• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nie do końca modelarstwo.

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#21
Dla mnie bomba - jako dłubiący w małym szczególnie doceniam. No i pomysł na artystyczne wykorzystanie części od starych zegarków też super.
 
OP
OP
Sklejacz

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#26
OP
OP
Sklejacz

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#30
Pudełko na pastylki kupione za dyszkę w Biedronce daje radę ;) Spinki z tramwajami, motocyklami i drugi komplet samochodzików. I zbiór pokazanych wcześniej lokomotywek.
DSC_1965.JPG
DSC_1966.JPG
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#31
Te spinki wyślij jako propozycje do prezesa PIKO. On lubi takie gadżety chyba - bo okulary ma też gadżeciarskie - stąd podejrzenie. Może zamówi u ciebie partię dla siebie i pracowników :)
 
OP
OP
Sklejacz

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#33
Kiedyś wrzucałem zdjęcie tych parowozików przed oprawieniem, to teraz skoro zrobiłem to podrzucam gotowe. Komplet mosiężnych muszę dopiero sfotografować. No i będą też tramwaje, żeby pozostać w klimacie pojazdów szynowych.
spinki lokomotywy.png
 

LasPalmas

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#34
Kiedyś wrzucałem zdjęcie tych parowozików przed oprawieniem, to teraz skoro zrobiłem to podrzucam gotowe. Komplet mosiężnych muszę dopiero sfotografować. No i będą też tramwaje, żeby pozostać w klimacie pojazdów szynowych.
Zobacz załącznik 538562
Cześć, specjalnie założyłam tu konto, żeby móc napisać komentarz :D Bardzo fajny efekt z tymi przypinkami. Super to wygląda. Przy okazji zapytam, bo trochę to zahacza o moje rewiry działania, czy ta żywica nie żółknie z czasem? Potrzebuję takiej, która do końca pozostanie idealnie przezroczysta, a nie chcę wydawać miliona monet na chyba jedyną mi znaną, której producent daje gwarancję niezolkniecia ;)
 
OP
OP
Sklejacz

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#35
Kupuję taką stabilizowaną na promienie UV, więc jeśli żółknie to dłuuugo :p Acz przy moich rzeczach najważniejsza jest transparentność, większość ludzi na taką przyżółkniętą (z pierwszych projektów) nie marudzi, raczej uznają je za stylistykę vintage :D

Co do samej żywicy, trzeba próbować różnych rozwiązań, są takie które nie kosztują jakichś astronomicznych kwot (ze cztery rodzaje co najmniej, pzynajmniej jeśli chodzi o epoksydy). Trzeba poszukać i próbować ;) Nic konkretnie Ci nie polecę, bo raz, że nie wiem do czego Ci ona w sumie (a każda jaką znam zachowuje się inaczej), a dwa mnie też nikt nie podpowiadał i sam musiałem kombinować co działa a co nie :p
 

LasPalmas

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#36
Kupuję taką stabilizowaną na promienie UV, więc jeśli żółknie to dłuuugo :p Acz przy moich rzeczach najważniejsza jest transparentność, większość ludzi na taką przyżółkniętą (z pierwszych projektów) nie marudzi, raczej uznają je za stylistykę vintage :D

Co do samej żywicy, trzeba próbować różnych rozwiązań, są takie które nie kosztują jakichś astronomicznych kwot (ze cztery rodzaje co najmniej, pzynajmniej jeśli chodzi o epoksydy). Trzeba poszukać i próbować ;) Nic konkretnie Ci nie polecę, bo raz, że nie wiem do czego Ci ona w sumie (a każda jaką znam zachowuje się inaczej), a dwa mnie też nikt nie podpowiadał i sam musiałem kombinować co działa a co nie :p
Dxieki za odpowiedź. Ja właśnie teraz będę zamawiać kilka rodzajów i patrzeć, która dla mnie będzie najlepsza :D wszystkie stabilizowane na uv, więc teoretycznie powinny być w porządku. Rozwazalam zakup ArtResin, ale jednak nie. Mega drogo wychodzi,trzeba szukać tańszych rozwiązań ;) ogólnie potrzebuję jej do zrobienia powłoki a la laminatu na płytkach ceramicznych
 
OP
OP
Sklejacz

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#37
Na ArtResin nie trafiłem szczerze mówiąc. Mam jedną droższą (circa 55zł za 150ml), ale pracuje się z nią świetnie. Tyle, że ma feler jakim jest minimalny menisk jaki możną nią uzyskać.

No ale żeby nie było że samo paplanie, obiecany komplet mosiężny. Choć podobne do tych poprzednich różnią się od nich, jako że każdy komplet jest unikatowy. Kolejne będą kolczyki a z czasem może mosiężne parowozy z tendrem. No i mam nadzieję za jakiś czas pokazać tą większą lokomotywkę już jako wisior.
Projekt bez tytułu(34).png
 
OP
OP
Sklejacz

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#38
Udało mi się znaleźć wspominane zdjęcie tramwaju, który był wykonany jako "pełny" czyli dwustronny model ;)
trajka.jpg

który trafił do przeźroczystego wisiora.
Wpis połączony automatycznie:

 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 8
Tabor 6
Tabor 9
Tabor 10
Tabor 3

Podobne wątki