• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Nastawnia dysponująca

OP
OP
P

PIKO57

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
73 1 0
#41
Po długich poszukiwaniach znalazłem odpowiedni wzór mostu i udało się ze zdjęcia płaskiego przy pomocy odpowiedniego programu stworzyć wersję trójwymiarową , i po pewnej obróbce w " blenderze" i odpowiednim wyskalowaniu elementów wydrukowałem i połączyłem fragment kratownicowy, W ten sposób powstała połowa elementów pionowych mostu, oczywiście pozostaje jeszcze wydrukować i skleić ponownie to co na zdjęciu , a następnie pozostanie do zrobienia płaska część nośna mostu i podtorze.

kratownica_plaska.jpg
 
OP
OP
P

PIKO57

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
73 1 0
#42
Jasną rzeczą jest że taki nawet wydrukowany most będzie wymagał jeszcze sporo pracy , żeby mógł cieszyć oko na module, ale na tym właśnie polega pasja modelarza.
 
OP
OP
P

PIKO57

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
73 1 0
#43
W ramach wzmocnienia tylnej ściany ( zabezpieczenie przed wykrzywieniem ), wkleiłem pasek kartonu z optyczna imitacją schodów, zapewne tylko niezwykle dociekliwy oglądający będzie w stanie je zobaczyć poprzez otwarte drzwi, po położeniu zadaszenia , ale co tam przynajmniej jest ciekawiej.

schody-wzmoc.jpg
 
OP
OP
P

PIKO57

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
73 1 0
#44
Znalazłem jak sądzę właściwe podtorze, ale będzie to wymagało wydrukowania jeszcze dodatkowych pięciu elementów oraz stabilnemu sklejeniu ze wzmocnieniem , ale jest to dopiero pierwszy wydruk , więc na resztę będzie trzeba nieco poczekać.

podtorze-zoom.jpg podtorze-2 segm.jpg podtorze-przymiarka.jpg
 
OP
OP
P

PIKO57

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
73 1 0
#45
60% mostu gotowe , w wolnym czasie dodrukuję resztę podtorza, potem montaż usztywnienie konstrukcji i waloryzacja , przed zainstalowaniem na 1szym module stacyjnym łącznie z wieżą ciśnień i składem opału lokomotyw.
Kratownica_WKT_ketrzyn_60.jpg
Z powodu chronicznego niedoczasu postępy w pacach będą skokowe, ale jak tylko będzie co pokazać to nie omieszkam zamieścić.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
P

PIKO57

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
73 1 0
#46
W tak zwanej wolniejszej chwili puściłem druk pracownika nastawni . Na pewno nie jest doskonały , ale druk tak małych elementów nie został jeszcze zbyt dobrze opanowany , może jak przeprowadzę kilka prób z innymi ustawieniami efekt będzie lepszy ?
pracownik.jpg
 
OP
OP
P

PIKO57

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
73 1 0
#48
Dyżurny ruchu nadejdzie niebawem , wraz z panią od zapowiadania pociągów .Aktualnie ustalają kto odjedzie w pierwszej kolejności.
 
OP
OP
P

PIKO57

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
73 1 0
#54
W związku z koniecznością zrobienia pokrycia dachowego na nastawni zaczynam wykonywać połacie dachowe, w znany mi sposób , na razie wykonuje kopie blacho-dachówki z pojedynczych folii aluminiowych , potem przykleję na powierzchnie dachu , a następnie pomaluję i odpowiednio postarzę .Proces jest pracochłonny , ale w znakomity sposób redukuje koszty , a efekty po waloryzacji powinny być zadowalające.
 
OP
OP
P

PIKO57

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
73 1 0
#57
W międzyczasie odnalazłem fotografię mostu wąskotorowego oraz układu torowego " małej kolei" więc miałem źródło do poprawnego wykonania mostu, który do ok 79 roku stał nieopodal nastawni tuż za parowozownią wachlarzową. wąskotorówka - 1977 wiadukt do Mrągowa.JPG Rastenburg-Bahnhof-LB-S178.jpg Rastenburg-Kleinbahnstrecke-RudR-B6-H6-S328.jpg

W związku tym powstał most dla wąskotorówki .

20181123_141722.jpg
 
OP
OP
P

PIKO57

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
73 1 0
#58
Taki widok ogólny z końca peronu 2 na nastawnię w planie pierwszym , fragment parowozowni w planie drugim, wieżę ciśnień w planie trzecim, oraz zamykający obraz w tle nasyp wąskotorówki z resztkami przyczółków mostu.
Zdjęcie z początku lat 80 po demontażu mostu wąskotorowego.

kętrzyn_widok-ogólny.jpg
 

Podobne wątki