• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Nauka projektowania- SCARM

OP
OP
Pawelvw

Pawelvw

Znany użytkownik
Reakcje
452 1 0
#41
Witam ponownie po paru wieczorach spędzonych na nauce projektowania i wstępnym zarysie planów na przyszłą makietę.
Proszę o szczerą opinię i porady co trzeba poprawić i w jakim kierunku iść w dalszym projektowaniu.
Przepraszam z góry jeżeli ten projekt(mix koncepcji mojej i syna) jest mocno "skopany".
Wstępne wymiary:
-kształt litera U
-wymiar po zew. boku 5,4/3,4/5,4m
-szerokość na całości 1,25m
makieta I Paweł BACKUP BACKUP BACKUP BACKUP.jpg

Przypominam, że to pierwsze nasze dni z tym programem.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#42
To jest jednak "trochę" co innego, niż moja propozycja. Trudno skomentować, gdy nie wiadomo dokąd prowadzą szlaki ze stacji (niebieskie) i jak się łączą z dużym, dwutorowym okręgiem czerwonym.
 
OP
OP
Pawelvw

Pawelvw

Znany użytkownik
Reakcje
452 1 0
#43
To jest jednak "trochę" co innego, niż moja propozycja. Trudno skomentować, gdy nie wiadomo dokąd prowadzą szlaki ze stacji (niebieskie) i jak się łączą z dużym, dwutorowym okręgiem czerwonym.
No tu już mam problem. Po prostu brak koncepcji na dalsze planowanie.
Założyłem dwa okręgi.
Zewnętrzny- Szybka kolej
Wewnętrzny- kolej lokalna, nacisk na towarową.
Obydwie linie planuję połączyć w 2-3 miejscach.
Nie mam jak narazie pomysłu na miejsca połączenia.
Dodatkowo oprócz lokomotywowni, kopalni kruszywa i małego portu brak dalszych pomysłów co może jeszcze się na niej znajdować.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#44
No to ja niewiele pomogę. Moja poprzednia propozycja była oparta o założenie, że te dwa tory z lewej strony to szlaki, a z prawej strony odchodzi jeden szlak, a nie dwa rozgałęziające się zaraz za stacją z jednego toru - to jest mało realistyczne, delikatnie mówiąc. A w ostatnim projekcie nie bardzo rozumiem, czy ten łuk w lewo w górę to szlak, czy tylko tor wyciągowy? Jeżeli szlak, to moja propozycja była lepsza, jeżeli to wyciąg, to lepiej zrobić go na prostej.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
#46
...zamiast pisać poskrobałem coś w paincie...
Przykładowy układ torowy portu, powiązanie posterunków ruchu na czerwonej pętli i stacji (na czerwonej pętli bym może dorobił z jeden tor więcej...)
Jak na chwilę obecną nic więcej mi nie przychodzi do głowy...
Bez tytułu.png

Ponad to, tor wyciągowy obrócony (lewy górny róg...)
Lokomotywownia...moja propozycja, krótki tor wyciągowy z dodatkowymi torami postojowymi...

Pozdrawiam i bawcie się na całego:cool:
 
OP
OP
Pawelvw

Pawelvw

Znany użytkownik
Reakcje
452 1 0
#47
...zamiast pisać poskrobałem coś w paincie...
Przykładowy układ torowy portu, powiązanie posterunków ruchu na czerwonej pętli i stacji (na czerwonej pętli bym może dorobił z jeden tor więcej...)
Jak na chwilę obecną nic więcej mi nie przychodzi do głowy... Zobacz załącznik 685239
Ponad to, tor wyciągowy obrócony (lewy górny róg...)
Lokomotywownia...moja propozycja, krótki tor wyciągowy z dodatkowymi torami postojowymi...

Pozdrawiam i bawcie się na całego:cool:
Dziękujemy koledze za super podpowiedzi. Pewnie z nich skorzystamy. Niestety ale ten stary plan jest już nieaktualny ponieważ zmieniły się wymiary płyt. Aktualny schemat naszej makiety jest w dziale Relacja.