• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Manufaktura Nadciąga EN57 - prawie seryjny

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
#21
To dobra wiadomość w kwesti modelarskiej i konkurencyjności oraz dostępu modelu. Ja niestety muszę czekać aż cena modelu gotowego nie przekroczy 1500zł zatem musi być to produkcja seryjna. Czy Niemcy zrobią ten model teraz napewno. Teraz kwestia ceny a kolegom kibicuje osiągnięcia celu wszak są osoby chętne na dobra manufakturę. Pozdrawiam
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#23
Widziałem na stoisku z EN57, że były wnętrza. Modele wystawione też wydawały się ok. Jednak kiedyś widziałem fotki być może na allegro i jakość wykonania nie powalała tym bardziej że cena była dość zbyt wysoka jak na tą jakość wykonania.
Osobiście mogę dobrze zapłacić wymaganą nawet wysoką kasę za coś co ktoś stworzył choćby z kitu Milosa, ale chciałbym aby to bym wyrób bardzo dobry, tzn. dokładne malowanie, prosto nałożone kalki, prosto wklejone uchwyty itd.
Z wykładu z Gliwic pamiętam, że zastosowano pantografy AKP polskiej produkcji, co cieszy ;-) .
Zróbcie panowie bardzo dobry model to może trochę sprzedacie i zarobicie na tym tak pożądanym modelu zanim PIKO albo kto inny z gigantów się za to weźmie.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29
#24
Miałem okazję porozmawiać z obydwoma panami na stoisku, gdzie prezentowano te, nawet nie prototypy, EN57. Widzę, że narosło tu sporo nieporozumień, jak niestety często bywa, gdy pisze się coś, co gdzieś się zasłyszało, bez sprawdzenia, a często też bez myślenia. Po pierwsze, tam nie oferowano modeli z zestawów Miłosza. Na stoisku wystawione były modele, wykonane z tych zestawów z prywatnej kolekcji i nie miało to nic wspólnego z przygotowywaniem produkcji modeli EN57 w Polsce. Nieprawdziwa jest też informacja, że nowa firma będzie początkowo sprzedawać modele, wykonane z części Miłosza, a dopiero potem własnej produkcji. Modele nie były, o ile dobrze zrozumiałem, jeszcze nigdzie oferowane, więc te, oferowane na allegro, czy gdzie indziej, nie pochodzą od kolegów, pokazujących w Gliwicach swoje nowości. Z oceną jakości wstrzymajmy się do czasu, gdy pierwsze modele nowego producenta będą do kupienia - jak poinformował wyżej kolega SAXON0518 powinny być już niedługo.

A teraz jeszcze kilka drobiazgów, o których się dowiedziałem:

Modele mają być wykonane jako odlewy z żywicy, ale autorzy obiecują wysoką jakość materiału - nie znam się na tym i nie komentuję. Model ma być dostępny w dwóch wersjach: pierwsza jako zestaw do montażu, niepomalowany, kompletny, jednak bez napędu, tzn. bez wózków napędowych Tenshodo (ale z maskownicami) i bez elektryki (oświetlenie, elektronika). O pantografach nie było mowy, więc rozumiem, że są w zestawie. Cena takiego zestawu ma wynosić ok. 1200 - 1300 zł. Druga opcja to model gotowy do jazdy z dekoderem jazdy - tu cena ma wynieść ok. 2700 - 2800 zł. Być może w przyszłości pojawią się jeszcze jakieś inne wersje, pośrednie.

Projektowane są modele trzech wersji EN57: klasyczna, ze zmienionym czołem (numery 19xx) i zmodernizowane ((EN57-20xx).

A teraz parę fotek, jakie dzięki uprzejmości kolegów ze stoiska mogłem dziś zrobić:

Wystawione modele i części - przypominam, pokazane gotowe modele to prywatna kolekcja, nie są to modele oferowane przez nową firmę. Elementy nowego produktu są na samej górze.

IMG_6229.JPG


Pierwsze próbne wydruki pudeł.

IMG_6296.JPG

IMG_6295.JPG

IMG_6294.JPG


Dwie wersje czoła.

IMG_6297.JPG

IMG_6299.JPG


Wnętrze.

IMG_6300.JPG


I dwa drobiazgi: maskownica wózka i zgarniacz.

IMG_6308.JPG

IMG_6307.JPG


Nad wózkami trwają jeszcze prace, aby były trochę bardziej przestrzenne, ale jaki będzie ostateczny efekt dopiero zobaczymy.

Koledzy pracują też nad drugą wersją napędu, z silnikiem umieszczonym centralnie pod podłogą wagonu silnikowego i wałkami kardana, napędzającymi obydwa wózki wagonu.
 

tulip

Aktywny użytkownik
Reakcje
154 1 0
#25
Mam nadzieję, że malowanie Kolei Mazowieckich będzie poprawione, bo model na zdjęciu ma duży błąd.
EN57-1739b.jpg


Moderator:
Uwaga!
Wpis nie dotyczy przygotowywanego do produkcji modelu, tylko wystawionego modelu z zestawu Miłosza.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
439 8 0
#26
Tak wygląda jak się zamieni człony
IMG_6229-2.JPG


Moderator:
Uwaga!
Wpis nie dotyczy przygotowywanego do produkcji modelu, tylko wystawionego modelu z zestawu Miłosza.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
520 41 1
#27
Mam nadzieję, że malowanie Kolei Mazowieckich będzie poprawione, bo model na zdjęciu ma duży błąd.
Zobacz załącznik 677403
W modelu EN57 KM, wagon silnikowy jest obrócony...
Przynajmniej tak wynikało by z załączonego zdjęcia.:niepewny:

EDIT: Kolega Marqus mnie uprzedził(y)

Moderator:
Uwaga!
Wpis nie dotyczy przygotowywanego do produkcji modelu, tylko wystawionego modelu z zestawu Miłosza.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#29
Dziękujemy Andrzeju za obszerne wyjaśnienie na temat nowej produkcji EN57. Odlewy wyglądają obiecująco.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

SAXON0518

Aktywny użytkownik
Reakcje
294 6 3
#33
Powodzenia bracie. Mam nadzieje że za jakiś czas będziesz mógł za gotowy model bez dekodera zejść do 2600-2700.
potwierdzam to co mówiłem w Gliwicach , cena kompletnego modelu / a więc z napędem , pełną elektroniką , dekoderem jazdy i oświetlenia /
nie powinna przekroczyć 2 800 zł

dziękuję w imieniu naszego zespołu , też chcielibyśmy spełnić marzenia swoje i wielu osób ale musimy jeszcze chwilę poczekać ..:)

pozdrawiam
 
Reakcje
4.111 416 99
#34
Piszcie co chcecie... W cenie brutto dla klienta 2800 seryjna produkcja w Polsce? To nie przejdzie. Kilka osób kupi co je na to stać. I tyle. Kilku weźmie kredyt po kryjomu, a reszta będzie tylko marzyć i fotki oglądać. Takie moje zdanie...
Większość osób z tego forum ciuła na wagon za 200zl... A co dopiero wydać prawie 3000.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
#35
Piszcie co chcecie... W cenie brutto dla klienta 2800 seryjna produkcja w Polsce? To nie przejdzie. Kilka osób kupi co je na to stać. I tyle. Kilku weźmie kredyt po kryjomu, a reszta będzie tylko marzyć i fotki oglądać. Takie moje zdanie...

Kilka lat temu kolega Krzysztof z tego forum zrobił kibla z blachy, cena miała oscylować w okolicach 3,5 tyś. Za glinę ok 3 tyś. ...dużo. No ale to juz kwestia indywidualna.
 
Reakcje
4.111 416 99
#36
Kilka lat temu kolega Krzysztof z tego forum zrobił kibla z blachy, cena miała oscylować w okolicach 3,5 tyś. Za glinę ok 3 tyś. ...dużo. No ale to juz kwestia indywidualna.
... i jak widać forum zalały fotki posiadanych, kupionych EN57.... Ten hura optymizm za chwilę zmieni się w 'hura... nie mam kasy...'. Zestawy Milosa też jakoś nie sprzedają/sprzedawały się nie wiadomo jak... zresztą... jak i ET41 od friko-PIKO. Niestety, ale przeciętny miłośnik kolei w Polsce nie zarabia tyle co... Niemiec na emeryturze. Ja też bym chciał kupić taki EN57. Ale dla mnie cena to max 1500-...może 1700. Realna, czy nie? .... Nie wiem, ale zawsze wolałem kupować modele wielkoseryjnych znanych producentów (PIKO, Roco, Fleischmann, Tillig) , które uważam za trwalsze, lepiej pomalowane... i w miarę akceptowalne.... cenowo. Pomijam kwestie filigranowisci znane z manufaktur. Ale tam mowa o innych cenach i innej wielkości produkcji dla najbardziej wymagających bogatszych klientów (to coś jak samochody na indywidualne zamowienie... jednostkowe sztuki... co jest zrozumiałe).

Reasumując... Życzę dobrze producentowi... ale za 2800 nie wróżę efektu wow z ilością zamówień.
 
Ostatnio edytowane:

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.492 19 0
#37
... i jak widać forum zalały fotki posiadanych, kupionych EN57.... Ten hura optymizm za chwilę zmieni się w 'hura... nie mam kasy...'. Zestawy Milosa też jakoś nie sprzedają/sprzedawały się nie wiadomo jak... zresztą... jak i ET41 od friko-PIKO..
Dlatego obawiam się, że wypuszczenie EN57 dla producenta seryjnego a'la PIKO może być strzałem w kolano, jeżeli ten model będzie kosztował około 1500 PLN. Dziś wielu deklaruje się, że kupi, a jak taki model się pojawi, to będzie wybrzydzanie z przydziałami, malowaniami itp. , bo to jednak spory wydatek dla przeciętnego Kowalskiego. No cóż, zobaczymy, obym się mylił. Przepraszam za małe odbiegnięcie od tematu.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
#38
Dlatego obawiam się, że wypuszczenie EN57 dla producenta seryjnego a'la PIKO może być strzałem w kolano, jeżeli ten model będzie kosztował około 1500 PLN. Dziś wielu deklaruje się, że kupi, a jak taki model się pojawi, to będzie wybrzydzanie z przydziałami, malowaniami itp. , bo to jednak spory wydatek dla przeciętnego Kowalskiego. No cóż, zobaczymy, obym się mylił. Przepraszam za małe odbiegnięcie od tematu.
Myślę, że kwota będzie mniejsza jak 1500 zł ;)
 
OP
OP
D

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.143 442 105
#39
Cóż, jeżeli różnica pomiędzy EN57 Piko i tym "nowym" w wykonaniu będzie taka jak pomiędzy EU07 Piko i SM ro pewnie obaj producenci będą obok siebie funkcjonować. Jeśli natomiast Piko zejdzie poniżej 1500...no nie wiem jak to może wyglądać.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
#40
Cóż, jeżeli różnica pomiędzy EN57 Piko i tym "nowym" w wykonaniu będzie taka jak pomiędzy EU07 Piko i SM ro pewnie obaj producenci będą obok siebie funkcjonować. Jeśli natomiast Piko zejdzie poniżej 1500...no nie wiem jak to może wyglądać.
Jak widzisz pikolo idzie za ciosem, SU46 jako model wygląda bardzo dobrze i cenowo jest bardzo ok. Więc kibla też można by zrobić w przyzwoitych pieniążkach.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
E
Tabor 38
Tabor 23
Tabor 10
Tabor 225
Tabor 21

Podobne wątki