• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nasze półki z modelami

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
#2
Dopiero niedawno zaopatrzylem sie w taka o to gablotke ;) Szklane szyby sa zasuwane,do zdjecia sa wyjete. Wymiary to 120cm dlugosc i 60cm wysokosc.Czesc mojej kolekcji ... :razz:
 

Załączniki

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#3
No to skoro się chwalimy, to po raz pierwszy i ja pokażę coś niecoś. Gablotki żadnej nie mam i nie chcę, bo boję się, że w gablotkach modele mogłyby zmieniać barwy lakieru od słońca.

Zdjęcie przedstawia wnętrze szafy, w której trzymam moje wszystkie skarby "kolejkowe". Po prostu przesunąłem drzwi i zrobiłem fotkę, bez ruszania czegokolwiek. Widać na niej różności wszelakie z mojej kolekcji. Początkowe założenie było takie, że półka dolna to lokomotywy, wyższa to wagony pasażerskie, jeszcze wyższa towarowe, a najwyższa różne inne rzeczy. Ostatecznie, jest jak jest, czyli wszędzie goszczą modele lokomotyw. Modeli wagonów się wyzbywam. Jak pójdą sobie wszystkie, to będzie sporo (póki co) miejsca na lokomotywy. Na zdjęciu zarówno modele fabryczne, jak te ręcznie wykonywane, jak również sporo tam stoi modeli czekających na wszelkie konwersje na polskich przewoźników. Następne właśnie są w drodze. Pomysłów mam ogrom, modeli na konwersję coraz to więcej, tylko rąk do pracy brak. :-( Może ktoś chce się zatrudnić na etatowego przerabiacza modeli u mnie? :grin:

Dolne zdjęcie zaś, przedstawia "rodzynka" stojącego osobno, bo na regale. Jest to też "rodzynek" pod względem skali, bo to 1:25. Dorobiłem zasilacz, który podłączyłem do kabelków, by mogło działać zamontowane tam oświetlenie. Po jego włączeniu, pali się przednie białe (jedną żarówkę szlag trafił, jak widać), tylne czerwone, oraz kabiny. Jako jedyny też jest wystawiony gdzieś, bo w momencie zakupu był niesamowicie zakurzony, więc nic nie przeszkadzało, by kontynuował tradycję swoją kurzenia się.

Hoart, niedawno prosiłeś o jakieś zdjęcia mnie. Niech to będzie chociaż częściowe spełnienie prośby.

http://www.cocu.vxp.pl/IMG_1785.jpg
http://www.cocu.vxp.pl/IMG_1789.JPG
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#5
A, to taki niezwykły (jak dla mnie) model kartonowy. Nie jest w skali 1:1, tylko 1:2, ale i tak robi ogromne wrażenie. Pare dni był zawieszony na łóżku, ale szokował. :grin:
Na przykład, gdy się wchodziło do pokoju, to robił piorunujące wrażenie, że ktoś tu jest i patrzy. Albo jak się odwracałem od komputera i szedłem do wyjścia z pokoju, a tu patrzę ten się gapi. :grin:
 

Matt

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#6
Jak się bawić, to się bawić :)

Kolekcjonuje głównie modele pojazdów (mam jeden wagonik, spatynowany i zachwaszczony).
Na dolnej półce stoją ciężarówki, autobusy i osobówki, na górnej pojazdy specjalistyczne - wojsko, THW, policja, karetki, straż oraz pojazdy do przewozu ładunków ponadgabarytowych.

http://i295.photobucket.com/albums/mm150/Mattttx/P1110313.jpg

http://i295.photobucket.com/albums/mm150/Mattttx/P1110314.jpg .
 

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
#7
CoCu napisał(a):
Gablotki żadnej nie mam i nie chcę, bo boję się, że w gablotkach modele mogłyby zmieniać barwy lakieru od słońca.
Moja gablotka wisi na bocznej scianie od okna i nie zauwazylem zeby slonce swiecilo bezposrednio na szafke.Chyba nie jest tak zle,bo nigdy o tym nie slyszalem.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#8
Sebastian B. napisał(a):
Chyba nie jest tak zle,bo nigdy o tym nie slyszalem.
A ja mało, że słyszałem, to widziałem już modele parowozów całe powyginane od słońca. Zresztą co jakiś czas można się spotkać z takimi na aledrogo. W opisie często pisze "mało jeżdżony, stał tylko w gablocie" ;) Ale złom.
 

Leszek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Sebastian B. napisał(a):
Moja gablotka wisi na bocznej scianie od okna i nie zauwazylem zeby slonce swiecilo bezposrednio na szafke.Chyba nie jest tak zle,bo nigdy o tym nie slyszalem.
Po dwoch latach stania w gablotach mialem wszystkie modele dwukolorowe , wyplowiale od strony szkla . Dotyczylo to takze modeli metalowych . Obecnie szafki sa zabudowane na scianie gdzie nie dochodzi slonce .
 

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
#12
Leszek napisał(a):
Obecnie szafki sa zabudowane na scianie gdzie nie dochodzi slonce .
Okno na drugiej scianie od sciany z szafka jest okolo 1.5 metra i slonce nie pada na gablotke.Mysle ze nie sie nic modelom nie stanie.
 

Marcinlok

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#13
Jesli macie problem z blaknieciem modeli zmiencie szybe !!!!!! na taka z filtrem UV. To nie sa tanie rzeczy ale pomagają!!!!!!!!!!!!!!!
 

pukash

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Sebastian B. napisał(a):
Dopiero niedawno zaopatrzylem sie w taka o to gablotke ;) Szklane szyby sa zasuwane,do zdjecia sa wyjete. Wymiary to 120cm dlugosc i 60cm wysokosc.Czesc mojej kolekcji ... :razz:
A ja mam pytanie do kolegi Sebastiana z kąd kolega ma w swojej kolekcji żółtego wartburga (o ile się nie mylę) w kombi :shock: , co to za firma ?
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#17
pukash napisał(a):
A ja mam pytanie do kolegi Sebastiana z kąd kolega ma w swojej kolekcji żółtego wartburga (o ile się nie mylę) w kombi :shock: , co to za firma ?
Kultowe Auta PRL'u ;) skala 1:43
 

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
#19
Marcinlok napisał(a):
Jesli macie problem z blaknieciem modeli zmiencie szybe !!!!!! na taka z filtrem UV. To nie sa tanie rzeczy ale pomagają!!!!!!!!!!!!!!!
Wyblekania modeli u siebie nie zuawazylem,ale szyby z filtrem UV to dobry pomysl.
ffox napisał(a):
pukash napisał/a:
A ja mam pytanie do kolegi Sebastiana z kąd kolega ma w swojej kolekcji żółtego wartburga (o ile się nie mylę) w kombi , co to za firma ?

Kultowe Auta PRL'u skala 1:43
Dokladnie. :D
 

Załączniki

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
gbbsoft napisał(a):
Moja na razie wygląda tak:

Obrazek

Planowane jest dodanie zamknięcia z przodu z pleksi albo... zrobienie półki jeszcze raz.. :D
moją jedyną półka jest makieta, ale ciasno na niej jak cholera :D niebawem czeka mnie wielkie sprzątanie makiety i czyszczenie taboru, bo niestety podczas szlifowania gipsu kurz wlazł wszędzie gdzie się dało, pomimo że wszystko było pod folią :cry:

Po głowie chodzi mi ruchoma gablota na ścianie tzn żeby było można bezpośrednio z gabloty wyjechać na makietę i na odwrót :LOL:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 762
Tabor 170
Tabor 210
K
Tabor 19

Podobne wątki