• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Napęd do obrotnicy kibri

tomey

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#1
Ceny obrotnic h0 potrafią przyprawić o ból głowy, nic więc dziwnego, że niektórzy robią je na własną rękę. Ostatnio natknąłem się na bardzo popularną obrotnicę ręczną kibri, do której został dodany napęd
macie pomysł na to jak to rozwiązano? Silnik krokowy?
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
316 1 0
#2
To może być wszystko, od ręcznej korbki, przez silnik z prostym regulatorem, dcc...

Wszystkie fabryczne w których grzebałem to prosty silnik DC + przekładnia + układ do pozycjonowania i ryglowania na torze + zasilanie pomostu.
Najwięcej zabawy z tym ostatnim - ja przy modernizacji obrotnicy z napędem korbką użyłem szyn po których jeździ pomost + odbieraki prądu z blach + moduł pętli. Wcześniej były styki na końcach pomostu + styki w ścianie ale wtedy zasilanie w torach pomostu było tylko po zatrzymaniu naprzeciw toru.
Trzy pierwsze można zastąpić czymkolwiek co umożliwia ruch silnika lewo - stop - prawo z regulacją.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 9
Elektryka 26
Elektryka 18
Elektryka 11
Elektryka 2

Podobne wątki