• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0e Naprawa HF-ki w H0e

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
#1
To pytanie zadałem kolegom wąskotorowym, ale ponowię je również i w tym dziale, otóż;
Odziedziczyłem Hf-kę wraz z nieco zdezelowanym zestawem startowym firmy Roco. Lokomotywka z różnych powodów wcześniej uległa uszkodzeniu. Polegają one na tym, że są zdekompletowane wiązary ( brak drążków mimośrodowych od przeciwkorby do wodzika suwakowego), a poza tym, w pewnym momencie podczas jazdy, pierwsza oś ulega przekoszeniu i lok albo jedzie krzywo, albo na rozjazdach wykoleja się. Nie potrafię sam tego naprawić, więc mam pytanie, czy ktoś z Kolegów zajmuje sie takimi sprawami. Gdyby ktoś byłby gotów podjąć sie takiej naprawy - szczegóły można by ustalić na pw.
 
Z

Zv

Gość
#2
Polegają one na tym, że są zdekompletowane wiązary ( brak drążków mimośrodowych od przeciwkorby do wodzika suwakowego),
Zapewne ten brak całkowicie zniechęca do jakiejkolwiek naprawy... Najgorsza sytuacja z możliwych to braki elementów.
O ile zużyte elementy napędowe da się dorobić to wątpię aby ktokolwiek miał motywację aby reanimować model za kilka stów.
Proponuje abyś zaczął od próby dokupienia brakujących części.
 
OP
OP
hamulcowy

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
#3
To też jest wyjście, ale traktuję je jako ostateczność. Czytając Forum widzę, że jest sporo fachowców, którzy zrobiliby to lepiej. Ja nie mam doświadczenia w takich sprawach. Poza tym, nie potrafiłem rozwiązać problemu z tym kantowaniem osi, więc i tak stoję na razie pod ścianą. Poczekam, może ktoś się podejmie i mam tu na myśli "zdrowe, ekonomiczne zasady". Jeśli nie, to będę kombinował, czy da sie przełożyć obudowę lub jej część do haefki- tendrzaka, bo tender jest. Można w razie czego "popsikać" ją rdzą i wstawić w krzaki na jakiejś stacyjce. Dostałem ten zestaw za frico, więc w porównaniu do ceny nowej lokomotywy, opłaca mi się ta naprawa. Poszerzył bym ją o pomalowanie i "spolszczenie".
 
OP
OP
hamulcowy

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
#4
I kolejne pytanie do Kolegów, głównie wąskotorowych: czy ktoś spotkał sie z Lokiem Lxd2 ale w H0m? Jestem zainteresowany nabyciem takowej. Przekopałem internet. Niby coś jest w zwiastunie tematu o H0m ale potem okazuje sie, że to lok na 9mm.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#5
O ile mi wiadomo to Bemo raczej nie oferuje Lxd2 do H0m. W ofercie jest tylko zestaw do konwersji. Jeśli dobrze się orientuję są w nim 4 zestawy kołowe i zestaw podkładek dystansowych dla atrap wózków. Przy tej konwersji jest niestety konieczne odcięcie rur piaskowych od atrap wózków.
 

Podobne wątki