• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nastawnie na polskie makiety

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#41
Wcale nie dla leniwych;) Bo kupując je u kolegi Stefana trzeba to sobie jeszcze poskładać- chyba , że kol. Stefan sprzedaje to poskładane w co wątpię.:podstepny:
A może jestem w błędzie ? :)
Pozdrawiam
 

trol

Aktywny użytkownik
Reakcje
63 6 0
#44
Chciałem na swojej makiecie zamontować nastawnie która wyglądem przypominała by naszą z Polskich szlaków w klimacie ll /lll epoki dlatego postanowiłem odświeżyć temat, myślę ze po prawie pięciu latach od ostatniego wpisu w tym wątku pojawiło się parę nowych pozycji takich firm jak Faller, Vollmer, Kibri, Auhagen które wyglądem przypominały by Polskie.
 

trol

Aktywny użytkownik
Reakcje
63 6 0
#48
Znam tą nastawnię z pierwszej strony tego wątku i tak mi się spodobała że nawet zamieściłem ogłoszenie w dziale giełda celem zakupu.
 

trol

Aktywny użytkownik
Reakcje
63 6 0
#53
Też o tym pisał kolega Sebastian na pierwszej stronie.
Pozwolę sobie umieścić jego cytat dla przypomnienia:
" Gdyby wywalić ten "balkonik" i w ścianie zabudować dwa okna... niemal jak Pabianice, Łask, Zduńska Wola".
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.511 33 3
#54
Ja "polonizuję" tę nastawnię

Na zdjęciu poniżej zupełny początek prac: przymiarka nowego, wyższego dachu (oczywiście zostanie wycięty nowy, precyzyjnie, ten jest z jakichś resztek, no i będą gąsiory. Dla porównania, po prawej stronie oryginalny dach), zmniejszona wielkość okien do pomieszczenia z pędniami wewnętrznymi, usunięta część szprosów w oknach etc. ...

stw neustadt.jpg