• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nasze półki z modelami

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
W trakcie tworzenia modelu EU07 produkcji Schlesienmodelle, zaproponowałem na wczesnym etapie Robertowi produkcję takich właśnie tańszych modeli bez napędu i elektroniki, typowo przeznaczonych jako ekspozycyjne. Wiem że jest trochę takich osób, które wolałyby kupić modele pozbawione tych elementów, a za to tańsze. Parę osób tez pytało o to. Robert przeanalizował to i stwierdził, że to nie ma większego sensu, gdyż w zasadzie w modelu by nie zamontowano tylko silnika i płytki elektronicznej, cała reszta by przecież pozostała. Koszt tych elementów przy produkcji seryjnej modeli jest na tyle niski, że cena za model bez tego nie byłaby jakoś specjalnie niższa. Reasumując, nie było sensu bawić się w edycje bez tych elementów, skoro cena i tak nie byłaby tak jak się innym wydaje niższa, zaś tym sposobem pozbawiano by modeli napędu, co przez innych znów byłoby traktowane negatywnie.
A jeśli teraz dodać do tego Wasze pomysły, by takie modele bez napędu dodatkowo miały posiadać jakieś elementy wnętrza, to łatwo się domyślić, że to by wręcz zwiększało cenę takiego modelu. Bo by wymagał dodatkowych elementów.
 

adi

Aktywny użytkownik
Reakcje
216 10 0
Każdy z Nas ma inne wizje i pomysły. Ja mam kilka modeli wykonanych z papieru, nie da się do nich zamontować napędu, a bardzo bym chciał by się poruszały po makiecie. Więc jednym z rozwiązań jest taka platforma. Dla mnie jest super i ciesze się że lokomotywa jeździ imitując skład. Z drugiej strony mając taką SM30 czy SM31 papierową, ustawiam ją w lokomotywowni czy na bocznym torze i jest efekt. Lepszy niż model z drukarki 3D, nawet nie mając silnika. Jeden lubi brunetki inny sąsiadkę...
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Tutaj może nie jasno napisałem o tych dodatkach.
A jeśli teraz dodać do tego Wasze pomysły, by takie modele bez napędu dodatkowo miały posiadać jakieś elementy wnętrza, to łatwo się domyślić, że to by wręcz zwiększało cenę takiego modelu. Bo by wymagał dodatkowych elementów.
Miałem na myśli samodzielną zabudowę dodatków na bazie firmowej wydmuszki. Montowanie przez producenta co jasne mija się z celem.
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Dzięki za docenienie mojego kącika najnowszych loków z naszego podwórka, jednak gdyby nie Darek i jego zdolności, to by on tak nie wyglądał;) Powyżej też dzieło spod tej samej ręki, ale Traxx aż tak do mnie nie przemawia. Prawie cała kolekcja to patyczaki, z czego 60% to ulubione Taurusy:)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 762
Tabor 170
Tabor 210
K
Tabor 19

Podobne wątki