• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Napęd do rozprzęgacza

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
316 13 0
#21
pepej napisał(a):
programowania CV itp
Wspólczesne lokomotywy jeżdżą dobrze na fabrycznych nastawach - nic nie trzeba programować poza adresem lokomotywy.
pepej napisał(a):
problemy z samo zatrzymującymi się lokami
Jedyny minus DCC- tory zawsze muszą być czyste. Poczas imprez modularskich są one czyszczone codziennie.
pepej napisał(a):
lokomotywa z pod którą zginie napięcie, po ponownym sie pojawieniu pojedzie dalej
to prawda, pod warunkiem, że nic nie zmienisz na nastawniku jazdy (myszy)
pepej napisał(a):
źle zacząłem od konfiguracji PC -> soft > ddw > booster
moim zadniem racja - najlepiej zapoznawać się z tematem na przykładach prostych - trafo+centralka+lokmaus2 na początek wystarczają i mają tą zaletę, że wszystko rusza od strzału.
Nie twierdzę, że DCC jest jedyną słuszną opcją, ale na pewno zalet ma więcej niż wad. Jako bład postrzegam rozpoczęcie zabawy z Dcc przez komputer zamiast przez normalny manipulator. To tak jakby do nauki jazdy na prawko "B" wykorzystywać auto dostawcze - trudno i niewygodnie.
Na tym kończę moje dywagacje na temat wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą i pozdrawiam
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#22
tez tak mowilem DCC zle bleee po co za malo zabawy doczasu az nie zobaczylem gagarnina z dziwiekiem teraz jak ide pojezdzic anlogiem juz mi sie nie podoba

cala makieta jest teraz przerabiana i elektryka wykonywana docelowo pod dcc
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
B
Elektryka 27
Elektryka 9
Elektryka 18
Elektryka 11
Elektryka 2

Podobne wątki