• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Napędy MTB - MP1, MP5, MP6, MP7

mikl

Znany użytkownik
Pozostaje jeszcze kwestia dociecia na odpowiedni wymiar. Zamówiłem nowy napęd więc organoleptycznie go zmierze.

Chyba "najłatwiej" byłoby wydrukować z wykorzystnaiem wydruku 3D? Jakby ktoś z forumowiczów w międzyczasie takie coś rozrysował i wrzucił do zasobów. Nie znam sie więc mogę pisać bzdury:)

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Dlaczego przypadkowy? Wiertło modelarskie, a dokładnie jego cześć chwytowa. O średnic przedmiotowego kołka, dało by sobie radę.
Tak wiertło dało by sobie radę ale czy otwór w suwaku dałby radę gdyby zamiast kołeczka o takiej samej twardości i "gładkości"
był traktowany twardą i bardziej szorstką stalą?A materiał jest przypadkowy bo nie przewidziany przez producenta.

Tom_myPL

Nowy użytkownik
Witam,
Na wstępie proszę o wyrozumiałość w sprawach elektryki - jestem laikiem.
Robię dzieciakowi malutki torcik, ot taki żeby były dwa kółka, dwa składy jeżdżące+bocznica. DCC z centralką z21 (biała), mam zestaw fleischmanna (skala N).
Na makiecie będą trzy zwrotnice które chciałbym żeby były przełączne "ręcznie" tzn za pomocą przełącznika dwupozycyjnego (na zdjęciu w prawym górnym rogu - nie wiem czy taki może być) - jako napęd podmakietowy chciałbym zastosować MTB Mp1. - jak wspomniałem z elektryki totalny laik - jak połączyć przełącznik z napędem MTB Mp1 i zasilaniem. Czy zasilanie mogą "wziąć" z centralki z21 czy osobny zasilacz. Może których z kolegów "połączyłby" mi kolorowymi liniami co z czym połączyć itd. tylko proszę łopatologicznie. Jakie przekroje przewodów?
Z góry dziękuję za pomoc

IMG_1683.jpg