• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nasze półki z modelami

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Udało się skończyć wszystkie półeczki i w efekcie całą szafkę oraz zamontować oświetlenie. W efekcie mam dwanaście torów po ok 56 cm - czyli w skali 1:220 odpowiednik ok 120 m. Łącznie jest więc prawie 1,5 km torów...
IMG_0863.JPG

IMG_0864.JPG
 

wolfik

Znany użytkownik
Reakcje
987 1 0
Udało się skończyć wszystkie półeczki i w efekcie całą szafkę oraz zamontować oświetlenie. W efekcie mam dwanaście torów po ok 56 cm - czyli w skali 1:220 odpowiednik ok 120 m. Łącznie jest więc prawie 1,5 km torów...
Co do zasady podobny pomysł:
4.jpg
Z racji otrzymania zielonego światła na zagospodarowanie wiszącej witrynki z szybą, zrobiłem sobie dwie wystawki schodkowe (witrynka jest przedzielona wewnątrz).
Główne zamierzenie to zmieszczenie jak największej liczby taboru ale tak aby się wzajemnie nie zasłaniał. I chyba się udało. Obiektywnie oceniając lepiej by wyglądało o jeden tor mniej ale ... patrz punkt pierwszy.
6.jpg 343.jpg DSCN5259.JPG DSCN5260.JPG
 

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
Co do zasady podobny pomysł:
Zobacz załącznik 452261
Z racji otrzymania zielonego światła na zagospodarowanie wiszącej witrynki z szybą, zrobiłem sobie dwie wystawki schodkowe (witrynka jest przedzielona wewnątrz).
Główne zamierzenie to zmieszczenie jak największej liczby taboru ale tak aby się wzajemnie nie zasłaniał. I chyba się udało. Obiektywnie oceniając lepiej by wyglądało o jeden tor mniej ale ... patrz punkt pierwszy.
Zobacz załącznik 452262 Zobacz załącznik 452263 Zobacz załącznik 452264 Zobacz załącznik 452265

Widzę że kolega też jest miłośnikiem KKStB :) Można Prosić jakieś zbliżenia na te składy ?
IMG_0165.JPG
 

wmarcin007

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Witam, jestem tu po raz pierwszy i chciałem też pochwalić się moją gablotką.
Ma prawie 320cm długości i 3 bloki po 4 tory. w sumie 12 torów.

gablotka.jpg


Ta było jak ją pierwszy raz zapakowałem taborem, a teraz wygląda tak: (tylko w szybie odbija się lampa... :( )

20170216_210026.jpg
20170216_210037.jpg
 

pablo1983

Nowy użytkownik
Reakcje
9 0 0
To i ja się dołączę. Pragnę jednak powiedzieć, że zrezygnowałem z trzymania na półce gdy kot a właściwie kocica załatwiła mi lokomotywę.
Ogólnie cały skład zajmował cztery 90 centrymetrowe półki. czy praktycznie 3,60 metra składu.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

KSK 1982

Kustosz Sali Pamięci
Zespół forum
GGM
Reakcje
168 4 0
Ostatnio stanąłem przed wyborem albo wydać parę stówek na kolejne tuby albo mieć na nowy tabór, ewentualnie sprzedać nerkę i mieć i na jedno i na drugie:ROFL:, i w tym momencie obudziła się narodowa zdolność kombinowania:), tuba została sprzedana, na olx została kupiona gablotka wisząca znanego producenta z kolekcji którą już posiadamy (taki kompromis z drugą połówką), zostały zakupione fleksy, oświetlenie, i płyty na schodki zamówione i przycięte w Castoramie, no i jeszcze na ośmiopak zostało także nerka się przydała.
Wykonanie schodów z całą resztą zajęło mi około tygodnia głównie późnym wieczorem po pracy gdy wszyscy już spali, wymiary 150x40 jedno piętro wykonane z podkładami betonowymi reszta standardowo drewniane.

IMG_3680.JPG


IMG_3677.JPG


IMG_3674.JPG


IMG_3695.JPG
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Ostatnio stanąłem przed wyborem albo wydać parę stówek na kolejne tuby albo mieć na nowy tabór, ewentualnie sprzedać nerkę i mieć i na jedno i na drugie:ROFL:, i w tym momencie obudziła się narodowa zdolność kombinowania:), tuba została sprzedana, na olx została kupiona gablotka wisząca znanego producenta z kolekcji którą już posiadamy (taki kompromis z drugą połówką), zostały zakupione fleksy, oświetlenie, i płyty na schodki zamówione i przycięte w Castoramie, no i jeszcze na ośmiopak zostało także nerka się przydała.
Wykonanie schodów z całą resztą zajęło mi około tygodnia głównie późnym wieczorem po pracy gdy wszyscy już spali, wymiary 150x40 jedno piętro wykonane z podkładami betonowymi reszta standardowo drewniane.

Zobacz załącznik 509007

Zobacz załącznik 509008

Zobacz załącznik 509009

Zobacz załącznik 509010

o .. i chyba widzę "moją" EU07 od SM :)
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
Jak tak patrzę na te Wasze piękne gabloty, witryny i inny takie nasuwa mi się pytanie po co właściwie w lokomotywach silniki i układ transmisji napędu?
Przecież to by obniżyło po części koszt modelu lub zrobiło miejsce np. na odtworzenie przedziału silnikowego.
Producenci powinni wziąć pod uwagę że teraz modele zamiast jeździć gniją po gablotach i wypuścić serię statycznych modeli dla kolekcjonerów.
:D
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.827 386 20
Jak tak patrzę na te Wasze piękne gabloty, witryny i inny takie nasuwa mi się pytanie po co właściwie w lokomotywach silniki i układ transmisji napędu?
Przecież to by obniżyło po części koszt modelu lub zrobiło miejsce np. na odtworzenie przedziału silnikowego.
Producenci powinni wziąć pod uwagę że teraz modele zamiast jeździć gniją po gablotach i wypuścić serię statycznych modeli dla kolekcjonerów.
:D
Może i koncepcja słuszna, ale tylko dla zbieraczy. Niektórzy koledzy nie chcą trzymać modeli w pudełkach tylko trzymają właśnie w gablotach czy tubach, a jak jest okazja i możliwość to model z gabloty trafia na tory i jeździ. Powiem szczerze, że łatwiej wyjąć model z gabloty niż z pudełka i mniej naraża się go na uszkodzenia mechaniczne (czytaj urwanie elementów wystających).
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Może i koncepcja słuszna, ale tylko dla zbieraczy. Niektórzy koledzy nie chcą trzymać modeli w pudełkach tylko trzymają właśnie w gablotach czy tubach, a jak jest okazja i możliwość to model z gabloty trafia na tory i jeździ. Powiem szczerze, że łatwiej wyjąć model z gabloty niż z pudełka i mniej naraża się go na uszkodzenia mechaniczne (czytaj urwanie elementów wystających).
Tym bardziej, że po montażu dodatkowych elementów nie da się modelu włożyć modelu z powrotem do oryginalnego opakowania.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
Tym bardziej, że po montażu dodatkowych elementów nie da się modelu włożyć modelu z powrotem do oryginalnego opakowania.
Po montażu dodatkowych elementów nie zawsze da się model włożyć model z powrotem do oryginalnego opakowania - różnie to wygląda u różnych producentów, choć często faktycznie tak jest.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 762
Tabor 170
Tabor 210
K
Tabor 19

Podobne wątki