• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

naczepa pod kontenery - pytanie

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#1
Witajcie. Dostałem taką oto naczepę z kontenerem 40 stóp. Rozumiem że mam wysunąć dyszel (z lampami) z tyłu na maxa i wkleić ten element w zielonej ramce z przodu ramy, aby nałożyć kontener 40 stopowy lub 2 razy 20 stóp. Tylko czy aby wozić kontenery 20 stóp potrzebuję wkleić dołożyć jakieś łapki (mam takie małe w woreczku) aby to się trzymało ? Pytam gdyż mam pierwszy raz w życiu taką naczepę i pisząc WOZIĆ mam to naprawdę na myśli :ROFL:
kontener.jpg

20160917_221011.jpg
kontener.jpg
 
Reakcje
10.671 67 1
#2
Dyszel z tyłu na maxa chyba idzie przy kontenerze 45 , ale mogę się mylić . Dopasujesz sobie go do kontenera . Na przód idzie belka jedna i zależnie od tego jaki kontener planujesz założyć . Jeśli 40 to musi być belka w którą kontener wchodzi od przodu , a jeśli 20 ma być na przodzie to musi się kłaść na tej belce i mocuje na grzybkach . Z tego co widzę na Twoim zdjęciu to pierwsza od lewej belka jest pod 40 , a druga pod 20 na przodzie . Dodatkowe grzybki zakładasz tylko wtedy jak będziesz kładł jakiś mniejszy kontener . Jest ich tyle ponieważ kontener może być jeden mniejszy i w różnych położeniach . Wszystko kwestia załadowania kontenera .
 

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#3
Tylną ramę rozsuwasz na dwie odległości pod 40' lub pod 45' - kolejne łapki tak zwane twistlocki wkładasz w zależności od tego jaką / jakie puszki chcesz zapakować. Ogólnie stosuje się to w rzeczywistości tak:

1. Rama zsunięta:
- 1x 30
- 1x 20 na sam tył
- 1x 20 na przedostatnia poprzeczkę

2. Rama rozsunięta na 1 poziom:
- 2x 20
- 2x 20 drzwiami do zewnątrz
- 1x 40

3. Rama rozsunięta na maksa plus rozsunięty zderzak:
- 1x 45
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Warsztat 2
Warsztat 2
Warsztat 2
Warsztat 7
Warsztat 15

Podobne wątki