• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? napęd do zwrotnicy

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#2
Jest możliwe.
Potrzebujesz Serwo i... Sterownik serwa.
Sterownik serwa może być dostępny na allegro. możesz poszukać u kolegów tutaj (pewnie się zaraz odezwą ;-) )
Sterownikiem serwa, może być nawet najprostszy "tester serw" ;-)

Możesz też zrobić samemu, mi się udało ;-)
 

A145

Użytkownik
Reakcje
18 0 0
#6
Po co robić? Chyba, że Masz doświadczenie i narzędzia. Lepiej kupić. Jeden sterownik dcc obsługuje niezależnie 4. serwa i kosztuje około 40 pln , czyli średnio jedno sterowanie rozjazdem, to koszt cirka 20 pln i zadowolenie, że się zrobiło samemu. Na swojej makiecie posiadam 22 rozjazdy piko sterowane (z21) w ten sposób i sprawdza się doskonale.
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#8
Do najprostszego sterowania można zastosować generator PWM zrobiony na układzie 555. Jednak będzie to bardzo niestabilna praca.
Do prawidłowego/stabilnego działania serwa wykorzystuje się procesor.
 

leszek-rzeszów

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
280 1 1
#12
Można też użyć dekodera, który ma wyjścia na przełączniki.
Przykładowo: wpina się do 4 serw i każdym można sterować przełącznikiem. Do tego można zaprogramować wychylenia serwa.
Oczywiście do skonfigurowania nie trzeba dodatkowowych urządzeń - można też skonfigurować ten dekoder po przez odpowiednie CV.
Mogę podać link do takiego.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Mam pytanie 0
Mam pytanie 2
Mam pytanie 8
Mam pytanie 15
Mam pytanie 5

Podobne wątki