• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Nasycalnia podkładów lata 1972

Reakcje
16 8 1
#1
Witam. Buduję moduły zakładu nasycalni podkładów i mam problem z zrobieniem autoklawu czy ktoś ma jakieś zdjęcia z wyposażeniem nasycalni? Jeśli tak to proszę o pomoc.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#4
Coż autoklaw jaki jest każdy widzi ten na filmie ma drzwi/klapę/pokrywę opuszczaną na dół na zdjęciu z boku, resztę można sobie wydumać, pompy do wytwarzania nadciśnienia i podciśnienia, trochę armatury , na filmie jest też wyciąg używany podczas rozładunku jak mniemam, czy Twój będzie w pełni funkcjonalny, chyba nie więc możesz sobie darować szczegóły których widać w tak ciasnym pomieszczeniu nie będzie, no jeśli ma to być wierna replika, to polecam wizytę w Czeremsze, choć do pomieszczenia z autoklawem nie wpuszczą Cie ze względu na bezpieczeństwo, mnie się nie udało tam wejść, ponieważ trwał proces nasycania.

Screenshot_2020-01-31 Autoklaw do ciśnieniowej impregnacji drewna.png
 

Drzewiarz

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.204 14 0
#14
Witam

Poproszę o adres mail na priv to prześlę w weekend zdjęcia w dużej ilości. Tutaj też coś zamieszczę dla zainteresowanych ;)

Co do zdjęcia z Czeremchy, jest ono jak najbardziej w porządku biorąc pod uwagę technologię z lokomotywką, tak to wyglądało w latach minionych, a szczególnie 70-tych. Jednak jak widać otoczenie juz się trochę zmieniło... :)
 
OP
OP
Młody_PKP

Młody_PKP

Użytkownik
Reakcje
16 8 1
#15
Witam po dłuższej przerwie jeśli kotś ma zdjęcia to można podesłać na gmail: maciekmape@gmail.com albo na pv aktualnie zajmuje się szukaniem części do hali auhagen BKS jeżeli ktoś chce pomóc to można podesłać plan jakiejś hali z uczyciem części auhagen BKS.
 

Slawomir

Użytkownik
Reakcje
37 24 8
#16
Chyba szybciej pójdzie narysować i wyciać z kartonu.
Wypytywałem bo jestem ciekaw czy to ma być moduł do łączenia z innymi na imprezach czy prywatna dioramka .
 

Slawomir

Użytkownik
Reakcje
37 24 8
#18
Nie musisz być w żadnym klubie. Imprezy w większości są otwarte. Zresztą klubów jest na lekarstwo. Większość to po prostu skrzyknięte nieformalne grupy koleżeńskie.
Teraz masz imprezę w Sosnowcu, potem bardzo fajną imprezę w Żyrardowie. Może jeszcze odezwie się Toruń albo Bydgoszcz.
Hale z kartonu rysujesz i dajesz do wycięcia laserem. Jak nie idzie skalpelem. Karton to najlepsze tworzywo. Możesz dowolnie kształtować i malować a na końcu utwardzić żywicą. Może najpierw kup coś gotowego i posklejaj. Proponuje gpm kotebi albo asprojekt.