• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Napędy zwrotnicowe PIKO

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#1
Witam,
Mam pytanie do użytkowników obecnie oferowanych w sprzedaży napędów zwrotnicowych PIKO. Na jednym
z niemieckich forów natrafiłem na wątek, z którego wynika iż wymienione elementy mogą wchodzić w skrajnię taboru, co ciekawe tego samego producenta. Opisano przypadek, w którym pikowska BR180 (elektrowóz DB AG) zahacza zgarniaczem o napęd zwrotnicy... Ponieważ mam zamiar zaopatrzyć się w tego typu napędy a jednocześnie jestem posiadaczem m.in. wymienionego modelu BR180 chciałbym zapytać czy ktoś mógłby potwierdzić te "rewelacje" lub je zdementować. Jakie są Wasze doświadczenia z napędami zwrotnicowymi PIKO?
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
#2
Napędy mam założone pod makietą a nie na wierzchu, więc nie zaobserwowałem żadnych problemów. A tabor mam różnych producentów.
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
#4
To są te same napędy. Do montażu pod powierzchnią dedykowany jest specjalny zestaw dodatkowych elementów. Na makietach nie spotkałem się z montażem napędów na powierzchni, a jeśli tory są rozkładane na podłodze, to po co napęd elektryczny, jak można ręcznie przekładać.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 24

Podobne wątki