• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Na przedmieściach Wejderowa - dioramka Maxeus'a

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#1
Jest fajny dział, to pomyślałem, że wrzucę coś od siebie, żeby ktoś nie myślał, że jestem monotematyczny.
Swego czasu spróbowałem swoich sił budując niedużą dioramkę do prezentacji samochodów, na której mógłbym też przygotowywać zdjęcia modeli do sprzedaży, oczywiście nie jest to coś super hiper realistycznego, bo jeszcze nie miałem okazji eksperymentować np z zielenią, ale na wszystko przyjdzie czas.
Układ ulicy bardzo prosty, do tego dwa wolno stojące domki oraz dom ze sklepem - wszystkie budynki są produktem firmy Piko i każdy z nich podlega drobnym obróbkom modelarskim, żeby choć w części zbliżyć je do rzeczywistości.
Nie jest to odzwierciedlenie jakiegoś konkretnego miejsca, czym pewnie rozczaruję co poniektórych, ale taki był pomysł, żeby stworzyć fragment przedmieścia małego miasteczka o nazwie np. ... Wejderów ;) - nazwa pochodzi od ... Vadera z mojego avatara, no cóż widać skrzywienie spowodowane zbyt długim pobytem po ciemnej stronie mocy :D
Dioramka jest w ciągłej budowie i jeszcze nie miałem czasu na jej ukończenie, ale już mogę podzielić się zdjęciami z wykonanego zakresu prac.
Podstawą na której buduję jest płytka korkowa w drewnianej ramie na pilśniowym podkładzie, którą kupiłem w sklepie z artykułami biurowymi, ale nie pamiętam za ile.
Mam nadzieję, że relacja spotka się z zainteresowaniem kolegów modelarzy.

Pozdrawiam
Maciej Sroka
 

Załączniki

OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#2
Powoli do przodu, ale coś się dzieje, choć tempo prac znacznie zmalało z powodów ode mnie niezależnych.
Brakuje jeszcze wielu rzeczy, które pozwoliły by na stworzenie rodzimego klimatu, a więc ciągle jest za czysto i brak znaków.
No te na niebie zwiastują, że powinno z czasem być coraz lepiej.
 

Załączniki

M

Maverick

Gość
#3
Zapowiada się naprawdę świetna dioramka.(y) Jak pojawi się trochę zieleni to będzie ekstra wyglądać. Tylko ja bym zamienił miejscami tą Audi V8 z Mercedesem 500S:) bo bardziej pasuje "klimatycznie" Audi pod warsztatem/garażem niż pod domkiem "starszych państwa".;)
Czekam na dalsze relacje z postępu prac nad dioramką.

P.S. graffiti na elewacji domu- świetny pomysł i efekt.
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#4
Dzięki Mav, no z tą zielenią to może u mnie nie być najlepiej, bo ja jestem bardziej taborowcem niż ..."ekologiem" :p
Z autkami masz rację, jak robiłem zdjęcia, to nie pomyślałem o tym, ale na uspokojenie mogę dodać, że docelowo mają tam stać troszkę inne pojazdy, ale nie chcę na razie za dużo obiecywać, bo być może będzie inaczej niż by się oczekiwało ;)
Wspomniane Audi V8 i Mercedes 500 już nie stanowi mojej kolekcji, po porządkach zaszły daleko idące zmiany, być może na plus :)

Wspomniane graffiti jest mojej roboty i pomysłu, wszystkie napisy na budynku zostały wykonane w godzinę farbkami Revela oraz Humbrola przy pomocy pędzelków Revela o grubości "000"
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.921 386 20
#5
Ciekawy projekt i wykonanie. Zapowiada się świetna diorama. A jeśli chodzi o realia, to wśród modelarzy samochodowych nie ma takich co to mają pretensję, że zrobiłeś coś co nie istnieje w rzeczywistości. Może tacy są na forum kolejowym, ale nie wiem. Ważne, żeby elementy dioramy trzymały wymiar skali. Gratuluję pomysłu i czekam na dalsze relacje z postępu prac. (y)
 

Ludlego

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Bardzo ładnie się zapowaida;) Z czego zrobiłeś asafalt? Bo wiem, że można kupić specialne tasmy ale one nie są aż tak szerokie. Chodnik Ci bardzo realistycznie wyszedł, też jestem ciekaw jak go wykonałes:p
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#7
Dzięki Mafo, ku pokrzepieniu serc :) Oczywiście wszystko jak najbardziej w skali 1/87 inne mnie nie kręcą - eh, żeby żona tego przypadkiem nie czytała :p
Najważniejsze, moim urwisom podoba się dioramka i modele :)
Ludlego, nie uwierzysz, ale droga to produkt Fallera, kupiony na Allegro już nie pamiętam u kogo i wszystko klejone po japońsku, czyli jako tako :)

No dobra, kolejna partia zdjęć, niestety ponad to co dziś pokażę, na razie nic nie ruszę do zimy, mam konwersje już dłuuuuugo po terminie i zależy mi na ich dokończeniu, więc za kilka miesięcy kolejne zdjęcia :)
 

Załączniki

OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#9
Eee ... w stylu niemieckim ? Czysto ? Panie, to przecieć jeszcze plac budowy, tam nie będzie czysto jak robotnicy w czasie prac będą człapać w swoich zabłoconych filcokach :)
Może i domki są niemieckie, ale postaram się, żeby było po swojsku, oczywiscie ten środkowy to praaawie willa, więc tam musi być porządek, ale po sąsiedzku już niekoniecznie :)
Nie mam zamiaru, że będzie sie tam działo nie wiadomo co, czas pokaże ile uda sie zrobić.
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#10
A tak w ogóle, to strzeliłem byka jak diabli, bo pisałem, że wszystkie budynki na dioramie są produkcji Piko, a Piko to jest tylko ten duży budynek "Sklep Edeka".
Pozostałe dwa domki mieszkalne są produkcji firmy Auhagen.
Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
 
M

Maverick

Gość
#11
Wiesz co? Zastanawiałem się dlaczego na tej dioramie nie ma najmniejszego akcentu "kolejowego"? To tylko ciekawość :) ale fajnie by mogło wyglądać jakbyś dodał może jakiś przejazd kolejowy a na pewno wzbogaciłby efekt wizualny całości.
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#13
Widzisz Mav, ta dioramka miała służyć do prezentacji modeli samochodów pewnego producenta bez akcentów kolejowych, ale później nagle zmienił zdanie, więc mam zamiar dokończyć ja dla siebie, a do prezentacji pojazdów wspólnie z modelami kolejowymi mam inną - zdjęcie poniżej :)

Ludlego, to wyższy stopień wtajemniczenia :) bo ninja nie może być miętki ;)


Obraz 1203 syr.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.406 108 2
#14
Zdjęcie debeściackie, loko wygląda jak 1:1, uroku dodają ślady eksploatacji.
Tylko trawa taka równiutka jak na polu golfowym a nie przy drodze.:)
Jestem pod wrażeniem twojego warsztatu i umiejętności.
A przez to forum to człowiek jeszcze zacznie kolejki zbierać.:ROFL:
 
OP
OP
Maxeus

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#16
No właśnie nie mam na razie czasu na robienie zieleni na powyższej dioramce, więc jest tylko taki przedsmak tego co będzie.
Oczywiście trawa jest z maty, ale zostanie urozmaicona czymś więcej, a jak już to poprawię, to postaram się też o lepsze tło w czasie robienia zdjęć.
A jeśli chodzi o warsztat i umiejętności, to ciągle jestem uczniem i szukam coraz nowszych rozwiązań, a do prefekcji oj dalek.

Tabor jak najbardziej urozmaica dioramki, więc wcale nie trzeba go mieć dużo, żeby cieszył oko :)