• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nasze półki z modelami

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
Pięknie ....a przecież nie wszystko musi być wyeksponowane to można zmieniać co jakiś czas ..
Chyba że Kolega ma na myśli ograniczenie liczby modeli....tu się zgodzę bo problem miejsca ,co z tym robić i ewentualnych strat jak się dostaną w niepowołane ręce.Lokata kapitalu jest ale jest i sentyment poza tym do grobu się nie zabierze
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.863 386 20
Świetnie to wygląda. (y) Sprzęt grający też z wysokiej półki. ;):)
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
@Bronco_Billy Prezentacja twoich modeli jest wzorcowa, czarna ściana potęguje efekt całości. Za każdym razem jak wstawiasz zdjęcia swojego pomieszczenia coraz mocnej zastawiam się nad wygospodarowaniem jednej ściany na tuby do modeli. ;)

Ale póki co jedna gablotka stoi i cieszy moje oczy (co jakiś czas ekspozycja się zmienia).:)
 

Załączniki

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Pod względem półki modelowej stałem się Dziadem. Odkąd jestem na forum (2008) przewinęło się przez moją półkę pewnie ze 30 loków i 50 wagonów. Aktualnie zostałem z jedną lokomotywą i gablotą niemałej wielkości w drodze.
A wszystko to by zrobić ostatni projekt w tej dekadzie.
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.254 18 1
@Bronco_Billy dostaje Ci się kurz pod dioramkę? czy szkło/pleksi wykluczyło tą przypadłość?
Pod dioramkę się nie dostaje;)
Pod szkło też się nie dostaje, ale z lubością osiada w niezliczonych ilościach na górnej pokrywie, co w ciemnych okolicznościach przyrody niestety mocniej rzuca się w oczy niż w pokoju pomalowanym w bardziej ludzkie odcienie
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
Ja bym jej dał z przynajmniej jednej (trudniej dla oka dostępnej) strony lustro zamiast szyby, można byłoby fajne "oszukańcze" fotki robić ;)
Lustro miało być ale stwierdziłem że dostęp do dioramy jest dobry z,, wszystkich " trzech stron i szkoda psuć ten efekt. Gablota z jedną lustrzaną stroną jest już zamówiona na dioramę która jest zaprezentowana w ostatnim poście tego tematu ( http://forum.modelarstwo.info/threads/coś-nowego.23746/page-3). ;)
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.374 28 2
Z ciekawości zapytam, czy eksponując swoje modele na ścianie zwracacie uwagę na oświetlenie. Moja jedyna dostępna ściana latem od około 16-17 oświetlana jest promieniami zachodzącego słońca. Mam obawy, czy nie wpłynie to destrukcyjnie na modele o_O
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
Z ciekawości zapytam, czy eksponując swoje modele na ścianie zwracacie uwagę na oświetlenie. Moja jedyna dostępna ściana latem od około 16-17 oświetlana jest promieniami zachodzącego słońca. Mam obawy, czy nie wpłynie to destrukcyjnie na modele o_O
Niestety promieniowanie uv wpływa destrukcyjnie na malaturę modeli powoduje blaknięcie koloru, rozwiązaniem w Twoim przypadku było by zamontowanie w gablotach szyb z filtrem uv. W innym przypadku jeżeli jest taka możliwość warto wybrać miejsce do eksponowania modeli nie narażone na bezpośrednią ekspozycję słoneczną.
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.374 28 2
Niestety promieniowanie uv wpływa destrukcyjnie na malaturę modeli powoduje blaknięcie koloru, rozwiązaniem w Twoim przypadku było by zamontowanie w gablotach szyb z filtrem uv. W innym przypadku jeżeli jest taka możliwość warto wybrać miejsce do eksponowania modeli nie narażone na bezpośrednią ekspozycję słoneczną.
Podobnej odpowiedzi się spodziewał. Więc jedziemy dalej ;) Pytanie, czy choćby ostatnio modne tuby są w stanie zabezpieczyć modele przed szkodliwością promieni słonecznych. Ostatnie pomieszczenie nie narażone na promienie słoneczne, to mało klimatyczna kuchnia :confused:
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
97 2 0
IMHO najlepszym rozwiązaniem jest trzymać modele w szafkach :) Może wtedy nie ma ekspozycji jak w muzeum, ale ochrona przeciwsłoneczna jest stuprocentowo skuteczna.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
IMHO najlepszym rozwiązaniem jest trzymać modele w szafkach :) Może wtedy nie ma ekspozycji jak w muzeum, ale ochrona przeciwsłoneczna jest stuprocentowo skuteczna.
I takie coś zakładam w niedalekiej przyszłości. Szafki jak witryny, ale zamiast frontu z szybą, to drzwiczki. Jak będę chciał nacieszyć oczy, to sobie otworzę.
 

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
ja wybrałem sobie pomieszczenie bez dostępu do światła słonecznego - oświetlane ledami, jednak przejściowe pomiędzy domem, a wejściem - dzięki temu każdy widzi zbiory:), a modele niczym wampiry ukryte przed światłem słońca:):):)
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
IMHO najlepszym rozwiązaniem jest trzymać modele w szafkach :) Może wtedy nie ma ekspozycji jak w muzeum, ale ochrona przeciwsłoneczna jest stuprocentowo skuteczna.
Jeszcze lepszym rozwiazaniem jest trzymać modele w sklepie:
1. Tanio - nie trzeba wydawać pieniędzy, a tak samo jak w szafkach ich nie widać.
2. Brak możliwości uszkodzeń i blakniecia - a nawet jak tak sie stanie to i tak nie twoja strata.
3. Mozna pooglądać jak sie chce - idziesz do sklepu i oglądasz. Jak poprosisz to nawet do rąk dostaniesz.
Oczywiście to żart, ale nie widzę sensu w trzymaniu modeli w szafkach. Chyba ze na handel.
Tomyśl jakby kolega powyżej wywalił 20k pln na wzmacniacz lampowy a muzyki słuchał na starym kasprzaku, bo szkoda lamp wypalać.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 762
Tabor 170
Tabor 210
K
Tabor 19

Podobne wątki