• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa (tajemnice, skarby i uroki kolejki).

JSz

Użytkownik
Reakcje
132 0 0
#63

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#65
Koledzy, czy Wam też wpis kolegi JSz pokazuje się w taki sposób? O co tu chodzi? Tam są linki do wpisów z pierwszych stron tego tematu, ale nie bardzo rozumiem zamysłu kolegi JSz.

Capture.JPG
 

JSz

Użytkownik
Reakcje
132 0 0
#69
Miało być pięknie a wyszło jak zawsze czyli lipa.Chciałem zacytować wpis kolegi wa1aw z dnia 14 maja 2016 roku, zamieszczony na pierwszej stronie tego wątku i dotyczący znaleziska ze stacji Poniatowa, w postaci resztek pudła wagonu osobowego,które według autora należą do wagonu 3Aw,a według mojej oceny jest to znacznie coś innego i ciekawszego.
 
Reakcje
313 0 0
#72
Może mi uda się skutecznie zacytować ten wpis o pudle...
W krzakach, schowane za budynkiem dworca (w Poniatowej) stoi takie, oto cudo.
Zobacz załącznik 387097
Jest to pudło wagonu osobowego, typu 3Aw.
To pudło to nie jest na pewno 3Aw , gdyż takowy miał stalowy szkielet pudła wykonany metodą spawania z kształtowników,a to na fotkach ma szkielet drewniany z blaszanym poszyciem,poza tym nie zgadza się kształt pudła,okien w ścianach bocznych i drzwi na czole.Ciekawe co to jest,a właściwie czym to było?
Oczywiście to nie jest 3Aw tylko wagon odbudowany w ZNTK Opole na przełomie lat 40. i 50. Wówczas ichniejszy standard odbudowy zakładał klasyczny układ pudła wagonowego z przedziałem ustępowym w połowie długości wagonu ale z zakrytymi pomostami. Stosowano wówczas dwa sposoby zabudowy drzwi wejściowych - albo cofnięte albo na skos, jak akurat w tym wypadku.
 

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#73
[QUOTE="wa1aw
PS. Mała refleksja. Już sto czternaście zdjęć udało mi się opublikować w temacie NKW (NKD) :gwizd:[/QUOTE]
to wygląda jak NKWD :ostrozny:
 

Podobne wątki