• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Naprawa HF-ki w H0e

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#1
Odziedziczyłem Hf-kę wraz z nieco zdezelowanym zestawem startowym firmy Roco. Lokomotywka z różnych powodów wcześniej uległa uszkodzeniu. Polegają one na tym, że są zdekompletowane wiązary ( brak drążków mimośrodowych od przeciwkorby do wodzika suwakowego), a poza tym, w pewnym momencie podczas jazdy, pierwsza oś ulega przekoszeniu i lok albo jedzie krzywo, albo na rozjazdach wykoleja się. Nie potrafię sam tego naprawić, więc mam pytanie, czy ktoś z Kolegów zajmuje sie takimi sprawami. Szczegóły można by ustalić na pw.
 
OP
OP
hamulcowy

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#3
Koła są prostopadłe do osi. To zjawisko z kantowaniem następowało po kilku minutach jazdy. Mimo wszystko, poszukuję jakiegoś "ZNTK".
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#4
Miałem na myśli to czy wszystkie koła mają idealne ustawienie patrząc z boku i kąt strony do strony. Ja kiedyś miałem taki parowóz gdzie jedno koło minimalnie przeskoczyło na osi do przodu, pozornie nic nie było widać ale w czasie jazy działy się cuda. Po znalezieniu przyczyny i ustawieniu koła tak jak pozostałe (zerkałem na przeciwciężary) problem ustąpił.
 
OP
OP
hamulcowy

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#5
Również korby po obu stronach są we właściwym położeniu. To jest kwestia przekoszenia sie po pewnym czasie całej osi w stosunku, do pozostałych.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 6
Wąskotorówka 19
Wąskotorówka 31
Wąskotorówka 119
Wąskotorówka 7

Podobne wątki