 9
Tabor 10
Tabor 3

Podobne wątki