• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Naprawa taboru - usuwanie rys z okien

TheArturro

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 2 0
#1
Witam,
nie mam zielonego pojęcia czy jest to wada fabryczna czy stało się to podczas pechowego wykolejenia ale znalazłem sporej wielkości rysę na oknie wagonu pasażerskiego PKP IC 2 kl. z zestawu PIKO.

Rysa jest długa na 1/2 przekątnej okna, wyraźnie widoczna i wyczuwalna pod palcem. Jako, że preferuję wygląd "nowy jak z fabryki" chciałbym podjąć się usunięcia tejże rysy.

Koledzy, jak usunąć rysę z przeźroczystego plastiku? Nie wydaje mi się aby zamalowanie tego np. lakierem bezbarwnym zamaskowało usterkę.
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
#2
Jeżeli rysa jest wyczuwalna pod palcem to może być głęboka... bedzie problem.
Drobne rysy czy osad z kleju cyjanoakrylowego usuwam polerką pastą do zębów.
Najlepiej wrzuć jakieś zdjęcie. Spróbujemy coś Ci doradzić.
Zaprawkę lakierem odradzam... będzie widać jak cholera.
 
OP
OP
TheArturro

TheArturro

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 2 0
#4
Jeżeli rysa jest wyczuwalna pod palcem to może być głęboka... bedzie problem.
Drobne rysy czy osad z kleju cyjanoakrylowego usuwam polerką pastą do zębów.
Najlepiej wrzuć jakieś zdjęcie. Spróbujemy coś Ci doradzić.
Zaprawkę lakierem odradzam... będzie widać jak cholera.
Właśnie obawiam się, że jest zbyt głęboka aby pasta do zębów pomogła. Teraz mi przyszło do głowy, że posiadam jeszcze specyfik "Clearfix" Humbrola, w małych modelach rozciąga się to jak bańkę mydlaną na otworze i gdy zastygnie powstaje "szybka". Spróbuję na "brudno" przetestować jaki będzie efekt. Zdjęcia wrzucę jutro, gdyż teraz nie mam dobrego światła.

pasta TEMPO bądź pasta 3M do polerowania rys na szkle i lakierze w autach, do tego szmatka ircha ...i cierpliwość
Tak samo jak z pastą do zębów, obawiam się, że rysa może okazać się zbyt głęboka :(
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#8
Ja akurat do usuwania rys i zmatowien na szybach z przezroczystego plastiku uzywam specjalnej pasty polerskiej do szkieł zegarkowych lub dawnych telefonów komórkowych. Kiedyś to można było kupić w sklepach z telefonami teraz chyba tylko Internet.
Sama praca wymaga cierpliwości. Nie należy się spieszyć. Odradzam stosowania elektronarzędzi bo plastik może się rozgrzać i nadtopic.
 

Podobne wątki