• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Ne"... czy istnieje taki zwierz...

OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.429 72 3
#62
Wzorowałem się po części na N-ormie, gdzie sugeruje się minimum dwa punkty zasilające na szynę..., a że kable łączą złącze z szyną,to będą stanowić fragment obwodu roboczego...

Pozdrawiam z MMz:)
 

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
258 2 1
#63
Dwa punkty zasilania na modul, tory pozlaczkowane i polutowane na zlaczach - to rozumiem.
Dwa punkty zasilania na szyne... meow?
Ale co kraj to obyczaj.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#65
Łatwiej przygotować dwa przewody ekstra na sucho niż na gotowym module jeśli któreś połączenie okaże się kiepskie albo z czasem przestanie działać. Bywa.
Może przy takich maleństwach to już lekka przesada, ale przynajmniej tutaj nie będzie problemu z przepływem elektronów.
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.429 72 3
#66
To co piszesz Hugwa, czyli niejako równoległa do toru linia zasilająca to jeszcze nie ten etap.
Narazie lutowanie toru z kablem, potem to co piszesz czyli dopiero w momencie lutowania ostatecznych połączeń elektrycznych dam przewód równoległy do toru.
Alana, rzeczywiście teraz z tym połączeniem szyny z szyną to trochę zbyt skrutowo napisałem, bo linia równoległa zginęła jak tor w rękach złomiarza:oops:

Ogólnie przy tej ilości segmentów/modułów na raz musi iść swego rodzaju produkcja masowa czyli produkcja poszczególnych elementów a potem montowanie tego w całość

Pozdrawiam z MMz i z góry dzięki za uwagi do projektu:)
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#67
yyy...chyba nie napisałem tego o czym napisałeś że napisałem...
Wyłuszczyłem tylko powody dla których warto mieć podwójne zasilanie toru. Magistrala to co innego.
[DOUBLEPOST=1493111229][/DOUBLEPOST]A! Bo mi telefon zrobił "przygotować" z "przylutować"...
Sorki, nie zauważyłem i poszło.
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.429 72 3
#69
No to kolejny etap z głowy...
IMG_20170425_231147.jpg

...no to jeszcze blachy i montaż na modułach...

Pozdrawiam z MMz:)

ps. jutro chyba będę miał wsparcie przy robocie - mój młodszy zapowiedział, że "jutro makieta..." :D:D:D
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.429 72 3
#70
No to żem sobie wykrakał:ROFL::ROFL::ROFL:... rano człowiek się ubrał, śniadanie i... tak, dostałem TO pytanie...
"Będziemy robić makiete Tata???'
No i robiliśmy...:D:D:D
Na pierwszy ogień poszły blachy z rdzenia jakiegoś transformatora... Po wytrasowaniu i pocięciu na paski trzeba to było jeszcze dodatkowo przeciąć by powstały trapezy prostokątne...
I tu młody pomagał tatuśkowi..., a tatusiek ćwiczył cierpliwość:gwizd::gwizd::gwizd:

A wyglądało to tak:
Naciętą blaszkę włożyć w uchwyt...
IMG_20170426_114930[1].jpg
...a następnie parę razy przegiąć w tę i na zad...
( stosik tak obrobionych blaszek na pierwszym zdjęciu po prawej - obok niebieskiego spinacza do prania)
IMG_20170426_114939[1].jpg


Po tym młody musiał iść do szkoły (na razie zerówka)...,a tata wziął się do roboty, tzn klejenia tego bajzelka do kupy...
Wyszły takie przęsła torowe ( widok od spodu)
IMG_20170426_223943[1].jpg

A całość na razie złożona prowizorycznie ( przeciągnięte przewody na których trzymają się przewody) wygląda tak...
IMG_20170426_222617[1].jpg
... ( tu w opakowaniu zbiorczym, czyli plastikowych skrzynkach na rzodkiewki z Biedry,,,)
IMG_20170426_222603[1].jpg

Najciekawsze będzie sam montaż ostateczny przęseł oraz lutowanie instalacji od spodu...

Pozdrawiam( y ) z MMz:)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.429 72 3
#74
Kempol, mam to samo... To "będziemy" odnosiło się do On+Ja... Dobre chociaż i to, bo starszy też ma wyjechane na kolej i kolejki i tylko komputer i komputer jakby tylko to istniało... Takie czasy...:devil::devil::devil:

Pozdrawiam z MMz:)
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.429 72 3
#75
Wieczorne posiadywanie zanim człowiek pójdzie spać... by się wyspać przed pracą...
Przytwierdzanie oraz przycinanie nadmiaru toru w module...
IMG_20170428_203644.jpg

...oraz zbliżenie na przypadkowe połączenie modułów / przęseł torowych.
IMG_20170428_203656.jpg


Przy okazji tej zabawy człowiek znalazł zastosowanie dla kostki brukowej ( ta akurat w 1:1;))

Pozdrawiam z MMz:)

ps. to brązowe to kawałek blachy z nawierconymi otworami na zestawy kołowe - rozstaw osi dla Lyd2 - czymś trzeba testować tor;)
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.429 72 3
#76
Pierwsza partia próbna...
Odtłuszczone jedynie słuszną na kolei "dyktą";) i pomalowane pierwszą warstwą Revell"em#84mat ...
IMG_20170506_102521.jpg

... a wyszło to tak...( wiem, widać niedomalowania miejscami:()
IMG_20170506_102324.jpg


Ogólne wrażenie: kolor nawet fajnie wygląda ( dzięki za sugestie:D) , ale trzeba nad tym jeszcze popracować:gwizd::gwizd::gwizd:

Pozdrawiam z MMz:)
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#77
Te malowanie szyn wyszło Ci bardzo nie ładnie :(
Spróbuj pomalować je wykałaczką zamiast pędzlem.
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.429 72 3
#78
W sumie może i masz rację gdyby nie jedno ale...
Zdjęcie zrobione było z fleszem, co ewidentnie uwydatniło ( cholernie mocno:devil:) wspomniany przez Ciebie problem...
Po drugie ale, jest to pierwsza warstwa. W momencie jak malowałem problemem dodatkowym było to, że i szyna i farba nakładana na nią mocno odbijała światło - tu pojawiał się problem z dokładnością malowania.

W dalszej perspektywie planuję jednak zainwestować w aerograf... wiem z obserwacji, że warto...:)
Te moduliki traktuję jako poligon ( tak jak makietkę z innego wątku;)).
Z dotychczasowej obserwacji problem największy to dokładność spasowania modułów - takie rzeczy lepiej robić przy szablonie.

Największym znakiem zapytania będzie tu budowa taboru i ewentualne problemy z napędem - to zawyrokuje o dalszym losie projektu.

Pozdrawiam z MMz:)

ps. dzięki za uwagi