• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nasze półki z modelami

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Dlatego z dużą sympatią patrzę na starsze modele Roco czy Fleischmanna w mojej kolekcji. Nawet jeśli nie mają czernionych kół i pięciopolowych silników. Poruszają się bardzo dobre i nieźle wyglądają... lubię je ;)
 
Reakcje
419 3 0
Dorzucę swoje trzy grosze, mam dwa modele przemalowane przez Lokomodel. Uważam, że niczym nie ustępują modelom dużych firm typu Roco/Fleischmann. Jedynie co ich odróżnia to właśnie tabliczki-fototrawione, akurat w przypadku wyżej pokazanym krzywo naklejone. U mnie są ok. Ja bym wolał dobrą kalkomanię jeśli nie można tampodruku.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Ale tabliczki w rzeczywistości są wypukłe, więc kalkomania czy druk to nie najlepszy pomysł. Pod warunkiem, że tabliczki są dobrze wykonane i prosto naklejone. Ja mam jeden model od Lokomodel i jest OK.
 

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
No cóż, czasem może się zdarzyć coś nierówno przyklejone, ważne, że to jeszcze można spokojnie poprawić. Co do tabliczek, to liczę na informacje, kto może je zrobić lepiej i wyraźniej. Model faktycznie klasyfikuje się na III epokę, jeszcze na niemieckich częściach i taki pozostanie. Poprawię, co będę umiał i zajmie poczesne miejsce w mojej kolekcji, mimo że to tylko Fleischmann ;)
 

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
Dlatego powiedziałem to z przymrużeniem oka. Każdy dąży do perfekcji, może nie wszyscy i nie na raz :), jednak..... będę zbierał na trixa albo..... MF? ;)
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
Dokładnie, kilka loków się schowało w refleksach od szyby na drugim piętrze, na drugiej półce;)
4 SM'ki są w gablocie ale nr 5 się robi...
 
Ostatnio edytowane:

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
878 1 0
Czas pomyśleć nad kolejną półką w gablocie, bo już się nie mieszczę (a i tak nie wszystkie modele w niej stoją) :)
IMG_8627.JPG


W nadchodzącym Nowym Roku życzę samych pomyślności wszystkim użytkownikom forum :)
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Prezentowane w tym temacie gabloty są imponujące. Widać dokładnie jakie modele znajdują się w kolekcji i cieszą oczy właściciela i nie tylko. Mam pytanie do kolegów z tego forum: W jaki sposób macie skatalogowane swoje zbiory? Spisy? Jakieś programiki? Bo jak się połapać w tym co się posiada, a w gablotach się już to już nie mieści? Z konieczności musi być składowane w pudełkach, szafkach itp. Szukałem takiego tematu w zasobach tego forum, ale nic nie znalazłem. Pozdrawiam i życzę wszystkiego co najlepsze z Nowym Rokiem dla wszystkich forumowiczów.
 

tulip

Aktywny użytkownik
Reakcje
152 1 0
Ja zrobiłem arkusz w Excelu. Na oddzielnych kartach zapisuję pojazdy trakcyjne, wagony pasażerskie i towarowe. Dla każdego pojazdu jest cena, data i miejsce zakupu oraz trochę danych - jak w opisach taboru na tym forum.
 

Gerson

Znany użytkownik
Reakcje
1.603 25 0
Też mam plik w Excelu. Chyba najprostsze narzędzie do katalogowania. Akurat ja mam wszystko skatalogowane w jednym arkuszu, każdy model jest opisany ogólnie wraz z numerem producenta, co pozwala najszybciej sprawdzić czy mam już taki model, czy tez jeszcze nie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 762
Tabor 170
Tabor 210
K
Tabor 19

Podobne wątki