1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Rozpoczynając temat w dziale Tabor prosimy o dołączenie prefixu z wielkością o której traktuje temat.
  3. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Relacja Nie do końca modelarstwo.

Dyskusja w 'Tabor' rozpoczęta przez użytkownika Sklejacz, 26 Września 2017.

1. Sklejacz

Sklejacz Aktywny użytkownik

Z modelarstwem kolejowym ma to tyle wspólnego, że obiektem są jak najbardziej parowozy, robione głównie z resztek blaszek fototrawionych i kawałków zegarków. Na razie drobny wybór tego co oniegdaj powstało, a za dni kilka powrzucam bardziej aktualne projekta, a tych jest kilka.

IMG_1707 copy.jpg 17902795_10154267807606021_1544153248_o.jpg DSC_0468.JPG DSC_0574.jpg 1200.jpg

• Super! Super! x 17
    • Doceniam Doceniam x 5
    • Kocham to! Kocham to! x 2
    Ostatnio edytowane: 26 Września 2017

2. J1974H0

J1974H0 Znany użytkownik

• Doceniam Doceniam x 1
    • Popieram Popieram x 1
  3. Adam66

Adam66 Znany użytkownik

A ja sobie wyobrażam;)
    a.JPG ab.JPG ad.JPG

Załączniki:

• ab.JPG
      ab.JPG
      Wielkość pliku:
      259,2 KB
      Wyświetlenia:
      20
    • Super! Super! x 7
    • Kocham to! Kocham to! x 4
    • Doceniam Doceniam x 1
  4. Ciemny

Ciemny Aktywny użytkownik

"Widziałem" wyczyny Adama na żywo i muszę przyznać że jest to coś niesamowitego, by wykonać takie modele to już nie tylko talent wystarcza.
    Widziałem w cudzysłowie z racji wielkości tych mikrocudów - nie łatwo dostrzec wszystkie szczegóły gołym okiem a co dopiero je wykonać, wielki szacunek Adam za to co robisz!

• Doceniam Doceniam x 1
  5. Sklejacz

Ten który jest w szpilce do krawata to ten sam który jest sfotografowany na palcu, więc tak jest przestrzenny. Generalnie są to modele 3/4, pozbawione jednego boku. Choć kiedyś robiłem przeźroczysty wisior z tramwajem i tam był pełny model. Muszę poszukać kiedyś zdjęcia. ;)

A robi się je normalnie, wycina części i skleja ;)

• Doceniam Doceniam x 1
  6. Adam66

Adam66 Znany użytkownik

Piękne zastosowanie mikromodelarstwa i powrót do tradycji tworzenia modeli sylwetkowych.
    Szczerze gratuluję Koledze smaku i kunsztu(y)

• Popieram Popieram x 2
  7. Sklejacz

Mikro modelarstwo to to jeszcze nie jest moim zdaniem, bo coś widać ;) I robię to jednak bez użycia jakiś specjalistycznych narzędzi. Zwykłe nożyki, nożyczki, pilniczki, cążki. Czasem dremmel pójdzie w ruch. No i szkieł powiększających używam raczej dla oszczędzenia oczu niż z potrzeby ;)

Nie mniej dziękuję Adam za tak miłe słowa.

Warsztatcik
    DSC_0619.jpg

I ostatnie spinki.
    21457556_123007971766112_6278808561710549506_o.jpg 21366753_123007958432780_3480712622701693959_o.jpg 21317792_123007978432778_3420453176842554651_n.jpg

• Super! Super! x 11
    • Kocham to! Kocham to! x 4
    • Popieram Popieram x 1
  8. popowe

popowe Znany użytkownik

W czym są te cudeńka zatopione? to jakaś żywica?

9. Sklejacz

Żywica epoksydowa. Testuję sobie różne rodzaje, ale na razie ciężko mi którąkolwiek polecić do zastosowań bardziej modelarskich ;)

10. Paweł R

Paweł R Znany użytkownik H0e

Te parowoziki są zalane wypukłą żywicą, przynajmniej tak to widać, jak to robisz, w jakieś formie czy szlifujesz z płaskiego, mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy.

11. Adam66

Adam66 Znany użytkownik

W kwestii żywic, zamieszczałem ten film kiedyś w swoim wątku

12. Sklejacz

Fizyka Pawle. Zalewane jest na "żywca" czyli bez formy, nie jest potem ani szlifowane ani polerowane. Pierwsze tak robiłem, ale nigdy nie byłem w stanie ich tak ładnie wykończyć jak przy samym zalaniu. A co do wspomnienej fizyki - zjawisko menisku wypukłego aby uzyskać taki kształt. Żywica jest gęstsza od wody więc da się bardziej "rozbudować w górę"taki odlew (zalew?).

• Doceniam Doceniam x 1
  13. popowe

popowe Znany użytkownik

Masz doświadczenie w odlewaniu żywicy? Ciekawi mnie czy z pozycji czasu nie będzie chciała żółknąć.
    Pamiętam, jak odlewałem ścianę z luksfer z żywicy. Z początku było ok. Obecnie ( jakieś 5 lat później) przeźroczystość jest na poziomie pustaka.

14. Paweł R

Paweł R Znany użytkownik H0e

Dzięki, mogłem się tego domyślić, siada mi ostatnio procesor, muszę się jutro nawódnić.

• Śmieszny Śmieszny x 1
    • Kocham to! Kocham to! x 1
  15. Sklejacz

Popowe, pierwsze zalewajki robiłem żółknącą, miałem małe rozeznanie w temacie. Teraz używam żywic stabilizowanych na promienie UV, więc nie powinny żółknąć. Jest jeszcze jedna o której myślę, ale cenę ma nieco z kosmosu. Jest też dosyć ciężka. Przy spinkach to nie problem, ale przy wisiorach już tak.

• Doceniam Doceniam x 2
  16. zepfot

zepfot Znany użytkownik GGM

Świetna robota :)

• Doceniam Doceniam x 1
  17. Sklejacz

W pierwszym poście był tendrzak z wykałaczką. Właśnie go skończyłem ;) Ciut koślawo miejscami, więc pewnie będą jakieś drobne korekty. Circa 35mm, ponad 90 elementów.
    DSC_1120.JPG DSC_1121.JPG

• Super! Super! x 6
    • Kocham to! Kocham to! x 1
  18. popowe

popowe Znany użytkownik

Ty weź nie przyczyniaj się do cudzej depresji.

• Popieram Popieram x 2
  19. Ranger

Ranger Aktywny użytkownik

Odlałbym to w wersji nico uproszczonej.

20. Sklejacz

Jest pomysł, żeby kiedyś zrobić nieco uproszczone formy i odlewać w mosiądzu albo alpace, jako gotowe wisiorki ;) ale to zdecydowanie "może kiedyś".

Udostępnij