• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Nawęglanie przy małej parowozowni jednostanowiskowej

Reakcje
5 0 0
#1
Witajcie - dobudowałem do mojej stacji fragment zawierający małą jednostanowiskową parowozownie, aby ją troszkę uatrakcyjnić - czy ktoś dysponuje fotkami lub rysunkami rozmieszczenia i ogólenie wyglądu takiej małej parowozowni - interesuje minie zwłaszcza położenie i wygląd boksów na węgiel , żurawika z pomostem itp. Coś na kształt tego co zrobił LL na swojej makiecie. (do zdjęć jego makiety dotarłem, ale nie chciałbym zrobić czegoś identycznego, choc na pewno bedę się wzorował)

Niestety google podaje tylko takie większe parowozownie. W moich prywatnych zbiorach też nie ma...

Pozdrawiam serdecznie Piotrek
 
OP
OP
S
Reakcje
5 0 0
#4
Witam serdecznie i dziekuję za te rysunki. Własnie czegoś takiego szukałem. Myślałem że ta parowozownia to bedzie prosty model, ale nieznajomość takiego tematu bywa uciążliwa.
Wyjaśnie może do czego zmierzam. Miałem ładną lokomotywonię od zestawu budynków i na dobudowanym do makiety fragmencie (fot poniżej) chciałem zrobić szopę dla małej lokomotywy.
Juz widze, że będę musiał dorobić dobudówkę do samej szopy, bo w modelu od zestawu tego brakło i dziwnie jakoś tak to wygląda. Kolejny problem , to zrobienie boksów od nawęglania. Kupiłem jeden zestaw, ale zaraz po rozpakowaniu stwierdziłem że jest stanowczo za wielki i nadaje się ale do większej parowozowni. Postanowiłem więc , że zrobię od zera z listewek i fornirowych deseczek. Z rysunków otrzymanych od Ciebie , najbardziej przypadł mi do gustu DSC_4961 i chyba 62 w widoku z drugiej strony. Naszkicowałem gdzie chiałbym te boksy umieścić wraz z drwnianym pomostem i żurawikiem. I nasuwa mi sie jeszcze pytanie , czy ten żurawik może służyć do wyciągania szlaki z kanału oczystkowego ? Bo na zdjęciach nigdzie nie znalazłem takiego rozwiązania... (przepraszam za marną jakość zdjęcia)
Pozdrawiam Piotrek

Parowozownia_m.jpg
 

Podobne wątki