• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Ne"... czy istnieje taki zwierz...

OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#41
Jak krew z nosa to idzie, ale w końcu...
IMG_20170419_201122[1].jpg
... ostatnie dwa przęsła już schną...
A tu przymiarka do podrozjezdnic... jakieś wygrzebane PCB ( zakupiona wcześniej płytka póki co czeka ) posłużyło za królika doświadczalnego...
IMG_20170419_201137[1].jpg

...jeszcze tylko pociąć na właściwe długości, dociąć szyny oraz je wyprofilować i lutownica w ruch...
W sumie robi się coraz ciekawiej...:D:D:D

Pozdrawiam z MMz:)
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#43
Dzięki Pado za uznanie. Sam jestem ciekaw efektu końcowego:D:D:D
Mam taką porąbaną ambicje, by jak to wszystko zagra jak trzeba ( tory i tabor będzie w odpowiedniej ilości i jakości)
zbudować stację "Mława Wąskotorowa" w formie modułowej... Oczywiście w Ne, ale to pieśń cholernie dalekiej przyszłości...

Pozdrawiam z MMz:)

ps. Z toru w " Z'ce" to mógł bym zrobić Grójecką KD, ale to 1000 a nie 750mm
ps2. W zetce masz jeszcze Rokuchan'a
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#46
Misiek, dzięki. Na śmierć zapomniałem o tych szablonach, przecież Alana coś kiedyś u siebie na bazie danych z tej strony robiła...:oops::oops::oops:. A ja się 3,14...m z rysunkami ze znanej wszystkim książki z WKŁ w programie CADowskim...:devil::devil::devil:

Pozdrawiam z MMz:)


ps. po szybkim porównaniu książki i wydruku chyba będę miał jednak trochę zabawy... ale chyba o to chodzi:D...:ROFL:
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#47
Pierwsze próby lutowania rozjazdu... chyba mocniej muszę nagrzać lutownice, ale po kolei...
IMG_20170420_202344[1].jpg

...docinanie podrozjezdnic z PCB...
IMG_20170420_202358[1].jpg

...przygotowanie do lutowania...
IMG_20170420_210305[1].jpg

...ale niestety zamiast rozjazdu wyszedł grzebień:gwizd:...:(...:cry:

Prawdopodobne błędy jakie mogłem popełnić...:
-mocowanie podrozjezdnic na czas lutowania taśmą zamiast np "kropelki"
- słabo rozgrzana lutownica...
-...( pewnie coś się znajdzie jeszcze...)

Pozdrawiam z MMz:)

ps. Misiek, w tym szablonie podrozjezdnice są trochę za gęsto ułożone dla Ne, stąd lekkie przesunięcia widoczne na drugim zdjęciu
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#51
Nie tnij tarczą laminatu FR-4 bez maski.
W ogóle lepszy jest CEM-1/2/3.
Zrób/kup sobie jakiś przyrząd do pozycjonowania szyn.
Lutuj kwasem cynę w kulkach albo dobrą pastą (np. Koki).

...a zanim weźmiesz się za rozjazd to polutuj trochę zwykłego toru bo straszne skrofuły Ci wyszły. To wyjdzie na dobre - poćwiczysz lutowanie i będziesz miał lepszy tor niż te cięte z fleksów.
No i kup szynę c40, bo z takim HEBem to właściwie cała para idzie w gwizdek. Jeśli już musisz używać tej to wymiary podrozjezdnic dopasuj do tych z fleksa, będą lepiej wyglądać.

To takie uwagi początkującego, za wiele rozjazdów nie zrobiłem ale kilka jakoś tam wyszło:
http://forum.modelarstwo.info/threads/n-rz-s42-230-1-9-51-spd.12705/
http://forum.modelarstwo.info/threads/rozjazdy-produkcji-własnej.7168/page-7#post-305888
http://forum.modelarstwo.info/threads/tor-inbk7.22680/
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#52
Pado, czasem człowiek też potrzebuje odskoczni od 1435mm (szczególnie w 1:1;))...
2017-04-21 10.24.26.jpg
...skąd pozdrawiam baaardzo gorąco:D:D:D

Hugwa, dzięki za skrócony poradnik, chciałem wogóle zobaczyć z czym co i jak- taki eksperymencik :). Swoją drogą " jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz"
 
Ostatnio edytowane:

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
254 2 1
#54
Ja trafilam na "paste do lutowania miekkiego z cyna". Producent Bisan. Tym smarujesz podklad w miejscu lutowania, przykladasz szyne i podgrzewasz goraca lutownica. Ewentualnie jezeli lut wyglada podejzanie slabo to odrobina cyny 0.70mm kwadrat. Co do lutownicy - u mnie WYLACZNIE transformatorowka lutola 75W, stacja lutownicza ktora mam do elektroniki nie daje rady.
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#56
Moja lutownica: 220B 50BT сделано в СССР... pasta lutownicza Cynel1, micro-chip topnik w płynie RF800 oraz cyna z kalafonią...
Na razie pomyślę co z czym i jak..., czyli wyciągnę wnioski z eksperymentu:D:D:D
Dzięki za podpowiedzi, szczególnie Misiek i Alana za ten schemat rozjazdu...i nie tylko:)

Pozdrawiam z MMz:)
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#58
W modelu powinieneś wydłużyć podkłady tak, żeby wystawały na zewnątrz szyny co najmniej tyle ile w rzeczywistości.
I to sporo, przy tej którą używasz. Inaczej będzie to głupio wyglądać.
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#59
Narazie staram się stworzyć szablon w którym będę mógł spokojnie lutować bez ryzyka przemieszczenia części w trakcie lutowania.
Co do wzięcia poprawki na to co pisałeś Hugwa... jestem tego świadom, ale dzięki za uwagę:)

Pozdrawiam z obrotu na LgP:) ( Legionowo Piaski)

ps. urok pracy w nocy
 
OP
OP
Harry Potter

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#60
Akcja "Szablon" póki co żyje własnym życiem...
Równolegle tory się też okablowują ( 0,75 mm2)... już lub dopiero półmetek łuków...:gwizd:
IMG_20170424_233807[1].jpg

...tor + 4kabelki =...
IMG_20170424_233830[1].jpg

... przęsło torowe gotowe do zabudowy...:)

Swoją drogą będę musiał jeszcze pociąć/połamać blachę transformatorową ( blacha krzemowa - dzięki temu krucha, taką znalazłem w szpargałach)... Patent wzorowany na Busch'u i jego H0f...

Pozdrawiam z MMz:)

ps. Hugwa, dzięki za uwagę w tym temacie:D