• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nasze półki z modelami

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.253 18 1
Witam.
Nowy dom, nowe gabloty, nowe możliwości.
Jeszcze nie wszystkie półki uzupełnione (brakło torów). Po uzupełnieniu nastąpi ciąg dalszy relacji.
Z góry przepraszam za jakość zdjęć, ale albo w dzień przeszkadza odbicie okna dachowego i balkonowego, albo po zmroku światło lampy.
Miłego oglądania.
Pozdrawiam RMP
Czas na filtr polaryzacyjny ;)
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Bo powinno być H2723 (ukraińska, pozostałe, to: polska H2722 i niemiecka H2721).
Szkoda, że to skala N a nie H0. Pierwszy znaleziony sklep, w którym są wszystkie albo większość tych modeli, to nasz ulubiony sklep w mieście Ch.. na ulicy T... ;-) . Oni mają chyba wszystko co się ukazało z ostatnich 20 lat ;-) .
 

eMPe

Nowy użytkownik
Reakcje
26 1 1
Niestety to jest minus - takie gabaryty tylko odbiór osobisty no i szyby.
Moja gablota wykonana w podobny sposób miała wysokość 140cm x szerokość 165cm. Miałem to szczęście, że stolarza znalazłem na miejscu, ale nawet on - przez wzgląd na szyby - z drążącą ręką i sporymi oporami przyjął ode mnie zlecenie. Samą ramę gabloty wykonał bez problemu. Do dziś mam przed oczami ten moment, gdy po przymocowaniu gabloty do ściany wstawiał w nią szyby połówkowe. Obaj byliśmy w tym momencie bliscy zawału serca... Udało się. Modele prezentowały się w niej ładnie, ale sama gablota - przez pryzmat rozmiarów - nie była funkcjonalna, a i przesuwanie szyb (by wyjąć modele) do zadań łatwych nie należało.

Dziś "machnąłby" sobie albo tuby, albo też gablotę w podobnej do Pańskiej technice, lecz niższą, ale dłuższą, by ewentualnie umieścić w niej jakiś skład osobowy 6-wagonowy (np. BWE), co jednak oznaczałoby co najmniej 210cm długości gabloty. Cóż, skala HO stawia wymagania, ale... bardzo oko cieszy.

P.S.
Kolekcja piękna. Kilku modeli zazdroszczę. Spóźniłem się na nie.
 
Ostatnio edytowane:

RMP

Aktywny użytkownik
Reakcje
587 19 0
Problem zasadniczo tkwi w tym, że kurierzy nie chcą przyjmować tego typu przesyłek.
Z szybami nie było problemów, chociaż podczas wkładania też nieźle się stresowałem, przesuwają się bez problemów, a w razie wystąpienia trudności wystarczy rowki potraktować mydłem.
Górne dwie gabloty mają łącznie 390 cm, dolne 300 cm, głębokość 11 cm i 7 cm pomiędzy półkami. Ze względów produkcyjnych/technicznych wykonanie gablot o takich rozmiarach jako całość okazało się niemożliwe (pkt. podparcia półek, itd).
Zauważ, że np. skład ICC (8 wag). tworzy całość tylko przedzielony jest ścianami bocznymi, podobnie inne składy zwłaszcza w górnych gablotach z IV ep. - trzeba na to po porostu przymknąć oko.
 

SP47-001

Aktywny użytkownik
Reakcje
242 12 4
Modele Husarzy w dekoracji na Euro-2012 były w eNce (trzy), były w TeTetce (też trzy), a nie było ani jednego w H0 ... :mad:
Teoretycznie były i w H0. Kolega @DarekW przerabiał ("oklejał") Siemensy od Roco oraz Piko głównie na zlecenie PKP Intercity.
Wprawdzie fabrycznego modelu w malowaniu Euro 2012 w H0 żadna duża firma nie wydała, ale model, który przerobił kolega DarekW to fajna alternatywa dla osoby, która koniecznie chciałaby Husarza w takiej okleinie. ;)
 

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
Problem zasadniczo tkwi w tym, że kurierzy nie chcą przyjmować tego typu przesyłek.
Z szybami nie było problemów, chociaż podczas wkładania też nieźle się stresowałem, przesuwają się bez problemów, a w razie wystąpienia trudności wystarczy rowki potraktować mydłem.
Górne dwie gabloty mają łącznie 390 cm, dolne 300 cm, głębokość 11 cm i 7 cm pomiędzy półkami. Ze względów produkcyjnych/technicznych wykonanie gablot o takich rozmiarach jako całość okazało się niemożliwe (pkt. podparcia półek, itd).
Zauważ, że np. skład ICC (8 wag). tworzy całość tylko przedzielony jest ścianami bocznymi, podobnie inne składy zwłaszcza w górnych gablotach z IV ep. - trzeba na to po porostu przymknąć oko.
Robi się wtedy sztywne plecy i można tworzyć dlugie przestrzenie. W sztywnych plecach robi się podpórki pod półki szklane a z boku rowki na szkło i spraw załatwiona.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 762
Tabor 170
Tabor 210
K
Tabor 19

Podobne wątki