• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Manufaktura Nadciąga EN57 - prawie seryjny

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
Trzymam kciuki za ten projekt :love:
Nasuwają mi się następujące wnioski:
Poprawcie wózki by były bardziej przestrzenne !!!
Im wcześniej wypuścicie kibelki tym lepiej dla was :cool:
Możecie zyskać na czasie, jeśli wypuścicie najbardziej popularne wersje, które będą dobrze dopracowane !!!
Jeśli stosunek JAKOŚĆ - CENA będzie konkurencyjna tym lepiej dla was ... możecie sobie wyrobić markę, jaką dzisiaj ma schlesienmodelle (y)
Najlepiej by było jakby to był produkt seryjny ale zobaczymy jaki finalny produkt wyjdzie ...
Projekt jest OBIECUJĄCY ALE DALEJ nie wiemy dokładnie ceny więc czekamy na pierwsze dopieszczone modele .
Powodzenia :love: Liczymy na efekt WOW !!!
 

SAXON0518

Aktywny użytkownik
Reakcje
294 6 3
Pozwolę sobie na drobny komentarz.
Pisanie o tapetach i planach jest fajne jak się ma już pierwszy model w sprzedaży. Kibicuję bardzo temu projektowi, ale naprawdę, szkoda marnować cenny czas na projektowanie kolejnych modeli, gdy pierwszy nie jest dopięty na ostatni guzik. Tak naprawdę dopięty i zapakowany w pudełko.
A już pisanie na naszym forum takich informacji to już w ogóle strata czasu. Podtrzymywanie "zainteresowania" potencjalnych nabywców, to ścieżka cierniowa na której utknęło kiedyś SM, i jest tak naprawdę kontrproduktywne. Niczego się tu nie dowiecie jako producent, poza tym, że natura ludzka jest ułomna.

Odzew będzie taki jak zawsze - najpierw totalny entuzjazm i deklaracje zakupu setek modeli, potem faza powątpiewania - a bo za ile to będzie, a bo kalki, i takie tam (chyba teraz jesteśmy w tym punkcie), wreszcie na koniec zaczną się tasiemcowe żale i malkontenckie diatryby tych co wiedzą lepiej jak się powinno robić modele. Wasz model okaże się drogi, źle zaprojektowany i gorszy od PIKO. Co więcej, te uwagi będą wygłaszać ci co nawet tego modelu nie wezmą do ręki.

No ale oczywiście mogę się mylić:cool:
Dziękuję za wszystkie cenne uwagi , przyznaje , że wielu kolegów ma rację , ale proszę pamiętać ,że jest to nasz pierwszy projekt i chcemy go dopracować w wielu szczegółach a i tak nigdy zapewne nie będzie ideałem a jeśli wyprodukuje go wczesniej jakaś światowa firma -to będzie tylko oznaczało , że jest to model bardzo potrzebny na naszym rynku modelarskim:) ..

ps. chciałem tylko dać znać ,że cały czas pracujemy

pozdrawiam
wraz z zespołem
 

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
875 60 10
Andrzej, czytaj, słuchaj i wyciągaj wnioski takie, aby model był jak najlepszy.
Wyłącz słuchanie "gderania" a patrz na słupki, na początki zapotrzebowania a później sprzedaży. One powiedzą prawdę.

Ja biorę zmodernizowane KD w kicie.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
Heloł. :)
Nie wiem czy moje trzy grosze są potrzebne ale może warto zwrócić uwagę na producentów wielko-seryjnych. Zaczynają od pojazdów obecnych aktualnie na szlakach kolejowych. To daje dużą sprzedaż i możliwość zarobienia na dalszą działalność. "Staroepokowcy" i tak zaczekają, a gdyby ich zadowolić w pierwszej kolejności, mogłoby dojść do zalegania modeli. Tak robi PIKO i chyba dobrze się znają na rzeczy, skoro ich taboru np Inter City praktycznie nie ma w sklepach. Z drugiej strony obecne malowania zależą od regionów Polski i to jest pytanie, który region da najwyższą sprzedaż. SKM w Trójmieście? KM? Stare wersje EN57 po dziś występują jeszcze w barwach strażackich, ale zmodernizowane? Może uniwersalne byłyby te zwane przez niektórych "tygrysami"? Podsumowując i patrząc na innych producentów, trzeba najpierw zadowolić nabywców nazwijmy ich "komercyjnymi", a później nas umiejących czekać.
PS Większość z nas - pajęczaków - rozwieszających sieć nad torami i tak osadza się w nowszych epokach. Choć w ofercie firmy Kluba obecne są elementy z dawnych epok, na imprezach i na modułach z siecią takich nie widywałem. Ale to oczywiście nie jest w tym projekcie bardzo istotne. Trzymam kciuki i mając plany zakupu mam pytanie. Czy odbieraki będą tak skonstruowane, że poprzez eliminację części sprężynek da się zmniejszyć nacisk na sieć?
Pozdrawiam Michał
 

Lxd2-240

Aktywny użytkownik
Reakcje
210 18 4
Heloł. :)
Nie wiem czy moje trzy grosze są potrzebne ale może warto zwrócić uwagę na producentów wielko-seryjnych. Zaczynają od pojazdów obecnych aktualnie na szlakach kolejowych. To daje dużą sprzedaż i możliwość zarobienia na dalszą działalność. "Staroepokowcy" i tak zaczekają, a gdyby ich zadowolić w pierwszej kolejności, mogłoby dojść do zalegania modeli. Tak robi PIKO i chyba dobrze się znają na rzeczy, skoro ich taboru np Inter City praktycznie nie ma w sklepach. Z drugiej strony obecne malowania zależą od regionów Polski i to jest pytanie, który region da najwyższą sprzedaż. SKM w Trójmieście? KM? Stare wersje EN57 po dziś występują jeszcze w barwach strażackich, ale zmodernizowane? Może uniwersalne byłyby te zwane przez niektórych "tygrysami"? Podsumowując i patrząc na innych producentów, trzeba najpierw zadowolić nabywców nazwijmy ich "komercyjnymi", a później nas umiejących czekać.
PS Większość z nas - pajęczaków - rozwieszających sieć nad torami i tak osadza się w nowszych epokach. Choć w ofercie firmy Kluba obecne są elementy z dawnych epok, na imprezach i na modułach z siecią takich nie widywałem. Ale to oczywiście nie jest w tym projekcie bardzo istotne. Trzymam kciuki i mając plany zakupu mam pytanie. Czy odbieraki będą tak skonstruowane, że poprzez eliminację części sprężynek da się zmniejszyć nacisk na sieć?
Pozdrawiam Michał
Nie zgodzę się. SU46 od piko jako pierwsze wyszło w IV epoce i drugie zapowiedziane malowanie również nie jest jakoś szczególnie kojarzone typowo VI epoką, uważam również, że w malowaniu niebieskim wzbudziło by większe zainteresowanie. :)
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.336 56 1
A nie można np. wypuścić kilku sztuk gotowego modelu w różnych malowaniach i zbierać zamówienia na konkretne malowania? Zapominacie koledzy, że to nie fabryka tylko manufaktura i tu się nie natłucze kilkuset egzemplarzy naraz. Polityka sprzedaży siłą rzeczy nie będzie jak u wielkich producentów.
 

SAXON0518

Aktywny użytkownik
Reakcje
294 6 3
Heloł. :)
Nie wiem czy moje trzy grosze są potrzebne ale może warto zwrócić uwagę na producentów wielko-seryjnych. Zaczynają od pojazdów obecnych aktualnie na szlakach kolejowych. To daje dużą sprzedaż i możliwość zarobienia na dalszą działalność. "Staroepokowcy" i tak zaczekają, a gdyby ich zadowolić w pierwszej kolejności, mogłoby dojść do zalegania modeli. Tak robi PIKO i chyba dobrze się znają na rzeczy, skoro ich taboru np Inter City praktycznie nie ma w sklepach. Z drugiej strony obecne malowania zależą od regionów Polski i to jest pytanie, który region da najwyższą sprzedaż. SKM w Trójmieście? KM? Stare wersje EN57 po dziś występują jeszcze w barwach strażackich, ale zmodernizowane? Może uniwersalne byłyby te zwane przez niektórych "tygrysami"? Podsumowując i patrząc na innych producentów, trzeba najpierw zadowolić nabywców nazwijmy ich "komercyjnymi", a później nas umiejących czekać.
PS Większość z nas - pajęczaków - rozwieszających sieć nad torami i tak osadza się w nowszych epokach. Choć w ofercie firmy Kluba obecne są elementy z dawnych epok, na imprezach i na modułach z siecią takich nie widywałem. Ale to oczywiście nie jest w tym projekcie bardzo istotne. Trzymam kciuki i mając plany zakupu mam pytanie. Czy odbieraki będą tak skonstruowane, że poprzez eliminację części sprężynek da się zmniejszyć nacisk na sieć?
Pozdrawiam Michał
dziękuję za informacje

ps. końcowe pytanie należy raczej zadać firmie VKB ale spróbuję znaleźć odpowiedź :)

pozdrawiam
Andrzej
 

SAXON0518

Aktywny użytkownik
Reakcje
294 6 3
A nie można np. wypuścić kilku sztuk gotowego modelu w różnych malowaniach i zbierać zamówienia na konkretne malowania? Zapominacie koledzy, że to nie fabryka tylko manufaktura i tu się nie natłucze kilkuset egzemplarzy naraz. Polityka sprzedaży siłą rzeczy nie będzie jak u wielkich producentów.
tu się z kolegą zgadzam , będzie kilka różnych malowań i na tej podstawie będziemy realizować zamówienia
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.261 103 84
Zastanawiam sie jak bedziecie malowac te modele. Bedziecie oklejac tasma, czy zrobicie z prawdziwego zdarzenia, profesjonalne przyrzady - maski?
 
Ostatnio edytowane:

Ty42

Ostrzeżony
Reakcje
196 264 5
Na Facebooku nie ma takich tajemnic jak tu
Zobacz załącznik 757490
Ceny z Księżyca... ale jest jeszcze coś "lepszego" Pierwszy raz słyszę, żeby zacny Kibel miał BUDKĘ maszynisty.... czyżby się uchował jakiś podtyp EN57 na parę??? Budkę maszynisty w większości przypadków mamy w parowozach... co do tej SKORUPY to chyba ona za tą cenę musi być powlekana platyną, lub złotem...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
E
Tabor 38
Tabor 23
Tabor 10
Tabor 225
Tabor 21

Podobne wątki