• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nasyp

grzesiek90

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam:
Mam takie małe pytanko. Czy budując moduł stacji, na równi stacyjnej trzeba dawać nasyp ok 4-5mm???? czy na płaskim terenie po prostu przyklejam tor zasypuje go podsypką i sadzę zieleń obok torów????
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#4
grzesiek90 napisał(a):
czy po prostu tory zasypać tłuczniem bez korka
Jeśli zasypiesz tor bez korka....wtedy model toru nie będzie odzwierciedlał prawdziwego toru! Tor w oryginale jest układany przecież na TOROWISKU. Aby model był MODELEM toru, musisz wykonać imitację podtorza oraz dolnej warstwy podsypki. Wnioski są klarowne.
 

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#5
Kamil Kopera napisał(a):
grzesiek90 napisał(a):
czy po prostu tory zasypać tłuczniem bez korka
Jeśli zasypiesz tor bez korka....wtedy model toru nie będzie odzwierciedlał prawdziwego toru!
Na szlaku może i tak. Na równi stacyjnej niekoniecznie (Mszana Dolna, Rabka Zaryte, Żabno, Dąbrowa Tarnowska, Szczucin).


Kamil Kopera napisał(a):
Tor w oryginale jest układany przecież na TOROWISKU.(...) Wnioski są klarowne.
Dla mnie jedynym klarownym wnioskiem jest to, że nie do końca wiesz o czym piszesz.

Pozdrawiam.
Tomek.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#6
...a drugi wniosek jest taki, że jeśli ułożysz na równi stacyjnej tor na korku, to drugim ruchem będzie wypełnienie większości obszarów równi do wysokości tegoż korka.
Ma to jednak pewną zaletę - ostatnia warstwa jest bardziej podatna na cięcie, prowadzenie pędni, wbijanie bzdecików. Tyle, że łatwiej nakleić płachtę korka na całej równi i wycinać rowy, rowki i resztę potrzebnych obniżeń.
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#7
Tomasz Wojczyk napisał(a):
Dla mnie jedynym klarownym wnioskiem jest to, że nie do końca wiesz o czym piszesz.
Nie zgodzę się z kolegą, ponieważ dobrze wiem o czym piszę. A skoro ktoś nie wie....jego strata....
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Myślę że poniższa fotka pomoże. Nie na każdej stacji widać rowki w szutrze pomiędzy torami. Wpływ na to ma na pewno szerokość na jaką maszyna sypie tłuczeń jak również odległość pomiędzy torami. Czas też swoje robi. Miał z węglarek czy piasek wiatr naniesie, trawka się zasieje i międzytorze zarasta.
 

Załączniki